Oprema

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Hja na skuterju je kontra. Zgornji del dobi nekaj vetra in je OK, pri nogah je na skuterju vse zaprto, piša vetra skoraj ni in meni se ravno tam pregreva. V jakni je OK. Mali kot soponik sedi nekoliko višje, noge so bolj ven, tam pa pravi da je moto hlačah kr OK, odpre tiste zračnike na zadrge in pravi da gre brez problema, men pa vroče za popizdit.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je pač motorizem
smile-1.gif
vedno je nekaj
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.885
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Eno vprašanje. Ker je poleti zelo vroče na maxiscooterju v popolni opremi, razmišljam o nakupu moto kavbojk. Drage so ko hudič. Sem pa našel tole zadevo, pa me zanima če kdo uporablja, če zadeva OK in kvalitetna. Pa še po meri ti naredijo

http://kavbojke.si/Motoristicne.htm



http://kavbojke.si/men.htm

Tole imam jaz in žena. Zadeva je OK, na sprednji strani so podložene od podkolena do pasu. Kako se obnesejo ko padeš, pa nočem vedet. Po mojem slabše, kot kakšne za 180€, ki so ojačane s kevlarjem itd...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Piše tam gor, da so kolena in boki ojačani z kevlarjem. Nevem, morda se da zmenit da več kevlarja gor dajo, sam bo verjetn cena večja.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Jaz si poleti iz mojih moto hlač samo ven vzamem tisti polivinil, ki je vetrna zaščita in je super. Se vozim tud pri 35 stopinjah in ni problema. Me lepo hladi med vožnjo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Hoj! Je napisal, da ima maksisesalc in tam so drugi heci. @map: take hlače ima sodelavec in je zadovoljen. Jih pa ni probal s padcem. Ane. Kateri moped imaš, si enkrat že napisal in si nisem zapomnil.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.885
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Piše tam gor, da so kolena in boki ojačani z kevlarjem. Nevem, morda se da zmenit da več kevlarja gor dajo, sam bo verjetn cena večja.

Možno, bom pogledal pa napišem
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Že celo poletje gledam enega modela, kako se vozi z R800. Čelado sicer ima, je pa vedno v kavbojkah in kratki majici. Ampak, zadnjič je pa zmagal...-v japonkah se je peljal, pa ni bilo ravno 70....Meni so šle vse kocine pokonci, ko sem to videl.... Glede na to, da ga videvam na relaciji 20 km, je doma tam nekje. Bog mu daj srečo, da mu ne bo treba kdaj z nogami loviti po cesti.... Verjamem, da je star maček, ker se je suvereno peljal med avtomobili. Ampak...ti že paziš. pa drugi ne.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Bom kar tu zastavil vprasanje, da ne odpiram nove teme.....kje nabavit najugodneje mini nosilec za tablico, da se znebim tistega dolgega repa!
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Nameravam v kratkem zamenjati vso opremo, za nakup razmišljam o Kmc Motoshop LJ.
Vozim cbf 600, naredim par tisoč letno, torej bolj malo.
A se pri Kmc, da dobiti kakšen popust?
Katero znamke opreme bi mi priporočali? Ni problem kakšen evro več, samo, da je kvaliteta, da ni nekega pretiranega potenja itd..
Nisem nek poznavalec, zato sprašujem, do sedaj sem imel ene poceni hlače, in usnjeno Beriq jakno, nisem bil preveč zadovoljen, ker sem veliko švical..
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Skoda, da se nisi prejsnji teden odpravil na bike expo v verono. Tam se vedno lahko obleces od nog do glave po ugodnih cenah.

Najprej se odloci kaj zelis (leder, kombi, kavbojke, tekstil...). Pomembno je kaj ti sede na rit. Znamka je drugotnega pomena. Berik je top roba, ce si svical nisi zaradi znamke ampak zaradi ledra. Ce ostajas pri njem pac glej jakne z odprtinami (zadrgami) za zracenje, ceprav cenejse tega ponavadi nimajo. Jaz recimo vedno nosim pod ledrom dolgo tanko svic majico. In ja, seveda svicas v vrocini, ampak tako pac je. Za poletne temp. blizu 30C imam prepisno mesh jakno, ki jo nosim zraven kavbojk.

Z malo prevoznih km bi slo skozi: kavbojke + tekstilna (ali kombinacija usnje/tekstil) jakna s snemljivo podlogo. Plus spodnje perilo za hladnejse dni. Meni se je obneslo, imam se vedno, dasiravno sem vmes presedlal se na usnjen kombinezon. Tudi cenovno prides skozi z manj kot 300€.

Celada, rokavice, cevlji? Kar ti sede, moras poizkusit. Kje kupit? KMC je ok izbira z akcijskimi cenami, takisto Yogi. Drugje v slo nisem kupoval, ker sem vecinoma v AT in je roba bodisi od Polota ali Louisa. Ce nisi predalec od meje, bi ti vsekakor svetoval izlet v Beljak ali Gradec, povsod imas obe trgovini. V primerjavi z ljubljanskima trgovcema je izbira vecja, cene pa vecinoma ugodnejse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: axeton

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Hvala za konkreten odgovor.
Nameravam se tokrat odločit za tekstil, ker nad usnjem nisem bil najbolj navdušen.

Za bike expo pa sploh še nisem slišal, se bom pa res morda naslednje leto odpravil na izlet.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Glede na to, da iščeš textil, moj odgovor verjetno ne pomagal. Lani sem za hec kupil leder jakno preko e-bay... Za 90 evrov res nisem pričakoval neke kvalitete, večinoma je povsod pisalo, da je ''eco usnje''... ker pa vemo, da je to umetno usnje (le fensi se sliši), sem iskal le ''real rind leather''. Pakistan, dežela izvora... Aha, tam je usnje. Sem mislil, da bo to kakšna tanka leder krpica...pa je kar ornk debelo usnje, kot je treba. Malo me je sicer bilo strah glede velikosti, ker me je prodajalec kontaktiral, če res hočem XL... pregledam njihovo tabelo velikosti, se še enkrat premerim... Ja, seveda bo prav. V glavnem, v desetih dneh je jakna prispela na Carinsko pošto, tam pa so si vzeli mesec dni časa za carinske postopke... šele po nekaj mailih, so zagnali kolesje in naslednji dan je jakna bila doma. Rocker varianta, takoj sem jo fajn namazal s čebeljim voskom in... že prva fura (april preko Idrije in Vršiča) je bila testna glede dežja. Zadeva drži.
Ko smo že pri Louisu in Beljaku.... svoje dni je malo naprej po ulici bil tudi Hein Gericke... še deluje ali je zaprla vrata, na netu ne najdem več....