Pametni univerzalni IR daljinec (Xiaomi ipd)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Gledal sem pametni univerzalni IR daljinec (https://www.gearbest.com/smart-home/pp_229556.html?lkid=79318224); sicer ni nujno, da je točno taki, bi pa imel nekega "stacionarnega", ki bo vedno na istem mestu...

Zanima me naslednje:
1.) Ali lahko takšne daljince tudi "učiš"? (v smislu, da v njega usmeriš original daljinec in si "skopira" tisti ukaz (oz. frekvenco))?
2.) Ali lahko takšne daljince tudi programiraš (v smislu: če prižgem napo, ugasni rekuperacijo)?
3.) Ali lahko nastavljaš tedenski timer (v smislu: da se vsako jutro prižge neka naprava)?

Ima mogoče kdo doma in lahko pove iz prve roke? Ali pa če obstaja kakšna naprava, ki bi ustrezala mojim vprašanjem?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Imam tega Xiaomija. Lahko ga učiš, prav tako lahko delaš razno avtomatizacije z njim. Nekaj podobnega ima tudi Broadlink (Xiaomi je imel nekaj časa uporabno aplikacijo samo v kitajščini, angleška je bila bolj uboga - samo imam zdaj Xiaomija preko druge avtomatizacije - Home Assistant).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Gargy , pa omogoča vse 3 stvari, ki sem jih napisal zgoraj (učenje, programiranje in tedenski timer)?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Ker smo lani rešili en problem brez tega IR daljinca, imam sedaj spet potrebo po nakupu pametnega IR daljinca, ki ga lahko učiš...

Sedaj me zanima tudi, če obstaja kakšen z vgrajeno baterijo?

Pa lahko kdo katerega priporoča iz prve roke? Kateri bi bil boljši nakup: xiaomi/broadlink/??

Mogoče tudi kje kakšna akcija?