passat pije olje in modro kadi

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
passat 1.9 TDI (nič rdeče) l.2000
kara na lepem se je odločil, da ne gre več kot 120km/h in je plavo kadil. avto so priklopli na računalnik in vidli, da je nekaj narobe s turbino, to so zrihtal in kar lepo zaračunal (180€), vendar avto še vedno žre olje, na tank dizla gre 1l olja in pri pospeševanju modro zakadi.
kaj bi bilo narobe? ker očitno, bo treba mehanika zamenjat
crazy1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
slabo popravljena turbina.Gred turbine ni zatesnjena in potem olje uhaja skozi sesalno cev v motor in tam izgori zato moder dim.Verjetno zudi moci ni take kot je bila pred okvaro?
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Cim prej nazaj na servis reklamacijo naresti in naj zamenjajo turbino. Sam sem dobil avto kateremu je turbina toliko olja zgubljala da je nakoncu avto deloval na olje in ne na nafto. Posledice... unicen motor. Tako da osebno priporocam cimprejsen obisk serivsa.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
se bojim da bo res še vedno turbina..vsaj znaki so tipični zanjo.

Čeprav ni za izključiti tudi kakega drugega razloga da pride olje v izgorevalni prostor.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zamenjal mehanika. turbina ima full lufta in ceve je bila mastna. sedaj je šla turbina v lj na popravilo. predračun je bil pa dobesedno 3x manjši.
poročam, ko zvem kaj novega
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Cim prej nazaj na servis reklamacijo naresti in naj zamenjajo turbino. Sam sem dobil avto kateremu je turbina toliko olja zgubljala da je nakoncu avto deloval na olje in ne na nafto. Posledice... unicen motor. Tako da osebno priporocam cimprejsen obisk serivsa.
Se popolnoma strinjam-le se kratek nasvet ko se motorju "utrga"
Definicija "utrga"-motor pobegne v visoke obrate in ko vzames kontakt motor se vedno noce ugasniti,obrati narascajo,...
Predvsem brez panike(kar je tezko)-stisk sklopke,peta prestava,pritisnjena zavora in umirjeno spuscanje sklopke dokler avto ne "umre"-to je pravi recept,ki bi moral biti napisan z mastnimi crkami na prvi strani navodil za diesel vozila
wink-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Seveda je zdravilno
cool-1.gif

Tezkega srcnega bolnika resi pred zanesljivo smrtjo
aplauz.gif

Po mehanisko-bolje malce osmojena sklopka in obnovitev tako ali tako slabe turbine(ali teflonov) kot menjava celega motorja in ponavadi marsikaj okoli njega in nad njim
cry12bpy.gif

Pri pobeglemu motorju ponavadi poci kaksna ojnica,bat pogleda nekam v haubo,obvezno raznese hladilnik(morda tudi za gretje kabine),ce je lastnik izklopil akumulator gre papa se vsa elektronika,pozar ni izkljucen,...
cry12bpy.gif


Se kaksen komentar na mojo "nasilno" zaustavitev motorja ?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Robert pravi:

Se kaksen komentar na mojo "nasilno" zaustavitev motorja ?

Lahko tudi prekineš dovod goriva tako da magari prerežeš cev.

Sicer je to dokaj redek pojav-sam vem samo za enega, pa še ta se je naredil na golfu 1. generacije.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Robert pravi:

Se kaksen komentar na mojo "nasilno" zaustavitev motorja ?

Lahko tudi prekineš dovod goriva tako da magari prerežeš cev.
Pumpa zapre gorivo, ampak avto laufa na oljne hlape, ki pridejo iz turbine ali preko odduške.
Rešitev je edino zograj napisani nasvet, če ni sklopka tudi že čisto na koncu, ali pa zapiranje dotoka zraka, ampak jaz nebi kaj dost po motornem prostoru skakal, če je motor že v überturah.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
sklopke ne stisnes ker potem dokonca ponori amak samo z mocnim bremzanjem ustavis motor.Prekinit goriva pravtako ne mores ker prakticno nimas casa ker se vseskupaj zgodi prehitro se posebej ce je motor neobremenjen (v leru)
Ce vrze prevec olja na bate pa lahko zvije ojnice in poskoduje motorno gred oz.blok motorja)
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
sicer z zdajšnimi dizli še nisem slišal da bi se kdaj komu kaj takega zgodilo.

sem imel pa sam isti štos z 1.6 D golfom...sem ga malo preveč priganjal po AC (no ja...kolikor je šel...tistih 150 km/h) in sem ga že med vožnjo segrel do rdečega polja, potem pa ko sem šel dol z AC in se ustavil na semaforju..je bilo vse OK....ob zeleni luči, ko sem dodal gas za speljat se mu je pa utrgalo. Samo jaz sem takrat enostavno speljal pa ga je v trenutku umirilo.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
sicer z zdajšnimi dizli še nisem slišal da bi se kdaj komu kaj takega zgodilo.

Včasih ni bilo toliko TD motorjev in se to ni dogajalo. Sedaj se to velikokrat dogaja, zanimivo pa je da večina reagira tako da vzame ključ in čaka ob avtu
ne-ne-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz
turbina je šla po gobe. nova pride 750€, kar je pa kr velik.
ve kdo za kako rabljeno, popravljeno...?
kak po ebayu iskat? kak se po nemško reče turbina?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
nemsko je Turbolader
nova se da dobiti precej ceneje, tam okrog 300 EUR
 
Nazadnje urejeno: