Okvirjanje slik

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Poznate kakšnega okvirjalca slik, ki je ugoden na relaciji LJ-KR in okolica?

Imam nekaj slik na platnu in bi rad, da se to vrže na okvir....
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jaz nosim v Gabi ampak ni tako ZELO UGODNO
tongue-1.gif


N191340701116.jpg
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Tut jst mam nekaj slik na platnu, ki so mi všeč in bi jih rad obesil na zid. Prej bi jih moral napeti na lesen okvir, ki bi ga moral še izdelati.

Ima mogoče kdo kakšna navodila kako kot "sam svoj mojster" to narediti sam? Nekako je recesija in mi ni v interesu dati 30eur za tako okvirjanje ene slike in bi zato rad naredil kar sam. SLike tako ali tako nimajo nobene prave vrednosti, razen kot spomin.

Kaj vse potrebujem oziroma kakšen les, kje naj ga kupim, kako se napne tako sliko čez les? Hvala za pomoč!
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če prav razumem, je teh 30€ cena za kompletno uokvirjenje, skupaj z materialom in delom.
Glede na izredno ugodno ceno že narejenih elementov za pod-okvir (1,45€ / tm), na katerega se napne platno, bi predlagal da to raje kupiš.
Razen seveda, če se ne bi želel ob tem tudi naučiti, kako se vezava v pod-okvirju naredi. V tem primeru si dobro oglej sliko na TEJ STRANI , ob tem je treba vedeti, da se morajo zagozde, ki se vstavijo v vez natančno prilegati tako v debelini, kakor tudi kotu notranjosti vezi.
Za zunanji okvir pa je situacija podobna - enostavno profilirana in barvana letev iz sambe je tako poceni, da se skoraj ne izplača delati v lastni režiji. Razen, seveda, če imaš vsaj osnovno strojno opremo in veš kako se dela z rezkarjem, lahko tudi ročnim.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Ma ne, sej to sem okvirno podal ceno 30€, pojma nimam koliko bi zares računali za to...verjetno še več.

Ne vem točno o čem govoriš v svojem postu, bom pogledal ta link ki si ga dal, jaz bi samo rad čim ceneje okviril oziroma napel platno čez nek okvir... lesa še nimam tako da mi je vseeno če nabavim vse pripravljeno za dokončno napenjanje platna. Glavno da te slike čimprej že enkrat obesim na zid. Neke hude želje po učenju nimam
d055.gif


EDIT: lol, sej tole firmo pa poznam s tvojega linka, daljna žlahta!
hysterical-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
No, že je žlahta ti bodo pa lahko tudi lažje svetovali.
Verjetno nisi razumel delo o pod-okvirjih. Ti so narejeni tako, da se platno, ki ga prisponkaš na elemente lahko še dodano napenja, zato se teh okvirjev niti ne lepi.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Okej, da si razjasnim. Tej podokvirji so pač narejeni tako, da se jih enostavno sestavi na podlagi teh utorov, treba je samo še fiksirati robove s kakšnim spenjačem?
Potem se pa na ta okvir spraviš napenjat platno, ki ga prav tako fiksiraš s spenjačem?

Kako pa čim bolj natančno določim velikost okvirja glede na to, da mora biti slika napeta tudi preko robu?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pri sestavi okvirja ne sme biti nobenega spenjanja ali lepljenja, sicer se po napenjanju platna ne bo pustil dodatno raztegniti.
Kako je platno prisponkano pa lahko vidiš tudi na tej strani, v rubriki napetih platen.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
sem si pogledal te slike in imam še nekaj drugih dvomov....ker je naslikano od roba do roba bo problem pri zavihanju slike čez rob, ker bo drugače velik del slike izginil (recimo del klobuka na glavi, itd.). Da bo jasno o čem govorim sem kar poslikal te tri slike.



največja je cca. 80x40, manjši dve cca. 25x40.

A je še kakšna druga rešitev za to kako bi to čimlepše spravil na steno? Hvala!
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Obstaja še možnost dodanega paspartuja, trde podloge in okvirjanja.
Vendar bi glede tega predlagal posvet z mojstrom za okvirjanje, moje področje je bolj 'leseno'
wink-1.gif
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.369
373
83
Po desetletju od zadnjega povprasevanja. Iscem mojstra za podokvir in napenjanje platna. Nestandarne dimenzije tam 150×150 cm ali kaj vec. Najraje take z izkusnjami. Na hitro zasledil 2 mojstra v Ljubljani in ebega v Mb, jih pa se nisem kontaktiral. Ima kdo dobre izkusnje na tem podrocju?