parkirišče - udrtine od vrat

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
se jih je že kar nekaj nabralo. kakšen je zdaj postopek? imam zavarovano vozilo na parkirišču, torej bi naj verjetno to zavarovanje krilo. izgubim ob tem bonus?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ti kar na zavarovalnico, ne izgubiš bonusa.

Razen pri Generali: tam ti krijejo le dve poškodbi s parkirišča:
Zavarovanec ima v enem zavarovalnem obdobju pravico do uveljavljanja dveh škodnih primerov iz te kombinacije.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Greš na zavarovalnico in prijaviš škodo. Pri triglavu ne izgubiš bonusa.
Jaz bi se raje probal zmenit da ti vdrtine ven potegnejo, če se da. Jaz sem ravno ta teden bil pri ličarju, da mi je eno ven potegnil s čepkom za 15€.
Ponavadi barvajo cela vrata in to meni ni všeč, ker je včasih še slabše, kot prej, ko je nekaj vdrtinic. Vidijo se risi od brušenja in barve ne ujamejo 100%, potem pa delajo prehode na sosednje površine in je pod določenim kotom in svetlobo še slabše.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
ja saj to sem mislil.vakumsko ven. saj mislim da je za zavarovalnice to tudi cenejše?!

15e si dal za eno?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
V bistvu meni ni delal vakumsko ampak je ene čepke limal na vdrtino ter nato s pištolco ven vlekel. Se je pa zamudil ene 15min, ker je bilo zraven enega roba na vratih. Je bila kar orenk vdrtina (enemu so pod Krvavcem vrata ušla, ker je parkirišče na klancu). Sicer, če pogledaš pod kotom se še vedno malo vidi (recimo da je ostalo še 10% poškodbe), vendar raje to kot barvanje. Zadnji odbijač so na mojo zahtevo dvakrat pri dveh različnih ličarjih barval pa še vedno ni dobro. So rekli da se ne da zadet 100% originalne barve
confused-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
jaz sem imel samo eno vdrtino.
Smo lansko leto kupili Twingota od žlahte in ima sigurno 15 vdrtin od vrat na parkplacu. Sem jih vprašal zakaj niso dal popravit, ker so imeli zav. parkirišča. In so jim na zavarovalnici rekli, da bo še slabše ker je temno modra barva in bo vsak malo bolj izkušen kupec videl, da je bil cel avto štrihan. Njo so prepričali mene verjetno ne bi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Poslikaš vrata pred barvanjem, tako imaš dokaz zakaj so bila vrata barvana. Če ti kupec ne verjame, naj kupi avto ki je bil cel barvan (2x da ne bo pomote)
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Kaj pa, če je teh udrtin več? Pri meni jih je, če dobro pogledaš, na vsaki strani vsaj 2-3. Kako to uveljavljaš potem, ti priznajo vse? Namreč sprašujem zato, da ne bo slučajno zastonj hodil, ker nimam živcev in časa se ubadat s kakšnim zaguljenim cenilcem, zabit cel dan in it domov z dolgo surlo in praznih rok.