PC se ne zažene

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Škatla je stara 3 leta, pred nekaj dnevi se mi je začelo dogajati da se kdaj pa kdaj ni hotel zagnati ali pa je sredi dela zmrznil, ker ni reagiral na nič sem ga bil prisiljen resetirati in po resetu se ni hotel zagnati....... danes pa sploh ne, ostal je na STARTING WINDOWS in se ne premakne, pol ure sem se mučil ker mi sploh ni hotel zaznati hard diska. Včeraj se mi je pojavilo opozorilo STARTUP OFFLINE REPAIR, ampak mi ga je nekako uspelo zagnati, je pa kar precej zmrzoval, tako za par sekund.

Imam to kaki strojni problem? Sumim da mi matična dela probleme. V garanciji so mi morali menjat grafično, trdi disk, bil je uničen da ga z diagnostičnimi orodji sploh ni šlo popraviti, ta ki so mi ga menjali pa je pred kakim mesecem znova crknil in imam zdaj že tretji disk.

Proc je AMD Phenom 9550, matična Biostar gf8100 m2+se, trdi disk WD caviar blue 500 giga, 4 giga rama, grafična Geforce 9600 gt
 

demag

Zelenc'
1. dec 2011
6
0
1
Zdravo!

Najprej odstrani vse komponente iz osnovne plošče! Mujno rabiš le proc,grafiko in ram!Nato poskusi z kakim Ultimate boot cd for Win zagnati računalnik!Seveda je potrebno priklopit CD-DVD enoto!Če je do tukaj vse OK-priklopi HDD in zaženi z UBCD for WIN-najbrej nastavi Boot iz CD-DVD enote v BIOS-u.Ko imaš tako priklopljen rač-potem preglej kaj je narone z HDD-seveda če se rač na tak način zažene.Moja ocena je HDD ali osnovna.Pa sporoči ,kaj ti je uspelo..
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
z CHKDSK sem včeraj šel čez disk in to 2 krat, ga je pregledoval vsakič po 10 minut, pa nič.... vse ok. Itak je 1 mesec star tako da nič nepričakovanega.

Morda je matična ja. Ali pa winsi.... sem se spomnil da me ob bootanju že kak teden, odkar so tudi težave, opozarja da imam kao piratske winse gor...... morda je kaj povezave s tem.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Možno je, da ti je grafična šla .. Nekaj podobnega se je meni tudi dogajalo, ampak samo, ko sem uporabljal 3D tehniko, AutoCAD in Photoshop ... Takrat je zamrznil ali pa se sam resetiral .. Problemov, da bi obtičal v Windowsu, pa nisem imel.

Tako kot je rekel Superfly ... preveri grafično v škatli in kako se ti greje procesor (če bi hladilnik ali ventilator crknil, ampak to se zelo zelo redko zgodi) Če bi tu vse štimalo, pa probaj še s ponovno inštalacijo windowsa.


Mimo grede ... sem spregledal da si omenil piratski windows ... Če nimaš registriranega oz licenčnega windowsa - 30-dnevno trial različico, potem se zgodi, da windows počasi začne blokirati razne dostope .. se pravi, da nekaj več ne dela dobro, onemogočijo ti par funkcij ... in potem ti ne preostane drugega kot da registriraš oz kupiš windows .. Tak sa sem že bolj mnenja, da te windows zajebava.
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Nič posebnega, ga zadnje čase niti ne obremenjujem posebej, sem ga znal greti tam do 90 stopinj, zdaj ga nekje na 50. Od iger kdaj pa kdaj kako fifo zaigram, nič posebnega, sem včeraj 2 uri preigral pa je bilo čisto ok.

Pojma nimam ali so ali niso winsi original, ko je še bil v garanciji je bila menjava diska in so mi na servisu na nov disk dali gor winse, ampak tega je že več kot 2 leti, poleg sem dobil pa dvd z winsi, pa zgleda cd, vsaj na zunaj, original. Lahko da so mi res uturili piratske gor, si nastavim neko namizje in zdaj odkar so te težave je vedno ko ga ponovno prižgem črn zaslon. Čisto možno da s winsi krivi.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Če še lahko preveriš ... Pojdi v Nadzorno ploščo (Control Panel), nato pod opcijo Sistemi in varnost (System and Security) pa tam notri klikni na ikono System ... Čisto spodaj ti potem piše Windows Activation

Meni spodaj namreč piše "29 days to activate, Activate windows now.

