Okvir za tablico

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Pozna kdo kak okvir (nosilec) reg. tablice, ki bi imel spodnji rob cim tanjsi. Se pravi da je montaža z vrha, strani ali pa press-on. Pa da je zakonita. Klasični okvir mi preveč pokriva radar. Obracanje na glavo je nerodno, pa se vecina je potiskana.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pozna kdo kak okvir (nosilec) reg. tablice, ki bi imel spodnji rob cim tanjsi. Se pravi da je montaža z vrha, strani ali pa press-on. Pa da je zakonita. Klasični okvir mi preveč pokriva radar. Obracanje na glavo je nerodno, pa se vecina je potiskana.
Ena od opcij je, da tablico prilepiš z obojestranskim lepilom direkt - brez okvirja.
Zelo pogosta praksa (sploh spredaj), pa tudi zadaj. Zna bit zelo všečno.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
zelo, tablica načeloma več ni uporabna. spet odvisno kolko uporabiš lepila. jaz sem pri enmu avtu mal pretiraval, pa sem mal barve dol nesu :)

lepljenje priporočam samo, če boš imel tablice skoz na avtu in je ne boš recimo rabil za prikolico/thule ipd.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
nikjer ne piše, da se ne smejo lepit.

(3) Registrske tablice, razen preizkusnih, tablic za motorna kolesa oziroma kolesa z motorjem in priklopna vozila, so pritrjene na prednji in zadnji strani vozila. Tablice, ki so pritrjene na vozilo ne smejo biti upognjene ali kako drugače deformirane. V skladu z zakonom, ki ureja varnost cestnega prometa, morajo biti tablice varno pritrjene na način in na mestu, ki ga je za ta namen predvidel proizvajalec vozila tako, da so nezakrite, dobro vidne, lahko berljive in ne smejo biti dodatno prevlečene ali prekrite s kakršnokoli snovjo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
ze 19let imam tablice zalepljene na obeh avtih, pa noben se ni nc reku, ne policaji ne na tehnicnem edino mehankar se je bunu, ker je mogu zalepljeno tablico dol spravit.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran

Priponke

  • IMG_0720.jpeg
    IMG_0720.jpeg
    799,5 KB · Ogledi: 77

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
kok pa to tablico zvijes, ce je treba tablico snet?

Če jo uporabljaš (zadnjo) kot za tretjo tablico na nosilcu koles, ta opcija seveda ni uporabna (običajno jemljemo tablice dol obprodaji avtomobila, kako tablico vrneš je vseeno, samo da je :evil: )

Ježek..prilepljena tablica je povsem zakonita zadeva, če boš pozoren, jih boš videl na marsikaterem vozilu.