OKvirji pa kar po starem

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.450
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
fadil samo potem pač naj policisti vzgajajo z batinami tudi tebe, tvoje otroke itd itd... pač vse... za vse isto. ok?

Mene in moje otroke nima kdo vzgajati, ker se držimo zakonov in smo neproblematični. Tako da, tale primerjava ni bila na mestu. A si ti tudi v realnem življenju tako liberalen? Glede na to, da si s kmetov, močno dvomim.
Aja tebe pa ne. Ok. Torej cigane in tiste ki tebi niso vsec naj policija pretepa in zapira, ce bi prestopek naredil ti ali kdo od tvojih pa to ne velja. Lep prikaz kako radikalne metode odpovedo ko predlagatja vprasas ce veljajo tudi zanj...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.742
6.670
113
A ti znaš brati?
Napisal sem, da mene in moje otroke nima kdo vzgajati, ker se držimo zakonov in smo neproblematični. Če bi delali štalo, naj to velja tudi zame. Še kaj?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.275
2.515
113
v lokalni ostariji
nikoli ne prekoračiš hitrosti za par km? ali pa spiješ dve pivi (tri)?ali pa imaš morda kdaj (ali tvoji otroci) mal preveč naglas muziko in zmoti kakšnega soseda? zakaj potem da nebi teb ene šamrčine prpeljal? ko bi te ustavil in bi nevzgojeno rekel da si bil pripet (on bi trdil da nisi bil)...

sem kolikortoliko liberalen še posebej pa se mi zdi prav, da so pravila enaka za vse če se že gremo neko moderno družbo. drugače pa par let nazaj je veljalo za črnce malo druače kot za belce... ali pa arijce in jude... sam a se ti zdi ok to?

se pa strinjam, da je treba nekako uredit "romsko problematiko". dejstvo je, da pa to ne bo proces čez noč....
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.780
5.704
113
Kmalu bo nekdo mrtev, ali Rom ali pa čuvaj

»Prejšnji teden sem klical policijo, ko so nam Romi vlamljali v prostore ribiške družine in kradli. S številke 113 so mi povedali, da imajo na voljo za območje Bleda in Bohinja le eno patruljo in da ima opravka z drugo skupino Romov, ki se klati po Bledu, prav tako z nečednimi nameni.«
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
za stopnjevanje problemov je krivo predvsem vodstvo policije, ker ima vse podatke in ne javi naprej na MNZ ali komurkoli že da so z obstoječimi pooblastili nemočni, ter župan ali župani prizadetega območja, ker ne zganjajo panike-alarma najvišje stopnje. Tako bo res prišlo do tistega, kar piše v naslovu članka. Kakšen teden po tem bodo seveda vsi "zgroženi", odgovoren pa ne bo nihče in lepo po starem naprej.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.450
113
Ne bluzi. Ze zadnjih deset let je politika vlade da je policistov vedno manj. Ampak tudi 15 let nazaj PP Bled ni imela dveh patrulj. Tudi oddelek Bohinj ne bi bil kos temu.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
ksz

Pa naj še kdo reče, da je tisti pregovor pameten ... nauči človeka uloviti ribo....
grin1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Ne lovijo samo rib. V tiskani izdaji piše, da vlamljajo v avte, jih praskajo z izvijači če not ni denarja, grozijo (tudi z orožjem), se drogirajo, onesnažujejo okolje itn...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.450
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
In kaj bo sedaj? Bodo cigani lepo naprej dopustovali in nemoteno lovili ribe?
Ti pojma nimam kaj bo sedaj. Ce bi bil dober v napovedovanju prihodnosti bi se ukvarjal z delnicami.
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne bluzi. Ze zadnjih deset let je politika vlade da je policistov vedno manj. Ampak tudi 15 let nazaj PP Bled ni imela dveh patrulj. Tudi oddelek Bohinj ne bi bil kos temu.
tudi v tem primeru velja že prej napisano: za stopnjevanje problemov je krivo predvsem vodstvo policije, ker ima vse podatke (dodajam: iz terena ) in ne javi naprej na MNZ ali komurkoli že da so z obstoječimi pooblastili nemočni. Enostavno napisano da razume vsak ki hoče razumeti, a vseeno še pojasnilo: policisti na terenu so v stalnem stiku z ljudmi - policisti na terenu točno vedo kaj se v njihovem rajonu dogaja. To (verjetno ?) morajo poročati komandirju. Tu pa se zadeva ustavi - ali komandir ne obvešča svojih nadrejenih da ne bi izpadel nesposoben, ali njegovi nadrejeni ne obveščajo MNZ->vlade. Ali pa vse dejansko pride na ušesa MNZ->vlade, ki pa probleme rešuje tako, da gleda proč v upanju da se bodo rešili sami od sebe. Tukaj manjka nekdo v policiji, ki bi javno, jasno in glasno povedal, da mu je uspešno delo zaradi tega in tega onemogočeno. En tak preblisk je imel Fank enkrat lani, ko je javno povedal, da policija ne more nič proti tistim, ki se gredo borit v Sirijo, ker to v Sloveniji ni kaznivo dejanje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.450
113
Se precej strinjam s teboj. Konkretno PU novo mesto redno prikriva realne probleme. Enkrat so za bozic imeli par ur obsedno stanje zaradi streljanja iz naselja. V naselje so vstopili sele po par urah. No par dni kasneje - obisk ministrice in direktor PU ji razlaga kako zgledno sodelujejo z romsko skupnostjo in da sploh ni tezav.

Ampak primer iz bohinja je pa tak, da ni neke opcije hitrega odziva. Razen ce se zadeve lotis kot migrantov - z neuradnim izrednim stanjem...

v sloveniji trenutno ni demonstracij, ni pritiska na meje, ni izrednega stanja. Pa vseeno imajo nekatere PP se vedno vpoklicane pomozne policiste, ki delajo v patruljah skupaj z rednim policistom. Ker ni ljudi. Mi smo v mirni dobi pa imamo rezervo vpoklicano... Razumi ce mores.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.742
6.670
113
V starih Jugo časih, bi te cigane (slovenske in francoske) naložili lepo v marico, peljali na Pokljuko, jih nalomili kot pse pa marš z nogo v rit. Kot sem že pred časom napisal. Cigane lahko spraviš v red samo s tepežem.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Se pravi, denar je za radarje in kaznovanje sicer pridnih slovencev katera edina napakaje, da se vozijo 56kmh v okolici vrtcev v nedeljo zjutraj.. ja ustavili so me vnedeljo v zejah pri komendi. zjutraj. za cigane pa ni sredstev. ce bi toleprebral zadnjic bi jebal mater policajema v zejah.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Se pravi, denar je za radarje in kaznovanje sicer pridnih slovencev katera edina napakaje, da se vozijo 56kmh v okolici vrtcev v nedeljo zjutraj.. ja ustavili so me vnedeljo v zejah pri komendi. zjutraj. za cigane pa ni sredstev. ce bi toleprebral zadnjic bi jebal mater policajema v zejah.
In kaj bi imeli policaji z iskanjem ciganov po Bohinju? Samo delo, sitnosti in stroške. Pa saj ne kradejo njim, kaj bi se tja vozili.
Se raje postavijo v nedeljo v Žeje in podobne kraje in kasirajo. Važen je edino izplen, ne pa varnost ali zatiranje kriminala.