Okolju prijazni avtomobili

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.498
6.829
113
Zakaj rabijo nove satelite, ce obstajajo vrtne kosilnice z natancnostjo nekaj cm, ko delujejo z obstojecimi sateliti.

ali pa je z ozadju kaj drugega…
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
973
250
63
Vem da nas VAG in cela industrija guli do onemoglosti. Samo da še vedno ne veš, da kitajsko avtoindustrijo Kitajska vlada financira in s tem dumpingira Evropske proizvajalce, ti pač ne morem pomagat. Ko/če bodo kitajci dotolkli evropsko industrijo, pride čas streznitve. Za vse nas (tudi za tebe). Potem bodo tudi naenkrat imeli kitajski avti normalno ceno in to je od 30k navzgor začenši z malimi jajčki.

Samo poglej koliko EV podjetij je zraslo na datum ko je Ursula razglasila 2035 kot skrajni datum za prehod na EV. Potem ti bo vse jasno, kaj Kitajec dela. In po tvoji neumnosti in tebi podobnih bo svetu postal gospodar kitajec. Če ti je to tvoja želja, potem ti ni pomoči.

Kaj misliš, da evropa pa ne sponzorira VAG grupe oz. evropske avtoindustrije nasploh? Precej jo, ker sicer bi ze zdavanj propadl. Kr poglej si recimo revoz, kaj pomeni subvencioniranje s strani drzave...

Kitajci seveda niso nič boljši, kot si ze sam ugotovil, ampak delat se čistune, ker smo pač v evropi, je seveda debilizem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
973
250
63
Drzno razmišljanje.

Nekaj poznanih dejstev o Kitajski:

1. Življenje človeka jim je vredno : nič
2. Okolje jim je vredno: nič
3. Demokracija: kaj je to?
4. Delavske pravice, svoboščina, sindikati: kaj je to?
5. Svoboda govora: kaj je že to?

Pač vse kar vidite je poceni pleh. Da vam bo razpadel po treh letih niti ni toliko pomembno, a ne.

Pa bodi srečen, da lahko (še) tipkamo po Alterju. Lahko pa se preseliš tja in delaš od mraka do teme, da boš... eh ne, ti neboš... partija bo vesela.

Če se vzreš malo bolj navzven, boš videl, da te točke tudi v evropi niso kaj bistvene. Sam zapakirane so v lepši celofan, da misliš., kako si "svoboden".

Če bi jim blo clovesko zivljenje kaj pomembno, v evropi nebi mel tezke industrije, industrije kemij in nasploh nevarnih poklicov, k jim maš vsepovsod v vsakdanu, pa jih seveda niti ne vidiš, ker so za tebe nevidni.

Če bi blo evropi kaj mar za okolje, nebi ugašala nuklearke. Če kaj, bi takoj pogasnala vse termoelektrarne in prepovedala vse ICE stroje. TO bi bil taprav korak v čist okolje.

Demokracija? Nice joke. Ko si lahko kupiš pot na vrh, potem ni več demokracija.

Delavske pravice? Pajade, mnogo panog je k nima sindikatov, pa tudi pravice so bolj teorija, kot praksa. Pejt mogoče kdaj izven pisarne javnih uprav, pa ti bo jasno...

Svoboda govora? Reči kako neumnost pa se čudi posledicam.


Torej? Bo šlo izjavit še kakšno neumnost, al si dosegu limit za danes?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

corsol

Guru
11. mar 2010
2.846
887
113
Če se vzreš malo bolj navzven, boš videl, da te točke tudi v evropi niso kaj bistvene. Sam zapakirane so v lepši celofan, da misliš., kako si "svoboden".

Če bi jim blo clovesko zivljenje kaj pomembno, v evropi nebi mel tezke industrije, industrije kemij in nasploh nevarnih poklicov, k jim maš vsepovsod v vsakdanu, pa jih seveda niti ne vidiš, ker so za tebe nevidni.

