Orodje za hišo

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Tole z baterijsko je tko tko. Če pri sebi pogledam, bi jo v 8 letih rabil MOGOČE 10x. Zato sem raje v Obiju mislim da vzel eno na kabel. Pa še svedre za v zid lahko nucam. Oz sem jo nucal, ker je pri sosedu kaput naredila. Za 30€ pa se ne bom sekiral.
Baterijska na kabel
confused-1.gif

Mogoče nisem lepo napisal. Vrtalko sem vzel raje na kabel, kot baterijsko.
ne da nisi lepo. Narobe si napisal. In zdaj tudi. Ne bom dlakocepil, sam če pri eni omenjaš pogon vir energije, pri drugi pa nek sestavni del, ni prav bistro. Vem . Mislil si napisati, da si kupil električno. Sej si, a ne? Kabel se oporablja za elektriko...
confused-1.gif

A prva pa ni električna?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
OK. Tema je za "prave moške in ambiciozne mulce" "Delavnca hoby mora bit, tud če treba kuhno vun ruknt"
evil.gif





PS:
Odpiralec teme, je že odgovoril, da si bo za začetek samo pospravil, potem pa...... kar bo čas prinesel.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.579
-404
83
Ja če nimaš vsaj 25m2 velike delavnice in v njej za vsaj tri jurje orodja, potem nisi pravi alteraš
ne-ne-1.gif
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.976
815
113
iz cistega firbca danes sel pogledat.. bau bau in obi prodajata skor enak delovni pult (ki me ne preprica) - nekih 250€ za 120 sirine.. vozicki so al glomazni in dragi alpa nek "vikl vakl" .. v merkurju je izbire več (vsaj kar se vozickov tice).. imajo razstavljen Unior delovni pult .. z 50% popusta.. a se vedno 800€.. trenutno sem na tem, da idejo o vozicku opustim - pa ga nadomestim z mizo (z vsaj parimi predali in kaksno polico).
drgac pa ja - mal pospravt za zacetek
tongue-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.952
9.136
113
Ajoj, fantki. Pol je treba pa luknjo zvrtat se pa po ušesih praskate in si študirate h kermu sosedu bi šli.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.938
52
113
Citat:
Uporabnik ncnifrej pravi:
iz cistega firbca danes sel pogledat.. bau bau in obi prodajata skor enak delovni pult (ki me ne preprica) - nekih 250€ za 120 sirine.. vozicki so al glomazni in dragi alpa nek "vikl vakl" .. v merkurju je izbire več (vsaj kar se vozickov tice).. imajo razstavljen Unior delovni pult .. z 50% popusta.. a se vedno 800€.. trenutno sem na tem, da idejo o vozicku opustim - pa ga nadomestim z mizo (z vsaj parimi predali in kaksno polico).
drgac pa ja - mal pospravt za zacetek
tongue-1.gif

Ja lej, tukej ne bos poceni prisel skoz... Ce hoces kolikor toliko ok zadevo bo treba v zep sezt malo bolj globoko.

ponki za 100e vedi da niso nic vredni. Gor bos namotiral en sraufstok, pa hotu neki odzagat, in se ti bo vse majalo in premikalo... Ce ze kupis tole, mores malo ojacat zadevo, da je kolikortoliko uporabno...

Res pa je da ne rabis profi unior orodja. Poglej kaksen stanley, bosch hobi program.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Tole z baterijsko je tko tko. Če pri sebi pogledam, bi jo v 8 letih rabil MOGOČE 10x. Zato sem raje v Obiju mislim da vzel eno na kabel. Pa še svedre za v zid lahko nucam. Oz sem jo nucal, ker je pri sosedu kaput naredila. Za 30€ pa se ne bom sekiral.
Baterijska na kabel
confused-1.gif

Mogoče nisem lepo napisal. Vrtalko sem vzel raje na kabel, kot baterijsko.
ne da nisi lepo. Narobe si napisal. In zdaj tudi. Ne bom dlakocepil, sam če pri eni omenjaš pogon vir energije, pri drugi pa nek sestavni del, ni prav bistro. Vem . Mislil si napisati, da si kupil električno. Sej si, a ne? Kabel se oporablja za elektriko...
confused-1.gif

A prva pa ni električna?
Bemu a me boš popravljal k učitlca v šol al bomo orodje pospravl in purmašino nucal. Na šlauf za elektriko je bolša, ker ne crkne baterija.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.075
5.379
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Torej kaj se šraufa peciklov, kosilnica, avti, skuter, ostale pokvarljive zadeve po hiši, modelarske stvari in podobno.
oojjoojjjj... ti imaš pa hudo pokvarljive pecikle, kosilnice avte skuter doma. Pa da rabiš 9x6 delavnico.
zmaga.gif

jaz jih vsaj mam
wink-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.075
5.379
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ponki za 100e vedi da niso nic vredni. Gor bos namotiral en sraufstok, pa hotu neki odzagat, in se ti bo vse majalo in premikalo... Ce ze kupis tole, mores malo ojacat zadevo, da je kolikortoliko uporabno...

na "ponk" za 100€ ne bo montiral šraufštoka, ker je gori glih 5mm mediapan plata za delovno površino, ga itak niti pritrdit nemoreš vredu. :D
Drugače pa če koga zanima tak "ponk" ga lahko pride iskat. (ni nov)

Delovna-miza-pult_55d6002113ac2.jpg
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Kupuj sproti, ko rabiš. Ne kupuj najceneje....
Tako sem jaz počel. V 20-ih letih se nabere. Nekaj rabiš vsak mesec, nekaj enkrat na 3 leta, nekaj samo enkrat... zato nisem kopoval vnaprej.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.032
56
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:

Če je na zalogi več orodja, se pa splača kupit normalno velikost in čimveč nizkih predalov. Recimo hofer ima 1-2x na leto za 160€. Jaz sem ga nabvil letos in je za domačo uporabo mu prav nič ne manjka.
csm_07_15784_01_dpd-1_2dc13bff00.jpg

Tudi jaz sem kupil letos ta voziček v hoferju in lahko rečem, da ni nič slabši kot kakšen uniorjev, odličen nakup. Ker je ravno govora o ponkih, kje lahko dobim "taprav" ponk dolžine 2m za normalno ceno?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Taprav ponk te pride okoli 300€ in naprej. Pa seveda odvisno kakšnega hočeš (npr. mizarskega).
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.032
56
48
To mi je jasno da bo >300 €, zanima me kje dobiti enega pravega masivnega, da dam gor primež in da lahko tudi udarim po njem ne da bi se vse skupaj zibalo. Rabil bi pa takega običajnega (mehanični?) - pač samo masivna plošča pa kakšne predale spodaj.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Imeli bi delavnice in kupujete ponke. A da bi si ga pa sami naredili, pa ne gre?? Po meri. Čvrstega. Zakaj potem delavnica....
confused-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
Glih hotela reči ... Vsaj tako je moj do njega prišel, ampak dobro...