P-206 in vgradnja radia

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Površno sem prebral, sorry. Torej si obe žici, rdečo in rumeno dal skupaj? Obe sta torej pod ključem, zato se dogaja enako, kot če bi ju zamešal pri priklopu stalen tok / ključ. Najti moraš stalen tok in tam priključi rumeno žico, rdečo pa pusti kot je.

Ne ne nisem dal skupaj, še vedno sta ločena...prej je bil problem v tem da radio ni delal ker se rumeni žički na pretvorniku sploh nista stikali (žička je bila v enem sektorju stran od tam kjer bi morala biti-napaka zgleda). Potem sem samo tisto rumeno žičko prestavil drugam da se stikajo, in zdaj radio dela. Problem je samo v tem da se nastavitve vsakič izbrišejo. Zato sumim da sta mogoče tudi rdeča in rumena zamenjani....in sprašujem če je to logična rešitev.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Če sta obe žici povezani na eno žico na instalaciji avtomobila, potem z zamenjavo ne boš dosegel nič. Treba bo poiskati stalen tok.

Glede pretvornika, pa verjetno potrebuješ tole:

200-130997.jpg


Pomoje boš to dobil v Bigbangu brez težav.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Aha, skupaj sva pisala post. Zamenjaj rdečo in rumeno žico in stvar bo delala.
zmaga.gif




Dbest, sva končno na isti frekvenci
zmaga.gif




Torej žički nista skupaj, sta očitno samo narobe obrnjeni. Tudi glede konverterja za anteno imaš prav...tega rabim....juhu bigbang here i come
aplauz.gif




5* za vse ki ste mi uporabne nasvete dali









EDIT: hihihi ravnokar videl da mi je cizi že v naprej svetoval na začetku threada in me opozoril glede problema s spominom, samo da mi prej ni bilo jasno o čem govori
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Rumeno in rdečo žico zamenjaj in poročaj, kako je na stvari. Za pretvornik oz. podaljšek pa kr pejd pogledat u Big Benga.







Ups, si me že prehitel
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Jap rumeno in rdečo žico sem zamenjal in zdaj dela kot šus!
cheer.gif



Še enkrat vam hvala
aplauz.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Da ne odpiram nove teme in ker vidim da ste strokovnjaki na tem področju, bom kar tukaj napisal novo vprašanje...





Ne zanimam se zase ampak za brata.. Torej kateri radio izmed naslednjih treh se splača vzeti in kako bi jih razvrstili od najboljšega proti najslabšemu (glede na ceno-kvaliteta):



-Pioneer 2900mp = 70eur

-Pioneer 3900mp = 90eur

-JVC kd g332 = 65 eur





Cene so iz Metro Celovec. A je med 2900 in 3900 res toliko razlike? Spet isto se ne rabi nevemkašen radio.

JVC proti Pioneer 2900?



JVC je mogoče še malo bolj estetsko prvilačen-futurističen
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
še tretje vprašanje v tej temi:)
je že kdo montiral v p-206 pioneer 3900? Ali pride kaj praznega prostora okrog radia in kako narediti da dela display in komande ob volanu?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
A te lahko še nekaj vprašam?

BMW konektor - glej sliko
image045.jpg




in radio Pioneer.

Naloga: povezati radio na ta konektor
tongue-1.gif




Kje naj dobim pravi konektor ali pretvornik zanj? Pa seveda da ne bo ravno cena okoli 20eur
uf-1.gif


Kje v LJ (po možnosti btc) se da tak pretvornik dobiti-po možnosti že jutri
grin1.gif
? (če se mi pa ne da čakat še eno leto do 2008)
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hm, meni se tole zdi obični ISO AR konektor?

BMWjevev konektor je pravilne kvadratne oblike in večji (pini so okrogli), poleg tega se mi zdi, da zadnjih 10 let uporabljajo ISO konektor... Pretvornik iz BMW na ISO konektor dobiš v Big bangu (cena stare 3 jurje), morda boš potreboval še pretvornik iz ISO na Pioneer (ta pa je bil 100% zraven v škatli - če ne gre za sivo robo
grin1.gif
)
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ja pretvornik iz ISO na Pioneer je bil zraven, samo mi sam po sebi nič ne koristi. Je pa res da je tale konektor na sliki zelo podoben tistemu na radiu, razlikuje ga samo tisti plastični jeziček ob robu (na vrhu konektorja v avtu) zaradi česar ga ne morem spraviti v luknjo
evil.gif




Če bi vedel da so tisti kabli pravilno speljani bi pač poskusil tako da bi odlomil tisti plastični jeziček







EDIT: Dodajam dodatne slike.



Zgornji konektor je od adapterja iz Pioneerjeve škatle, spodnji je pa od BMWja.



image048.jpg
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Hmm, kot se meni dozdeva, je oblika že prava, vendar so kontakti drugačni, torej tudi odlamljanje plastičnega jezička ne bo pomagalo (sklepam po sliki). Najceneje boš prišel skozi, če odrežeš ta konektor in prispajkaš ISO (najboljše na dolgi rok) ali pa prispajkaš kar tega Pioneerjevega.

Pretvornik se mi ne sanja, kje bi ga dobil (govorim za LJ) - mogoče kakšen BMW servis, zna bit pa stvar draga.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ratalo mi je brez cinkanja in brez nakupa konektorja
cheer.gif


Na koncu sem ugotovil da je tale konektor ki je bil v avtu dejansko že adapter za original bmw radije, euro konektor (al kako se mu že reče) je bil pa zatlačen nekje zadaj za plastiko da se ga ni videlo. Skratka to sem uredil.

Se je pa pojavil nov problem
bonk.gif


Radio priključil in že v štartu je oddajal pridušen zvok radia (in cdja). Ni bilo čistega zvoka. Potem je pa foter enkrat šel ven iz avta in radio je začel normalno delati-čudežno. Potem sem se malo igral z nastavitvami. Ugasnem radio in zopet prižgem, in glej ga zlomka, spet ta pridušen zvok. In od takrat dalje se tega zvoka ne morem več znebiti
jezen.gif


Kaj bi to lahko bilo narobe?
Sem malo premikal kablčke in konektorje sem preveril če so dobro skupaj, pa ni nič boljše. Celo dve varovalki v avtu in tretjo na radiu sem pogledal za vsak slučaj.

Torej kaj bi bil lahko vzrok? Zanič radio?
crazy1.gif