PC ne prepozna/prikaže MIO-ta prek USBja

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jp. Pokaže Mio logo, pol pa direkt v Primota.

Hvala Cash-u za navodilo.

Za ziher si prej prekopirajte vsebino navi mape z originala.
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ok, super da dela tudi na tak način, čeprav jaz tega nisem nikoli riskiral...saj vedno obstaja riziko, da če karkoli pobrišeš iz original miomap folderja, lahko zhebeš tudi povezavo USB. In če enkrat več ne moreš povezat naprave, si v totalni temi, sploh na Moov-ih serije M, ki nimajo opcije SD, preko katere bi potrem lahko ponovno namestil rom.
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ok, super da dela tudi na tak način, čeprav jaz tega nisem nikoli riskiral...saj vedno obstaja riziko, da če karkoli pobrišeš iz original miomap folderja, lahko zhebeš tudi povezavo USB. In če enkrat več ne moreš povezat naprave, si v totalni temi, sploh na Moov-ih serije M, ki nimajo opcije SD, preko katere bi potrem lahko ponovno namestil rom.

A si že kako "zaj.bal" ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne, kadar ne gre za mojo napravo, zelo nerad eksperimentiram, še posebno zato, ker veliko berem tuje forume, in je res nemalo postov na temo Mio, kako jim pc več ne prepozna naprave..razlogi so seveda različni, krivi pa uporabniki sami. Ravno zaradi tega imam do MIO naprav nekoliko večji rešpekt, zato se poslužujem raje preverjenih metod.

Tudi to velja omeniti, da četugi gre za iste modele naprav, se lahko zelo razlikujejo po konfuguraciji softwera/firmwera, kar potem lahko vpliva tudi na obnašanje naprave ob raznih poseganjih v originalni setup.

ps: v svoji "karieri" sem pa fental 2 napravi ja - Beckerja sem zaciklal (in ga ne morem več povezat na PC, da bi popravil napako), in enega iPAQ-a PPC, ki mi je totalno crknil , ko sem ga odklepal. Neslo je rom, in se ga ne da več niti prižgati. Glede na to, da pa sta bili obe napravi že itak za odpis, ni bilo iz materialnega vidika nobene škode. Moralna je bila precejšnja ja, zato to vpliva na mojo dodatno previdnost...
smile-1.gif