OKvirji pa kar po starem

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.669
5.831
113
V zadnji številki posavskega obzornika sta dve sliki 'lažjih' telesnih poškodb nedavnega napada pesa.

Kdaj pride Nataška kaj na obisk ?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.820
5.613
113
Ravno hotel prilepit....

Očitno bo bolj korenček...brez palčke :(


 
  • Jezen sem
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.820
5.613
113


Odnos države na to problematiko...

Občinski svetniki so na izredni seji, sklicani na zahtevo skupine občinskih svetnikov, vlado tudi pozvali, naj v zakonodajni postopek takoj predloži zakonodajni paket, ki rešuje romsko problematiko, kar je sicer vlada obljubila že lani, ko je vladna koalicija v državnem zboru zavrnila zakonodajni paket, ki ga je v DZ vložilo 11 občin jugovzhodne Slovenije in Posavja. Državni zbor pa so občinski svetniki pozvali, naj zagotovi pravno podlago, "da se javne dobrine, kot so voda, smeti, lahko pokrivajo neposredno iz socialnih transferjev prejemnikov, če le-ti tega ne naredijo sami". Po besedah Molana so občinski svetniki sklepe sprejeli soglasno, le nekateri svetniki, ki prihajajo iz strank, ki so v vladi, so jih skušali nekoliko omiliti.

Manj je Molan zadovoljen tudi s tem, da sta ministrstvi za izobraževanje in za notranje zadeve na sestanek poslali zgolj državni sekretarki, ministrstvo za delo pa celo zgolj "neke uradnike". Glede na resnost problematike bi pričakoval, da bi se sestanka udeležili ministri, je še dejal za STA.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.820
5.613
113
Pa saj mi ne rabiš limat tega. Sem že napisal da ne vem zakaj niso nič naredili. In zakaj katera prejšnja vlada prav tako ne.
Upam, da bo po zadnjem incidentu, narejeno kaj, da se lokalna iniciativa dvigne in pritisne na ustrezne inštitucije.

Odzivi na drugo plat obiska so zgroženi. Posebno še, ker je romska problematika v občinah Jugovzhodne Slovenije zelo žgoča. Vlada ne naredi nič, predsednica tudi ne, župani 11 občin so se na to problematiko srečali danes v Novem mestu in bodo tudi dali izjavo. Že lani so pripravili spremembe štirih zakonov in jih s podpisi 31.500 podpisi občanov in občank predali vladi. Ta jih je zavrnila in napovedala, da bodo do konca leta 2023 pripravili svoje, domnevno, boljše predloge. Do danes od tega ni nič. Nato so župani zaprosili predsednico države, naj posreduje. Ta je tri župane sprejela in določila, da se prihodnjič sestanejo čez pol leta. Vmes bo pa “obvestila vlado”.

Vmes je obiskala Lepovče in očitno, v želji nabiranja prihodnjih volilnih glasov, škodovala vsem: občinam, državljanom in tudi večini Romov, v dobrobit katerih so spremembe zakonov tudi namenjene.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.685
3.438
113
Ranljive delajo še bolj ranljive.
Zamislite, da se vsi umaknemo v zapor in tistega revčka ne sprejmemo k sebi in ga pustimo zunaj samega.
Ampak kaj, doktorica prava tega ne bere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.147
1.347
113
Dokler nebo protestov v LJ do tedaj se nebo popolnoma nič spremenilo.
Tam pa se naj mirno protestira in zahteva odstop vlade in predsednice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
1735152.width-1248.jpg

»Ne bom več pričal. Branil se bom z molkom,« je na novomeškem sodišču dejal Drago Brajdič - Dejvison, ki je bil konec februarja obsojen na leto in pol zapora zaradi ropa in povzročitve lahke telesne poškodbe. Priznal je namreč, da je 2. oktobra lani skupaj z Robijem Hudorovičem oropal nič hudega slutečega Luko Š. iz Novega mesta, dializnega bolnika, ki je po napadu končal okrvavljen v bolnišnici.