P-206 in vgradnja radia

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Gledam da bi nabavil en avtoradio, nekaj simple - recimo TOLE ali kaj podobnega - in ga vgradil v peugeot 206.

Kaj potrebujem da ga normalno vgradim? Kakšne posebne nosilce ali kaj? Pretvornike? Ali bo pač radio lepo sedel notri brez problemov...?

Ali so vsi tej avtoradii bolj ali manj enakih standardnih velikost, ali pa so pač velikosti različne na kar bi moral paziti?


Hvala


pozdrav.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Vse na kar boš moral pri 206 ki paziti je na to da boš na euro konektorju zamenjal stalni plus in plus na kontaktu, drugače radio nebo imelo spomina. Ni pa to nič težjega imajo ponavadi vsi radiji že predpripravljeno to na konektorju. Sicer jaz LG-ja ne bi dal niti podrazno v avto, raje kak poceni Pioneer.
wink-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Aja, LG ni fajn?
smile-1.gif




Pioneer praviš... Kaj pa kako sranje od JVCja? Proti sonyju imam odpor pa nevem zakaj - ali mam prav? :D
 
Nazadnje urejeno:

hitra_kaca

Pripravnik
8. avg 2007
106
0
16
Če te bo motila špranja okoli radia, pa si lahko pomagaš z blendo (imajo jih pri prodajalcih avtoakustike ali pa na servisih).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
LG delujejo čisto spodobno, po mojem mnenju boljše od JVC ali Sony.

Dej zresni se....

Sem delal z avtoakustiko kar nekaj casa in večjega šmorna od LGja pa ne.
Seveda za ovce furat "akcija all in one za samo 99€" je zadeva super!

Vsak Pioneer serije 2xxx igra bolje,lepse in predvsem dlje kot pa vsak LG.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
TA cenovni rang Pioneer, definitivno oz kkšn Blaupunkt vendar vsaj serija London (cca 135eur)
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
LG delujejo čisto spodobno, po mojem mnenju boljše od JVC ali Sony.

lg je sranje da ga ni večjega. sm mislil da ne obstajajo več slaba radia dokler nisem dobil v avto lg-ja.
crazy1.gif
isto sranje kot oni roadstari od condrada.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
LG delujejo čisto spodobno, po mojem mnenju boljše od JVC ali Sony.

Dej zresni se....

Sem delal z avtoakustiko kar nekaj casa in večjega šmorna od LGja pa ne.
Seveda za ovce furat "akcija all in one za samo 99€" je zadeva super!

Vsak Pioneer serije 2xxx igra bolje,lepse in predvsem dlje kot pa vsak LG.

Sem kje napisal, da so boljši od Pioneerja? LG, Sony & JVC so podobna jajca, med katerimi dobiš največ za svoj denar pri LGju.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
LG delujejo čisto spodobno, po mojem mnenju boljše od JVC ali Sony.

Dej zresni se....

Sem delal z avtoakustiko kar nekaj casa in večjega šmorna od LGja pa ne.
Seveda za ovce furat "akcija all in one za samo 99€" je zadeva super!

Vsak Pioneer serije 2xxx igra bolje,lepse in predvsem dlje kot pa vsak LG.

Sem kje napisal, da so boljši od Pioneerja? LG, Sony & JVC so podobna jajca, med katerimi dobiš največ za svoj denar pri LGju.

JVC; SONY je neprimerno boljsi od LG tako da ne s takimi izjavami no...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ok, dost kreganja o tem kaj je boljše in kaj ne
smile-1.gif



Zadeva je taka, sem kupil enega Pioneerja in sem si ga ze zmontiral v avto. Prižgal se je, zašpilal CD in to je to. Edina stvar ki me moti in imam vprašanje v zvezi s tem je to, zakaj se mi ne shranjujejo nastavitve? Potem ko ugasnem avto in ga spet zalaufam se vse nastavitve v radiu resetirajo....

Bi moral tam kak pin na euro pretvorniku zamenjati al kaj? Tam gor sem gledal so trije kabli, en je minus, en je rdeč (plus), na drugem rumenem pa piše "Battery". Sprva radio ni delal ker je bil ta kabel "battery" na nekem drugem koncu kjer sploh ni imel stika z konektorjem od vozila. Potem sem tisti pin prestavil tako da sovpadata oba pina in radio je čudežno začel delati.

A mislite da bi moral rdeči kabel in battery kabelček zamenjat, da mi nebi potem resetiral vsakič nastavitev? Nekako imam občutek da se to dogaja zaradi tega...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Rumena žica je stalen tok, rdeča pa gre pod ključ. Če ju zamenjaš, radijo sicer dela, se pa nastavitve vedno zbrišejo, ko izključiš kontakt.

BTW, izbral si najboljše (med tem, kar smo debatirali).
zmaga.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Površno sem prebral, sorry. Torej si obe žici, rdečo in rumeno dal skupaj? Obe sta torej pod ključem, zato se dogaja enako, kot če bi ju zamešal pri priklopu stalen tok / ključ. Najti moraš stalen tok in tam priključi rumeno žico, rdečo pa pusti kot je.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Se pravi glede na to da se mi trenutno nastavitve vsakič zbrišejo, bi bila logična rešitev tega ta da zamenjam rumeno in rdečo žico? Tako bo radio imel stalen tok?

Glede radia pa...ja meni je glavno da mi do takrat ko bom prodal avto -srednje bliznji prihodnosti- radio normalno bral CDje in mp3, ni mi pa nevem kaj pomembno da je kak hud ultra radio.

Aja kupt morm še pretvornik oz. podaljšek za antenski kabel... a to prodajajo tudi kje v bigbangu ali kaj takega, da bom lahko ze jutri skočil ponj?