Če bi blo evropi kaj mar za okolje, nebi ugašala nuklearke. Če kaj, bi takoj pogasnala vse termoelektrarne in prepovedala vse ICE stroje. TO bi bil taprav korak v čist okolje.

Demokracija? Nice joke. Ko si lahko kupiš pot na vrh, potem ni več demokracija.

Delavske pravice? Pajade, mnogo panog je k nima sindikatov, pa tudi pravice so bolj teorija, kot praksa. Pejt mogoče kdaj izven pisarne javnih uprav, pa ti bo jasno...

Svoboda govora? Reči kako neumnost pa se čudi posledicam.


Torej? Bo šlo izjavit še kakšno neumnost, al si dosegu limit za danes?
Ja najbolj zdravi in srečni bi bili da ne bi nič delali ker je nevarno pa še izkiriščajo te, za kosilo pa bi se šli past na bio travnik.
Avtov seveda ne bi potrebovali razen kakšnega voza s konji.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.930
1.834
113
Zakaj rabijo nove satelite, ce obstajajo vrtne kosilnice z natancnostjo nekaj cm, ko delujejo z obstojecimi sateliti.

ali pa je z ozadju kaj drugega…

Če samo za četrt sekunde vklopim mozak, nekaj kar ti nisi sposoben: obstoječi sateliti so od usa. Si zmožen od tu naprej logično razmislit zakaj to delajo?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.432
5.592
113
Če se vzreš malo bolj navzven, boš videl, da te točke tudi v evropi niso kaj bistvene. Sam zapakirane so v lepši celofan, da misliš., kako si "svoboden".

Če bi jim blo clovesko zivljenje kaj pomembno, v evropi nebi mel tezke industrije, industrije kemij in nasploh nevarnih poklicov, k jim maš vsepovsod v vsakdanu, pa jih seveda niti ne vidiš, ker so za tebe nevidni.

Če bi blo evropi kaj mar za okolje, nebi ugašala nuklearke. Če kaj, bi takoj pogasnala vse termoelektrarne in prepovedala vse ICE stroje. TO bi bil taprav korak v čist okolje.

Demokracija? Nice joke. Ko si lahko kupiš pot na vrh, potem ni več demokracija.

Delavske pravice? Pajade, mnogo panog je k nima sindikatov, pa tudi pravice so bolj teorija, kot praksa. Pejt mogoče kdaj izven pisarne javnih uprav, pa ti bo jasno...

Svoboda govora? Reči kako neumnost pa se čudi posledicam.


Torej? Bo šlo izjavit še kakšno neumnost, al si dosegu limit za danes?
Ne vem kaj sploh čakaš. Evo roke… še jaz ti dam 100eur zraven za nepovratno letalsko.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.461
988
113
Ne vem kaj sploh čakaš. Evo roke… še jaz ti dam 100eur zraven za nepovratno letalsko.
Zakaj? Sprejmi kaj je napisal, ne takoj nekam posiljat pa podobne. Sej si vzgojen in kulturen ali pac vse to ponikne ko ni po tvoje? Pa pismu no, in vi bi pol "debatiral"? A zakoj ko ni po vasi stimungi se ze karte kupujejo etc... Fakin zahojenost...

P.S. - velja za vso so called alter "smetano", ne sam zate... Brihtni za vse vedno povsod, a takoj bi nekam posiljal, ko ni po njihovo... Dejte sebe nekam poslat. Po moznosti v solo, bo se najbols...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.432
5.592
113
Zakaj? Sprejmi kaj je napisal, ne takoj nekam posiljat pa podobne. Sej si vzgojen in kulturen ali pac vse to ponikne ko ni po tvoje? Pa pismu no, in vi bi pol "debatiral"? A zakoj ko ni po vasi stimungi se ze karte kupujejo etc... Fakin zahojenost...

