pilates moški

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
huf, zdaj sem mel namen 20 min pilates odtelovadit, pa nisem uspel, me je prej pobralo...

si nisem mislo da je tolk težko....
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Mogoce ne delas prav, in ti je zato tezko ali pa te se kaj boli.. Najbolje da se kam vpises, pa da ti trenerka pomaga zraven.
Jes sem hodila dober mesec pa pol na pilates pa je blo ful fajn. Bom vrjetn spet zacela..

A to si delou z zogo al brez?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
A se v dvajsetih minutah sploh pretegneš? A je to kakšna "šnelkurs" varijanta? Topshop?
confused-1.gif


Jaz imam individualni program (zaradi težav s hrbtenico), prvo sem imela 3x60 minut vsak teden "trenerko" na domu, zdaj pa delam končno sama in nikoli ne pridem pod 60 minut.
Glede na to, da te doma ali pri skupinski vadbi ob začetku noben ne kontrolira, če se prav "napenjaš", kako sploh veš, da delaš prav? Meni npr. ne bi zneslo, ker mi ob pogledu na top shop (winsdor) pilates nič ni bilo jasno kaj za enga hudiča tam počnejo.
grin1.gif


Mi je pa ful všeč to vadit, ker se prav zrelaksiram in sploh ne vem, kdaj ena ura mine.
cheer.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
z mule sem dečvi enih 10 filmov dol posnel...

saj je skoraj tko, kot da bi mel trenerko....ti pravi kkao se pravilno dela.....
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Trenerka ne pravi samo kako se pravilno dela, trenerka te mora na začetku krepko prešlatat po rebrih in trebušnih mišicah, da vidi, da se prav napenjaš (to bi bilo nekaj zate
grims-1.gif
) in najbolj presenetljivo pri vsem tem je, da si ljudje samo mislimo, da pravilno delamo.

Kot je Babette rekla, moraš pri takih stvareh paziti kaj delaš, da ne narediš še več škode. Jaz sem mogla pred začetkom vadbe popisati vso mojo zdravstveno zgodovino (komplet!), ker ne smeš delat ravno vsake vaje, če tvoje telo ni dejansko sposobno. Kako pa naj šnelkurs top shop trenerka ve, kaj je dobro zate in kaj sploh lahko počneš? Pa tudi sam ne moreš točno vedeti, katere vaje bodo zate koristne in katerih se izogniti. So pa ženske, ki so vadile preko posnetkov poročale, da so navdušene nad prvimi učinki pilatesa. Jaz sem še čisti začetnik, tako da sem opazila samo trebušne mišice, na ojačan hrbet in boljšo koordinacijo pa še čakam.
grin1.gif

Je pa vsekakor dobro, da se malo (samoiniciativno) razgibata (ti in tvoje dekle).
cheer.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jao, kero zensko kompliciranje...

sem isto dol potegnil za kolegico... in so zajebane vaje in kaj naj bo narobe ce noge dvigujes??? ce ne mors itak ne mors. in potem scasoma lahko ko natreniras.

sicer pa ti se menis ko imas osebno trenerko, ocitno si cela neki "zj..." ce sem malce nesramen... ne vem ce si ravno vzorcni primer za pilates... na drugi strani pa imamo maldo bebetko ki je celo znanost pobrala pri rosnih letih. Dejmo dihat.

next.
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Pa se res je. Velik point vsega je da pravilno dihas in zato je najveckrat potrebno da te uci trener.
Edin ce si Diablo pol lahko to vse postoris sam doma, samouk.press
grin1.gif
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik JPM pravi:
PILATES TREBUSNJAKI
zmaga.gif

Škoda da ni bilo Pilatesa pred 20 leti, bi bil Arnold Schwarzenegger še bolj nabildan
hysterical-1.gif


Ronnie Coleman je po letošnjem porazu na Mr. Olympia dejal, da se bo začel bolj ukvarjat s pilatesom in se tako vrnil na pota stare slave
evil.gif


Pilates je navaden bullshit, trening je skregan z vso logiko in študijami. To je le marketinška fora, na katero ponavadi nasedajo debele babe