Pametno stikalo

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Eno vprašanje.

Ali bom stikalo z linka lahko upravljal na daljavo preko pametnega telefona ,iz recimo drugega konca Slovenije ,tujine ? Skratka ne samo v dosegu domačega wifi-ja ??

Imam modem fritzbox in dostop na modem preko vpn oziroma dostopa myfritz. Bi šlo da se prijavim preko telefona na modem in potem upravljam stikalo ??
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Samo še tole.. Se pravi ne rabim biti v nekem wifi omrežju ,deluje tudi preko podatkov. ? Da ne bo dvomov. Hvala.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.177
113
Zakaj konkretno pa uporabljate ta stikala? Iščem razlog da bi ga kupil, vendar trenutno nimam potrebe, da bi nekaj na daljavo prižigal, ugašal itd...Mogoče dobim kako idejo? :)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Zakaj konkretno pa uporabljate ta stikala? Iščem razlog da bi ga kupil, vendar trenutno nimam potrebe, da bi nekaj na daljavo prižigal, ugašal itd...Mogoče dobim kako idejo? :)
Osebno bom uporabil izklopil,vklopil komplet napetost pod nadstreškom.

Razmišljam tudi o kombinaciji prenapetostne in trgs stikala pred (tv,box,dvbc,hifi..) in pa tudi pred pralni stroj..Razne nevihte in podobno, nisi doma in lepo izklopiš... Nisem še preverjal če obstaja kakšno fid stikalo ki bi ga lahko tako vssj izklopil..Vklopil bom že ko bom doma. Ker daljinski vklop bi bil bolj težak ker nebi bilo napajanja in wifi-ja...Greš na dopust , pa vsake toliko malo razsvetliš balkon , teraso...V glavnem opcij milijon.lp
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.178
8.959
113
zadeva dela preko strežnikov v nemčiji... varnostna je zadeva drugače vprašljiva, ampka za tak use je ok IMHO.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.178
8.959
113
Zakaj konkretno pa uporabljate ta stikala? Iščem razlog da bi ga kupil, vendar trenutno nimam potrebe, da bi nekaj na daljavo prižigal, ugašal itd...Mogoče dobim kako idejo? :)
kolega bo izklapljal 3d printer, da se mu nebi kaj uzgalo ko konča printanje, prek kamere pogleda in zadevo tudi fizično izklopi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zakaj konkretno pa uporabljate ta stikala? Iščem razlog da bi ga kupil, vendar trenutno nimam potrebe, da bi nekaj na daljavo prižigal, ugašal itd...Mogoče dobim kako idejo? :)
Pri meni večkrat zmanjka elektrike, potem se pa vklaplja in izklaplja vsakih nekaj sekund, kar za elektroniko, posebno pa za računalniške diske ni dobro. Zato imam
ta stikala na vsej elektroniki, ker mi vse takoj izklopi in tako ostane, dokler na daljavo zopet ne vklopim. Poleg tega mi pa še merijo porabo elektrike.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Jaz imam Sonoff stikala za naslednje stvari:
1. v enem nadstropju imam takšna na dotik za vse luči (torej lahko klasično prižigaš/ugašaš), ali pa na daljavo, recimo nastaviš režim prižiganja vsak dan drugače če si odsoten
2. v drugem nadstropju imam klasična stikala in sem v doze dal Sonoff module, ki navadno stikalo spremenijo v pametnega. Torej se klasična stikala uporabljajo klasično, lahko pa krmilijo na enak način kot pod točko 1.
3. za odpiranje garažnih vrat imam takega z elektromagnetnim senzorjem, da vidim kdaj je garaža odprta in kdaj ne.
4. v firmi se zvečer po urniku prižge reklamna tabla ko je tema.
5. v planu imam še enako kot v točki 2 za več stikal - se da vezat križna stikala po hodnikih, našel shemo, samo se še nisem lotil.
Všeč so mi predvsem tile za v dozo, ker uporabljaš obstoječa stikala in estetsko ostane vse kot pred montažo, razen da se malce namučiš da kablovje v dozo spraviš... pa če imaš staro lajtngo je lahko problem ker včasih niso nule vlekli do stikala, ampak samo prekinjali fazo, da Sonoff laufa mora bit pa na štrom priključen, se pravi rabiš nulo zraven... imel srečo da so vlekli tistega PPL trožilnega do stikala pa sem na tretjega prostega v dozi zgoraj priključil nulo... ali pa bi kar zgoraj v dozi lahko zmontiral, tudi to bi bila opcija.
Vse laufa preko cloud serverjev, ampak se ne sekiram ker ni nič kritičnega. Če bi se mi začele luči prižigat same od sebe, bom pač upgrade-al firmware na custom firmware, pa povezal z rPI na LAN-u in imel isto, ampak je s tem bistveno več dela in zaenkrat se ni izkazalo za potrebno ali smiselno, ker pač z njimi ne krmilim nuklearke.
p.s.: če kdo rabi imam tri enojna na dotik odveč, EU oblika, zapakirana, ker sem jih najprej mislil menjat pa sem odkril te module za v dozo šele naknadno. Prodam po nabavni ceni (pod privat).
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz imam Sonoff stikala za naslednje stvari:
1. v enem nadstropju imam takšna na dotik za vse luči (torej lahko klasično prižigaš/ugašaš), ali pa na daljavo, recimo nastaviš režim prižiganja vsak dan drugače če si odsoten
2. v drugem nadstropju imam klasična stikala in sem v doze dal Sonoff module, ki navadno stikalo spremenijo v pametnega. Torej se klasična stikala uporabljajo
Jaz imam produkte od https://shelly.cloud, za v dozo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RaGlaSi

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Ne izgledajo slabo, cene so le malenkost višje od Kitajskih. Isto obliko škatle imajo še neki drugi kitajski, tako da so verjetno kitajci že skopirali tole. SW je pa njihov lasten kakor vidim, ali delujejo tudi na Ewelinku? Počasi postane annoying da imaš vse te gadgete pa ima vsaka svoj SW, kar naenkrat sem opazil da imam na telefonu Melcloud od Mitsubishija za klime, pa Smart Life, pa ewelink, hoover za pralni stroj, simply-fi za sušilca, oclean za zobno ščetko, Xiaomi home... skratka prej stikalo na roke prižgem kot pa najdem pravo aplikacijo za prižgat kaj :norec:.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ali jih ne moreš združiti v Google Home oz. Google Assistent? Tu imam združene iz Broadlinka, Smart Lifa in Yeelighta in vse upravljam glasovno. Kot vidim, se da integrirati tudi Shelly
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz upravljam vse preko Home Assistanta, je pa le ta povezan tudi z Alexo, tako da lahko vklopim/izklopim stikala tudi preko Alexe. Sonoff naprave imajo Tasmota firmware, Shelly pa ima cloud funkcijo izklopljeno.
Prednost tega je lokalno upravljanje in kreiranje avtomatizacije na samem HA., edina naprava v oblaku je Alexa. Dostop do lokalnega omrežja imam preko VPN povezave.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mislim, da se da tudi Shelly flashnit na Tasmoto...