PC se ne zažene

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Inštaliru driverje in zdej dela
nahrung002.gif


Zdej pa resno.
Malo sem premetaval RAM-a (2x2GB) po različnih slotih in sem zadel pravo kombinacijo.
Prej sem ju imel v slotu 3 in 4(modra). Zdej mi računalnik dela, če sta v 1(črna) in 3(modra).

asusm4a785tdmevo.png
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Včasih ni slabo pogledati v manual, ki ga dobiš zraven matične, kjer je natančno opisano, v kateri slot vstaviš ram v odvisnosti od količine ploščic ali velikosti.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Računalnik kupljen in sestavljen po komponentah pri istem trgovcu. Do sedaj (2leti) je delalo BP.
Drgač pa ja, bolje kot na pamet premetavati je prebrati navodila
redface-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.228
9.411
113
EU
Sosed je imel podobne težave. MSI plata in Phenom 2 X4.
Ob zagonu so winzi 7 dolgo mencali, dokler se sistem ni postavil.
Med delom bi pokazal bluskrin, kar tako brez veze.

Ugotovil sem slab kontakt na konektorju sonyjevega optiarc pekaša. Konektor je SATA in je razmajan.
Med delom je izgubljal stik, in je winze zmedlo pri odločanju za master-slave
Writerja nismo menjali, ker sosed sedaj ve v čem je finta. Ko se težava pojavi samo premakne konektor na pekaču in zadeva dela naprej.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Ugotovil sem slab kontakt na konektorju sonyjevega optiarc pekaša. Konektor je SATA in je razmajan.
Med delom je izgubljal stik, in je winze zmedlo pri odločanju za master-slave
Master/slave že doooolgo ni.
wink-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.228
9.411
113
EU
To drži da dolgo ni master slave. Disk in pekač sta na istem SATA kontrolerju. Winzi pri zagonu preverjajo priklopljene naprave.
Pekač je imel slab stik na kablu, in se je dvig sistema podaljšal na 15 minut.Sistem je ugotavljal, da je nekaj priklopljeno, ni pa vedel kaj.
V BIOS-u pa pekač ni bil viden, dokler nisi zmigal konektorja
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Menjal matično, dal na procesor novo termalno pasto, spet dela kot mora, nobenega problema z zagonom, pa še nekoliko tišji je.