Orodje za hišo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.976
815
113
zdravo,

podedoval dva manjša kovcka orodja.. nic ni zares kompletno.. predvsem je v kovcku stlačeno in nepregledno.

razmisljam:
- o nakupu vozicka z orodjem (lahko tudi delovna miza z orodjem). komplet z orodjem mi je ljubsi, ker "je pospravljen".
- gledal nekaj Unior.. pa potem Mannesmann.. pozna kdo (predvsem drugega)
- kje in kaj kupiti? tujina ni ovira - samo, da je dostava.. kaj od tujine je primerne kvalitete?
- nimam delavnice, nisem nek hud hoby mojster, iščem v bistvu komplet orodja, ki ga vsaka hiša mora imet
- ne rabim orodja, ki ga bodo uporabljali vnuki.. iscem pa nekaj, kar zdrži malo več kot "čunga lunga" (ala topshop
tongue-1.gif
)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
kolk si se opisal, boš več časa porabil na forumu s spraševanjem, kot pa dejansko uporabljal to orodje.
Rabiš pa en izvijač navadn, pa en križni. Sicer ne vem kaj v hiši sploh imaš, da vsebuje vijake. En "faznbrifer". Če ne veš o elektriki nič, tud tega ne rabiš. Neke klešče. ... in to je to. Bat je nevarna zadeva za prste. Ker pa pri vsakem popravilu se izkaže, da rabiš še neko orodje, na koncu pokličeš vseeno mojstra.
Verjetno imaš že te stvari v podedovanem kovčku, tako da.... sam mal pregledno nared
pa brez zamere
evil.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Kadivo, kombinirke, šraufenciger, križni in faznbrifer rabiš v bajti. Karkoli drugega rabiš pojdi v trgovino in za sproti kupuj. Kar imaš nekak uredi ali pa obesi na leseno tablo in na zid. Je pregledno potem. Kar nekaj kupovati je nepotrebno, ker večina mogoče nikoli ne boš rabil.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Za doma je dobro tudi orodje iz aliexpressa (ali amazon ali karkoli drugega poceni). Drugace imas kvalitetno orodje tudi v hofer/lidl pac ko je kaj tam v akciji kupis. Sploh elektro masine so dobre in ugodne. Kar si pa podedoval pa spucal in das eno osb plato recimo na steno pa gor obesis orodje.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pusti v kovčku, kot si podedoval.

Drugače pa če misliš kupovat voz Unior, moraš vedeti, da po vsej verjetnosti ta voz dražji od vrednosti tvojega vsega orodja skupaj kot ga imaš.
Jaz bi kupil OSB ploščo, jo v teno privijačil in orodje nanjo o sistemu plošč, kot je @bratsum predlagal.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.579
-404
83
Tega imaš tudi v kompletu z orodjem, vse kar rabiš za doma in še kaj več. Samo cena je okrog 650EUR.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.938
52
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
maš unior eco tamali voz za 199€

Pa je z orodjem, al je sam voz?

Itak se za doma ne splaca kupovat vozickov. Kupis en komplet da ima vse in je to to... Pa eno baterijsko.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Za kaj bi sploh kupoval orodje na zalogo, za vsak slučaj, če boš kdaj rabil? Kupiš sproti, ko je potreba, razen seveda obvezni komplet viličastih ključev, kakšne klešče, pa par izvijačev ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.111
9.352
113
40
MB
uh bi bil presenečen, od kolega foter ma eno omaro polno še zapakiranega orodja
grin1.gif


vzameš usput v lidlu zraven banan pa mleka
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.075
5.379
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Itak se za doma ne splaca kupovat vozickov. Kupis en komplet da ima vse in je to to... Pa eno baterijsko.
Odv kak komu. Če maš voziček si voziš orodje okoli, na vozičku lahko kaj delaš itd. Če ga nimaš pa delaš nekje kjer ni orodjo pa hodiš ko budala sem in tja skos po orodje pa še odlgat nimaš kam stvari.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

hysterical-1.gif
.

Praktični pa niste preveč, kaj, fantje!? Ko se nekje končno že uspete zmenit za sex, si tudi preventivno zapakirate vse možne oblike olagumic (ena od njih bo že menda tapravšnja !
smile-1.gif
) , ali kako?
Pa ker jih je tako veliko, najbolje naložiti v šajtrgo, ha ha!
smile-1.gif


hysterical-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Tole z baterijsko je tko tko. Če pri sebi pogledam, bi jo v 8 letih rabil MOGOČE 10x. Zato sem raje v Obiju mislim da vzel eno na kabel. Pa še svedre za v zid lahko nucam. Oz sem jo nucal, ker je pri sosedu kaput naredila. Za 30€ pa se ne bom sekiral.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
hysterical-1.gif
.

Praktični pa niste preveč, kaj, fantje!? Ko se nekje končno že uspete zmenit za sex, si tudi preventivno zapakirate vse možne oblike olagumic (ena od njih bo že menda tapravšnja !
smile-1.gif
) , ali kako?
Pa ker jih je tako veliko, najbolje naložiti v šajtrgo, ha ha!
smile-1.gif


hysterical-1.gif
aplauz.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.075
5.379
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
hysterical-1.gif
.

delavnica je velika 6x9m, kdaj se šraufa kaj tudi na dvorišču. Kaj naj šetam sem in tja kot budala za vsako stvar in orodje puščat na tleh? Al je lažje roko stegnt odpret tretji predal in met celo garnituro gedor, odpret prvi predal in met vse mogoče šraufncigerje, drugi predal in vse kar je kleščem podobno? Zakaj bi sam sebe jebal v glavo če mam lahko voziček vedno tam kjer rabim orodje.

če je vse kaj maš šraufanja menjava baterije v dalincu od televizije potem verjamem, da ne čutiš neke potrebe po orodju v vozičku.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Tole z baterijsko je tko tko. Če pri sebi pogledam, bi jo v 8 letih rabil MOGOČE 10x. Zato sem raje v Obiju mislim da vzel eno na kabel. Pa še svedre za v zid lahko nucam. Oz sem jo nucal, ker je pri sosedu kaput naredila. Za 30€ pa se ne bom sekiral.
Baterijska na kabel
confused-1.gif