Če že uporabljaš piratski windows, kot jaz, potem ti priporočam, da si naslednjič dol vržeš torrent, ki ima zraven še neki pack, da ti ga registrira ali ustavi odštevanje dnevov.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Pa še to ... Kako to, da se ti je škatla grela do 90 stopinj? ... to je že kritično za računalnik. Saj verjetno nisi tako neumen, da bi navijal procesor? Z navijanjem procesorja mu krajšaš življensko dobo, zraven njega pa še trpijo druge komponente ...

Jaz procesorja nikoli ne navijam ... Enkrat sem ga, ko sem mel še 1900mhz računalnik in sem ga spravil na 2400 mhz ... grel se je do 85 stopinj, potem pa je ga vrag vzel v parih dneh ...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Kako se je grela? Saj v idlu ni tak kuril, ko sem ga par ur gnal skoraj do skrajnosti se je pa znal na 90 zagret..... amd pač, prva generacija njihovih 4 jedrnikov, ki so znani po tem da pošteno kurijo
smile-1.gif
ni pa nič navijanja bilo.

Slišal sem da so jih tudi čez 100 stopinj greli, zgleda da zmore.

Winse bom pa že porihtal nekako, mam fiksno idejo zdaj da so oni krivi.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Niso krivi, 2 dni po inštaliranju novih winsov spet težave, komaj sem ga spravil pokonci s restore point, popraviti ni šlo, vse teste ki jih je delal z diskom so bili ok, verjetno je matična...... ker je komp pokonci ga par dni, dokler ne dobim druge matične, raje niti ne bom ugašal
smile-1.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Po moje matična ni kriva ... Pa probaj spet na novo windows gor naložiti, pa boš videl ...

Matična če ima težave, računalnik ne dela ... Lahko je tudi, da je notranji disk v zadnjih izdihljajih ...
Na primer, pri meni, ko je bil disk hin, je parkrat še prišel v windows, medtem sem imel toliko težav z biosom, da sem popenil zraven ... šele čez čas sem opazil kje je problem.

Rami tu niso nič krivi, isto procesor in grafična ...

Preostane ti še samo disk ali težave z windowsom ...

Če imaš še kakšno drugo verzijo windowsa, ga probaj gor naložiti.

Matično si že naročil? Pa kdo ti je svetoval, da je lahko matična hin? Kolikor vem, matična ko zajebava, te v sistem več ne spusti.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Verjetno je sata kontroler v zadnjih izdihljajih...... drugo matično že imam, ker še nisem utegnil menjati je že skoraj cel teden kišta prižgana ker vprašanje če bi jo še postavil pokonci. Opis napake je start offline repair oz. nekaj podobnega, sem iskal preko googla in je težava v matični ali disku. Disk sem že xyz- krat pregledal pa je ok, star je nekaj več kot 1 mesec, tako da ostane samo matična.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Predvečerjašnjim sem montiral nov hladilnik za procesor.

Po tem se mi računalnik ni hotel več zagnati oz. vse komponente kao delujejo, vendar lučka na monitorju samo utripne in napiše da gre v power saving mode. Včeraj zjutraj probam in se spet zažene ampak šele v 3. poskusu, ga pustim delat še cel delovnik. Gledam temperaturo proc. in je bila normalna 29st. Pred namestitvijo novega hladilnika je bila 38st., se pravi da je hladilnik vredu zmonitran?
Vmes računalo še dvakrat resetiram (start---ponovni zagon) in dela.

Pridem domov ga priklopim, pride do ikonce za zagon windowsov zamrzne, ga resetiram in spet nič...samo črn zaslon.

Kako ugotoviti kaj ga muči? Je možno, da sem poškodval plato ob montaži hladilnika. Namreč z izvijačem sem moral en plehec pritisnit da se je zaskočil, v tem trenutnku mi je izvijač spodrsnil s plehca in sem zadel ob plato. Fizičnih poškodb na plošči ni, ne vem pa če sem zadel vezje. Samo me vseeno čudi da je včeraj doplodne lepo delal, popoldne pa spet tema.

