Okolju prijazni avtomobili

sass

Guru
1. sep 2007
5.182
827
113
mogoče bo pa 2036 končno zaživel fuzijski reaktor in ga bomo nehali srati s temi sončnicami in vetrnicami
* zanimivo, odkar spremljam razvoj fuzijskih reaktorjev, vedno piše, da bo komercialna uporaba možna šele čez 10+ let
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Samo Svoj

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.703
6.899
113
Ne, ampak pot za posameznike bo SE+veternica+baterija…za vse ostalo pa pac jederska/fuzija/karkoli se bo…
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.182
827
113
:valjamse: tako je, vsak posameznik bo v svojem stanovanju/hiši namenil 1 sobo, v katero bo spravil baterijo, ki bo hranila poletne viške proizvodnje SE, da jih bo koristil pozimi za poganjanje TČ.
kako mi je zabavno, ko filozofi na vsako vprašanje vedno znajo podati odgovor, edino z malenkostmi, ali je to fizikalno izvedljivo ter koliko bo to stalo, se ne ukvarjajo.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.133
319
83
Fuzijski reaktor že imamo. V bistvu zemlja kroži okoli njega. Le izkoristiti je še ne znamo dovolj učinkovito.
Vsako uro Sonce odda dovolj energije, da bi lahko zadovoljila globalno porabo energije za celo leto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.703
6.899
113
Kak ste eni…jaz komaj cakam da se prestavimo malo v napredne tehnologije; SE, baterije, veternice, pametno krmiljenje…

eni pa bi se raje ostali na drvah?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.889
906
113
Kak ste eni…jaz komaj cakam da se prestavimo malo v napredne tehnologije; SE, baterije, veternice, pametno krmiljenje…

eni pa bi se raje ostali na drvah?
Zakaj bi čakal, sploh ti nihče ne brani , kot pionir zelenega prehoda se kar prestavi.
SE na streho, vetrnico pred vhodna vrata, baterije pa pod klet, .... terna ti rečem :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan