Padalski tečaj - kje, kam?

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Torej, sezona se začenja, lani jeseni me je ob skoku v tandemu pičilo, da bi šel na tečaj padalstva.

Imamo na forumu kakega padalca? Zanima me kam naj se obrnem za začetni in seveda nadaljevalni tečaj padalstva, tukaj v okolici Ljubljane - Kranja?

Za Lesce sem že poslal maila na dva različna kluba, samo ne vem če sta še sploh aktivna. Tako da me zanima če so še kje drugje kakšni klubi in da niso ravno na štajerskem ali obalnem koncu
grin1.gif


Kje v Sloveniji se sploh še skače poleg Lesc, Postojna in na štajerskem koncu? Postojna mi je malo predaleč, ker sem iz Kranja.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
ej ti šiptar mali, ne mi srat po temi
10.gif


za Šenčur ne vedo vsi kje se nahaja, Kranj pa vedo
tongue-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
sam destinacije kot so MB, GO, NM in obala so predaleeeeeč stran da bi tja hodil na treninge
redface-1.gif
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Obstajata 2 načina tečaja.

1. cenejši, počasneje napreduješ, seveda je veliko odvisno od tebe. Pri tem tečaju tudi rabiš več prostega časa. Začneš z gurtno. Dobra šola http://www.solaparanoia.com/solanje/

2. dražji, hitreje napreduješ (AFF), takoj greš na 4000 m z dvema učiteljema. Kontakt: http://www.skydragons.net/team-bios/tomaz-hrast

To je na kratko povedano, če rabiš bolj konkretno razlago sporoči.

Tukaj lahko dobiš kaj informacij http://www.padalstvo.com/

Pri kom pa si skočil v tandemu?
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.454
117
63
Ce bos rabu padalo, ga jest prodam, samo enkrat rabljeno, se zapakirano.

No mal heca
smile-1.gif
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Kje se pa skače s temi padalci, ki si mi jih nalimala?



To je najboljše, da jih sam vprašaš, drugače pa Sl. Gradec, Zagreb, Lesce, NM, Vrsar, Portorož, Maribor ...

Odvisno kje je avion, če se misliš s tem športom ukvarjat, je normalno da se voziš po celi Sloveniji in tudi v tujino. Vse za skoke, druženje in pivo.
cheer.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Lahko vprašaš še v KJP Krokar . Lani maja vem da so organizirali informativni tečaj (so se samo nekaj metrov nad tlemi spuščali po bregovih), nato pa še začetni tečaj junija in še enega julija.
Če jim pošlješ mail ti bojo sigurno odgovorili. Pa kolikor jih poznam, so kar vredu fantje.
smile-1.gif


Aja so pa to Železnikarji, oz. vsako nedeljo jih lahko vidiš pred brunarico v Dražgošah, ko gledajo v luft kam veter piha.
grin1.gif


Lep pozdrav!
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Tole sem dobil na mail:
Citat:
ŠOLA LETENJA - ZAČETNI TEČAJI JADRALNEGA PADALSTVA
začetek tečaja: 12. junij
Redna cena: 280 EUR

TANDEMSKI POLETI v Selški dolini
- INFORMATIVNI SKOK - 30 EUR
Krajši 5 minutni skok iz Dražgoš do Rudna. - TANDEMSKI POLET - 85 EUR
Iz Dražgoš se s pomočjo termičnih dviganj povzpnemo nad Selško dolino, pristanek pri ribogojnici na Rudnem (če nam vremenski pogoji ne omogočajo izpeljave poleta v tem obsegu, se let obračuna po ceni INFORMATIVNEGA SKOKA oz. se let ponovi).
- PEŠ NA RATITOVEC & S PADALOM V DOLINO - 130 EUR
Ste si že kdaj želeli, da vam po vzponu na Ratitovec ne bi bilo treba iti v dolino peš?

Več info na www.slo-paragliding.com

Če slučajno še koga zanima.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Heh, šele zdaj sem dojel!
grin1.gif


No vseeno, če bi kak Gorenjc rad skakal s padalom ima sedaj možnost začet.
lp