Any ideas?

Konfiguracija računala:
-WD 640GB SATA2, 32/7200 -Black- (WD6401AALS)
-NAPAJALNIK SILENTPOWER LC6600GP2-600W/14 V2.3
-Pomnilnik Kingston DDR3 1066MHZ 4GB KVR1066D3N7K2/4G KIT
-VGA HD 4890 VAPOR-X 1GB DDR5 PCIE HDMI/DP/DVI LITE
-Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition, 3,2GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed
-Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A785TD-V EVO, ATX
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Možno je, da ti je grafična šla .. Nekaj podobnega se je meni tudi dogajalo, ampak samo, ko sem uporabljal 3D tehniko, AutoCAD in Photoshop ... Takrat je zamrznil ali pa se sam resetiral .. Problemov, da bi obtičal v Windowsu, pa nisem imel.

Tako kot je rekel Superfly ... preveri grafično v škatli in kako se ti greje procesor (če bi hladilnik ali ventilator crknil, ampak to se zelo zelo redko zgodi) Če bi tu vse štimalo, pa probaj še s ponovno inštalacijo windowsa.


Mimo grede ... sem spregledal da si omenil piratski windows ... Če nimaš registriranega oz licenčnega windowsa - 30-dnevno trial različico, potem se zgodi, da windows počasi začne blokirati razne dostope .. se pravi, da nekaj več ne dela dobro, onemogočijo ti par funkcij ... in potem ti ne preostane drugega kot da registriraš oz kupiš windows .. Tak sa sem že bolj mnenja, da te windows zajebava.
dej pejt ti lepo v TNP rakete spuscat, racunalnistvo pa pust prmir, ker ocitno nimas blage. xpji 30 dni delajo popolnoma tako kot so bili zasnovani, po 30h dneh pa te ne spustijo preko logon screena brez da bi jih aktiviru (pa tud to se da zaobit)...
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Jaz bi na tvojem mestu še preveril oz. zamenjal napajalnik, ker zna delati nenormalne probleme - sem imel že izkušnje s tem..Comp. je zmrzoval in ni se hotel zagnati, itd.. Sem za silo probal z enim drugim PSU-jem (200W) pa je problem izginil, res pa je ,da mi je zaradi vsega prej zmedlo HDD in sem moral reinštalirati sistem, da je bil potem res mir.. Nihanje nap.linij napajalnika zna delati velike težave.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Seveda je možno, da si kaj poškodoval. Čeprav bi morala biti poškodba vidna.
Kaj pa sama montaža hladilnika in količina paste? Je bil pred menjavo procesor pregrevan? Pa take fore...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.856
5.618
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Winse bom pa že porihtal nekako, mam fiksno idejo zdaj da so oni krivi.

Tko je blo pr men na w7.......sm jih skos updejtu ...seveda po vsakem updejtu je sledil crack

In ščasoma blue screen-i in dumping memory pa resetiranje na prejšne updejte....dokler ni 1x sam kurzor utripu na lcdju
smile-1.gif


Tko da če so že piratski al ne updejti pa zablikiri updejt pa en dobr crack čez stisn.....al dej pa profiču da ti porihta w7
i
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Seveda je možno, da si kaj poškodoval. Čeprav bi morala biti poškodba vidna.
Kaj pa sama montaža hladilnika in količina paste? Je bil pred menjavo procesor pregrevan? Pa take fore...
Jaz tudi dopuščam možnost poškodbe plate. Procesor ni bil nikoli pregrevan, vedno je imel normalno temperaturo.
Pasta je že tovarniško nanešena na hladilnik, pred montažo sem očistil ostanke stare paste na procesorju s palčkami za ušesa.

Zanimivo mi je da je včeraj 7-8ur čisto lepo laufal.

Kako naj se lotim lociranja težave? Vsako komponento posebej odklopit al kako?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Inštaliraj driverje za hladilnik
evil.gif


Ne vem kako bi se lotil. Menjava plate lahko pomeni frišno inštalacijo OS-a. Probaj preverit, da nisi kaj drugega staknil oz. da ni kaj le na pol priklopljeno (grafa, kabli, pomnilnik,...).