PC ne prepozna/prikaže MIO-ta prek USBja

Sylar

Zelenc'
26. apr 2009
12
0
1
Vglavnem na MIO s600 sem namestil Mio pocket 4.0 direkt na napravo in ga od tam zagnal. Že vse namestil in je delovalo potem pa verjetno moja napaka, saj nisem zbrisal namestitvenih datotek.
Sedaj pa problemi
1. MIO se mi zažene samo do tam kjer se pojavi vprašanje:

Question("It has been detected that you copied
MioPocket's SDFree folder to your SD card. This suggests that you
want to copy MioPocket to your flash drive. Choose YES to proceed
with copying. Choose NO if this was a mistake and you want to
install from SD, instead.
...skaratka kot da bi mi hotelo še enkrat inšralirat MioPocket vendar:

-če kliknem Yes izračunava prostor in izpiše da ga je premalo in naj izbrišem ali premaknem datoteke
-če kliknem NO pa zopet prične instalacijo in izpiše:
Application MortScript.exe encountered a serious error and must shut down

2. PC zazna da sem priklučil miota mi ga pa ne prikaže da bi lahko z njim upravljal

Kaj mi je storiti nujno prosim za pomoč.
sprasujem se.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
MioMore Desktop bi lahko bil odgovor na povezavo s PC.
Dobil si ga na DVDju zraven ali pa si ga prenesi z njihove internetne strani.
 

Sylar

Zelenc'
26. apr 2009
12
0
1
McGiver hvala ti za odziv, sem mislil da bodo tudi na področju MIO deževale ideje in predlogi kot na Garminu...
kakorkoli...
Imam instaliranMioMore Desktop 2 pa mi izpiše ni naprave.
Inštaliral sem tudi Windows mobile center, ki naj bi bil bolj za povezavo tovrstnih naprav kot USB mass storage pa isto (device not connected).
confused-1.gif

Poskusil sem že na različnih PCjih z različnimi sistemi in USB kabli pa nič..

Na nekem drugem forumu sem izbrskal, da naj bi naredil mapo Cobia na SD card in vanjo vstavil MIOve zagonske datoteke in jih preimenoval, vendar je zelo pomembno kako se mapa Cobia imenuje ker je za vsak model posebej, mojega pa ni na seznamu postopek kako pogledat je pa tak da ti MIO deluje.

Zadeva da premikam ON-OFF-RESET-OFF-RESET-ON kot je zapisal nekdo na istem forumu tudi ne prime...

Se res nikomur ne sanja kaj narediti???
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Očitno imaš resen problem. Probaj ugasnit napravo, jo poveži s PC-jem šele nato prižgi napravo. Druga opcija je da baterijo popolnoma izprazniš - nekatere mio naprave se obnovijo v prvotno stanje (vsaj tako pravijo). Tretja opcija, zate najboljša pa je, da se s svojim problemom obrneš na....sem ti poslal na ZS.
 

Sylar

Zelenc'
26. apr 2009
12
0
1
Mogoče ima kdo ta model MIO S600 doma da bi mi pogledal nekatere podatke?
 

Kazipot11

Zelenc'
23. jun 2010
9
0
1
Zasavje
Mogoče kdo ve, kje bi popravil nastavitev, da se mi nebi Mio m 400 ob vsakem zagonu javljal s polno jakostjo zvoka. Hvala.
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Citat:
Uporabnik Kazipot11 pravi:
Mogoče kdo ve, kje bi popravil nastavitev, da se mi nebi Mio m 400 ob vsakem zagonu javljal s polno jakostjo zvoka. Hvala.

Saj ko se prižge je tiho , moraš samo "sprejet pogoje"
 

Sylar

Zelenc'
26. apr 2009
12
0
1

Lep pozdrav,
najprej bi te vprašal ali mogoče veš kako naj bi se imenovala mapa ki jo daš na SDcard za installacijo MioPocket.
Mislim da bi za model MIO s600 kupljen na našem tgu kot sm nekje zasledil, morala izgledati nekako takole: SEEKER2_600_EEU.

Ali imam prav?
 

Sylar

Zelenc'
26. apr 2009
12
0
1
Menite da je kaka šansa če ga razstavim in spojim 1 in 2 pin kot opisujejo nekateri na GpsPassion forumu al je preveč tvegano?
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
a na PC če ga priklopiš z USB kablom , ga zlista v My Computer, in napiše PND oz. karkoli z 2GB memorije
 

Sylar

Zelenc'
26. apr 2009
12
0
1
Edino kar mi prikaže je `USB mass storage device` v orodni vrstici kjer lahko kao varno odstranim.
Vendar kaže kaot da ni pravih driverjev, pa mam vse gor od MioMoore Desktop do Windows mobile device center.
Poskusil sem tudi z total comanderjem, linux ubuntu nikjer nič.
stupid-1.gif
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Nimam rešitve za tvoj problem, imam pa vprašanje: kako si poimenoval MioAutoRun file, da ti jih je zaštatartalo? Si jih dal na root ali v kak direktorij?

Hvala.

lp,
King
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
MIO S600 sem ta vikend povsem preprosto predelal v iGO Primo 1.1 Pobrišeš vse v mapi "navigacija" mislim, da je MioMap, noter naložiš kompleten iGO, preimenuješ Primo.exe v Spirit.exe in dela. Brez muke in s pomočjo drugih forumašev. Dokler je gor original navigacija ga lepo zaganja direkt s SD kartice, vendar ne najde GPS porta.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če ne najde GPS porta, pomeni da je navigacija neuporabna..
smile-1.gif

..no in ravno to je problem MIO navigacij, da je privzeti port vedno v uporabi, zato ga je potrebno "ubiti" ročno ali pa avtomatično s pomočjo mortscripte, ki je implemena v razne unlock shelle, kot sta recimo Miopocket ali VisualGPS.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
S600 lahko "ubiješ" z brisanjem original navigacije.
wink-1.gif


Povezal pa se je povsem preprosto preko explorerja, pokazal pa kot zunanji disk in zunanjo kartico.