Pisarniški stol

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Počasi prehajam v obdobje, ko se mi hrbtenica pričenja maščevati za vsako uro, ki jo presedim na neustreznem pisarniškem stolu. Trenutno polovico tedna preživim v podnajemniškem stanovanju, kjer ni niti enega primernega stola za sedenje pred računalnikom, učenje ipd... Tako da iščem eno ustrezno reč, na kateri se bo dalo sedet več kot kakšne 3 ure, brez da bi potem stokal o bolečinah.

Gledal sem ponudbo stolov Spinalis, ampak sem v dvomih, če so res tako kvalitetni, da bi bilo vredno zanje zapraviti 520 EUR, kolikor je konkretni model, ki mi je padel v oči:
http://www.spinalis.net/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=52

V sredo sem se potepal po IKEI ter našel nekaj, kar mi je bilo povsem všeč in udobno:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40103100

Kaj pa vi, kateri stol bi izbrali na mojem mestu? Dobrodošli tudi drugi predlogi.
 
Spinalis se moraš kar navaditi
smile-1.gif
Na začetku se nikakor ne navadiš na naslonjalo in sedišče ker si že čisto deformiran od drugih stolov. Vse se premika, ko se pa enkrat navadiš se umiri. Meni ni všeč, preveč mi popravlja držo. Je pa verjetno super za hrbtenico.

Jaz tudi kupujem stol trenutno in bom verjetno kar tega vzel:

SU39A%20BG4.jpg

http://www.manutan.si/naslanjac-ergomax_M655170.html

Se mi zdi nekako ok design, naslonjalo in neka povprečna cena.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pozanimaj se, če ima tudi Spinalis kako testno obdobje, kot npr. Dormeo. Ker folk, ki se je navadil nanj ga ne more prehvalit (poznam jih kar nekaj, ki imajo probleme s hrbtenico), je pa tako, da nekemu (sicer manjšemu %) ne odgovarja, za kar je pa škoda denarja. Jaz sem ga preizkusila za kako uro pri kolegu in lahko rečem, da je od začetka filing res čuden, občutek sem imela, kot da cel čas lovim ravnotežje, samo sedela sem pa tako zravnano kot samo še na žogi.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Pri nas imamo na šihtu spinalise, pa moram reči da sem zadovoljen. na začektku je bi la kriza, potem pa se navadiš in pa tudi razvadiš.

Če pa hoče sedeti "narobe" pa tudi na tukaj lahko tako sediš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Če se kupi preko interneta lahko "testiraš" 30 dni, pa če oni nudijo to ali ne.

Kako pa so spinalisi za dolge ure sedenja? Glede na to, da se človek vedno "popravlja", je verjetno dokaj utrudljiva zadeva?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
spinalisa testiraj, ker ne odgovarja vsem. meni klečalnik veliko bolje. stane pa recimo manj kot desetino povprecnega spinalisa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
kaj pa je klečalnik?

Saj se ne gre toliko, kaj komu odgovarja, ampak meni je bolj pomembno, kaj je bolj zdravo. Itak mi je navadn oblazinjen stol najboljše, ko skoraj "ležim", ampak to ziher ni kul za hrbtenico
smile-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
nekaj takega, obstaja vec vrst, moj je lesen in sem ga pred leti kupil za dva jurja ali nekaj podobnega. danes so ze po 100eur ravno gledam
stupid-1.gif


652_big.jpg
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Jaz sem klečalnik pred leti preizkusila pa mi nikakor ni odgovrajal - so me noge bolele na njem. Sem dobila razlago, da je ravno zato zdrav, ker te prisili, da vsake toliko malo vstaneš. Samo če rabil stol za par ur dela, pač nočem vmes vstajati kot bi imela inkontinenco
wink-1.gif

Spinalisa mi pa moj blazno ponuja, samo ker sedim kot grbavec iz Notre Dama, je to zame čisto preveč utrujajoče. Njegova sestra se je pa super nanj navadila. Pomoje je res zdrava reč, čeprav so pa dragi ...
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
js sm kupu neki podobnega temu .. u bistvu izpeljanko, pa se nemorem več ločit od njega :D Na spinalisa se pa nikakor nism mogu navadit, ko mi ga je šefica v bivši firmu odstopla ... sm parkrat skor dol padu, pa sm obupu , ker se rad včasih tudi sproščeno naslonim . Je pa definitivno potrebno it sprobat točno tak stol, kot ga nameravaš kasneje uporabljat ( Materiali, mehanizmi , ... ) :

958_medium.jpg


ergoles
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
na klecalnik se privaja postopoma, kaksnih +5min na dan. spinalisa sem dobil od sefa in me se sedaj gleda grdo, ker je parkiran ob mizi, zame je neuporaben in bi raje delal ob šanku (brez pijače se razume), bi bilo manj čudno kot na klečalniku
frown-1.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:
Počasi prehajam v obdobje, ko se mi hrbtenica pričenja maščevati za vsako uro, ki jo presedim na neustreznem pisarniškem stolu. Trenutno polovico tedna preživim v podnajemniškem stanovanju, kjer ni niti enega primernega stola za sedenje pred računalnikom, učenje ipd... Tako da iščem eno ustrezno reč, na kateri se bo dalo sedet več kot kakšne 3 ure, brez da bi potem stokal o bolečinah.

Gledal sem ponudbo stolov Spinalis, ampak sem v dvomih, če so res tako kvalitetni, da bi bilo vredno zanje zapraviti 520 EUR, kolikor je konkretni model, ki mi je padel v oči:
http://www.spinalis.net/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=52

V sredo sem se potepal po IKEI ter našel nekaj, kar mi je bilo povsem všeč in udobno:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40103100

Kaj pa vi, kateri stol bi izbrali na mojem mestu? Dobrodošli tudi drugi predlogi.

Saj je malo off.

Samo to je pogruntala neka punca.

Ko so s prijatelji govorili o tem, je zdajšnji lastnik teh stolov le poslušal ( bistvo je bilo sedenje na žogi ) in kasneje sprovedel to zadevo.
Je ne poznam, samo vem, da niso več prijatelji.