Pisarniški stol

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
Zdravo,
sem študent in zadnjega pol leta sedim po cca 10ur na dan ali več. Trenutno imam nek čisto osnoven pisarniški stol (sedalo gore dole, naslon brezstopnejsko nastavljiv ampak se zraven nekako čudno premika tudi naklon sedala), ki ga je praktično nemogoče udobnto nastaviti. Tudi mi pride samo do polovice hrbta. Vse me že boli od tega. No sedaj iščem nov stol in me zanima ce ima kdo kaksen nasvet kaj kupiti? Gledal sem stol Arozzi Vernazza Soft Fabric a ga ni nikjer več dobiti. Spinalisi so že malo dragi. Ima kdo kakšno izkušnjo, nasvet... ker se mi zdi da če kupim nov stol za 100e bom na istem kot zdaj samo 100e manj bom imel v žepu.
hvala vsem za pomoč
lep dan

edit: Najverjetneje vprasanje ni pod najbolj smisleno temo. ne mi zamerit
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.174
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ah, dobil boš xx strani o pisarniških stolih do 1.000€...
Za začetek, če imaš res brezveznega, ti bo ta (po moje) nardil dovolj udobja:

Ah, mimogrede, imam in uporabljam pisarniški stol, ki zgleda, kot da bo zdaj-zdaj padu skupaj, pa je bil pred 10. leti 15€...
Tako da... - počakaj, ko se bodo trgovine s tem odprle, pojdi, se vsedi, skači po njemu, se vrti in delaj vse, da ga sprobaš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: frankwell

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.586
85
48
Ergoles. Obvezno sprobat v živo, pa magari pojdi večkrat, mora biti dovolj veliko sedalo in naslonjalo za hrbet, ter oboje nastavljivo. Ostalo so bolj ali manj uporabni dodatki.
 

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28

Tale oglas nem našel na bolhi pa semizdi zanimiv stol plus najbrz bi se dalo se kaj dogovorit za ceno. Semitdi da je tako mrežasto hrbtišče kar pogosto za "bolj ergonomske" stole. plus ima nastavljivo višino ledvene opore, nastavljiva naslonjala itd

Kaj menite? worth 200e?
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.586
85
48
malo majhno sedalo (sicer odvisno kake postave si).

Jst bi zvel tega:
1606943970175.png
 

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
malo majhno sedalo (sicer odvisno kake postave si).

Jst bi zvel tega:
Poglej priponko 39247


Lahko link za tega?

edit: a je tale? https://www.bolha.com/pisarniski-st...rativni-pisarniski-stol-synchro-oglas-5338785

edit2: oziroma tale predvidevam glede na to da si prej omenjal ergoles? https://www.ergoles.si/collections/pisarniski-stoli/products/pisarniski-stol-dynamic

Edino tale je že malo drag... nekje do 250-300 sem si rekel da sem pripravljen odšteti... vidim pa da so kar dragi teli stoli vsi... tako da bom najbrz moral se sprijaznit s temu
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Letos sem po sili razmer za doma nabavil dva ergovision stola. To sem pred leti "testiral" na NT konferenci in sem ocenil, da mi ustreza. Eden iTrek drugi pa je bil iFlex. Ta je bil slabih 100 € cenejši, naslonjalo za glavo ni nastavljivo po višini, uporabnik je zadovoljen. V ponudbi ga več ne vidim. Po škatlah sodeč je bilo to narejeno na drugem koncu kontinenta v Maleziji. S tega stališča je mogoče bolj primerno nekaj, kar je narejeno bližje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
iTrek je bolj nastavljiv in je bil okroglih 400 € kot je tudi sedaj, iFlex pa 320 €. Namesto iFlex sem študiral tudi o variante ene firme iz MB, ki dela stole pri nas (nobis). Ampak na koncu je bil dobavni rok dolg, gumijasta kolesa primerna za parket za doplačilo in praktično ista cena z njimi kot iFlex. Je pa prav tako soliden stol, imamo kakega na firmi in so ljudje zadovoljni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Spinalisa imam v službi. To je dražje od tega, kar sem potem kupil za doma. Spinalis pravzaprav ni povsem primeren stol za celodnevno sedenje. Sam imam v službi še en stol in malo menjavam. Pa seveda še dvižno mizo. Vse to skupaj bi bilo za mene doma kar velika investicija, tudi če bi nekako rešil prostorski problem v kabinetu.
Ne glede na stol, je nujno "aktivno" delo, tudi če je sedeče. Pogosto vstati, kaka vajica za 10 sekund in bo šlo. Noben stol ni čudežna rešitev, ki reši vse probleme celodnevnega sedenja. Izven dela pa še kaj, da telo kolikor toliko ostane uporabno in vzdrži preveč mirovanja.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Meni osebno je za delo v pisarni najboljši Ergolesov stol Beta, pa sem do sedaj sprobal kar nekaj stolov, ki niso bili ravno poceni.

Spinalis pa kot je bilo omenjeno ni dobr za stalno sedenje + meni ni všeč ker me ko sedim veže v razkoraku.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.586
85
48
Lahko link za tega?

edit: a je tale? https://www.bolha.com/pisarniski-st...rativni-pisarniski-stol-synchro-oglas-5338785

edit2: oziroma tale predvidevam glede na to da si prej omenjal ergoles? https://www.ergoles.si/collections/pisarniski-stoli/products/pisarniski-stol-dynamic

Edino tale je že malo drag... nekje do 250-300 sem si rekel da sem pripravljen odšteti... vidim pa da so kar dragi teli stoli vsi... tako da bom najbrz moral se sprijaznit s temu
ja jest sem vzel dynamic ker ima malo manjše sedalo ker ga ne uporabljam samo jaz. Tale na sliki je sicer en drugi pa nevem kako se kliče, poglej po njihovem katalogu je cca tamtam po ceni in ima večje sedalo. Dobro je da je naslonjalo za hrbet v enem kosu, čene imam občutek da bo čez čas vse cigu migu, nasplošno se mi zdi da naj bo stol iz čimmanj kosov. Pa kul je ker lahko vzameš naslonjalo za glavo dol. majo enega tudi v rangu 200-300e samo nevem kako se kliče, jih pa baje kr vzemajo, najbolje da jih kontaktiraš.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Še en glas za Ergovision.

Jaz imam tega in sem zelo zadovoljen. Pozanimaj se za popust, jaz sme ga dobil za dobrih 400. Ne vem, če je še vedno akcija.

 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Še en glas za Ergovision.

Jaz imam tega in sem zelo zadovoljen. Pozanimaj se za popust, jaz sme ga dobil za dobrih 400. Ne vem, če je še vedno akcija.

Tudi z moje strani glas za Ergovision: iTreka imam v službi in domači pisarni, zelo zadovoljen.