P.S. - velja za vso so called alter "smetano", ne sam zate... Brihtni za vse vedno povsod, a takoj bi nekam posiljal, ko ni po njihovo... Dejte sebe nekam poslat. Po moznosti v solo, bo se najbols...
Saj to je, ne sprejmem to kar je napisal. Jaz sem napisal 5 preprostih dejstev o Kitajski, on pa mene prepričuje, da pri nas ni kaj nič drugače. Seveda ni rožnato, ampak fantje moji, trenutno živimo v najlepšem in najbolj ugodnem delu sveta, pa to ne mislim Slovenije ampak splošno Evropo. Kje na svetu se živi bolje? Australija mogoče, ali kaka Nova Zelandija. Potem se konča. A v tej točki se najde nekdo, ki nas skuša primerjat s Kitajci. A ste zblazneli???
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.461
988
113
Saj to je, ne sprejmem to kar je napisal. Jaz sem napisal 5 preprostih dejstev o Kitajski, on pa mene prepričuje, da pri nas ni kaj nič drugače. Seveda ni rožnato, ampak fantje moji, trenutno živimo v najlepšem in najbolj ugodnem delu sveta, pa to ne mislim Slovenije ampak splošno Evropo. Kje na svetu se živi bolje? Australija mogoče, ali kaka Nova Zelandija. Potem se konča. A v tej točki se najde nekdo, ki nas skuša primerjat s Kitajci. A ste zblazneli???

V redu, popolnoma razumem, kaj zelis povedat. Vse jasno. Ampak njega tud, vse je odvisno s katerga pogleda gledas. Ti s trenutnega, on pa mal vnaprej. Pa tud kar ti je napisal kar drzi. Ce ne vidis, ne pomeni da ne obstaja, je pac bolj skrito. Zahodnjakk smo k ribe v akvariju. Mas filing da si sam svoj sam to ti lahko hitro demabtirajo, sam dost pomemben player mors bit. Mi (posamezniki) seveda nismo, niti nocemo bit, ne? Snowden recimo je pa pokazal to demokracijo, borbo proti korupciji, lazem blablabla. Pa Asange podobno. Pr rumencih je iz prve jasno kdo je n.1 in kako se igra njihova igra. Pa re ne mislm nobenga prepricvat v nic, vsak bo (upam) sam prsel do resnice (brez skrbi, vse kar rabis je cas). Te s kartam pa podobno so mal bedne. Nista na isti stimungi, jasno, z aviona se vid. Pa mogoce niti ne rabs karte kupvat, mal pocakas pa lahko tud to pride do nas - ce so nas nasle ze vse butaste ameriske fore zakaj nas ne bi tudi take?
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
973
250
63
Saj to je, ne sprejmem to kar je napisal. Jaz sem napisal 5 preprostih dejstev o Kitajski, on pa mene prepričuje, da pri nas ni kaj nič drugače. Seveda ni rožnato, ampak fantje moji, trenutno živimo v najlepšem in najbolj ugodnem delu sveta, pa to ne mislim Slovenije ampak splošno Evropo. Kje na svetu se živi bolje? Australija mogoče, ali kaka Nova Zelandija. Potem se konča. A v tej točki se najde nekdo, ki nas skuša primerjat s Kitajci. A ste zblazneli???

Govoris kot da je cela kitajska sweatshop in ljudje delajo v dreku praktično zastonj. Newsflash; tolk k se je kitajska spremenila v 20 letih, se verjetno ni nobena druga večja drzava.

Folku (sploh v mestih) se je neverjetno dvignal standard, da bodo ze praktično kupni moči povprečnega evropejca. Nepremičnine raja kupuje kot po medu (zakaj pa mislis, da tako rapidno gradijo nebotičnike). Ne verjami vsemu, kar ti prikazujejo zahodni medij, ker je tle precej izkrivljenega, zavoljo sirenje agende.

Fact of the matter is, če zivis v tier 1 mestu na kitajskem z neko sluzbo, k ni na podnu druzbene lestvice, znas tam zivet precej bolje kot v sloveniji.

Ampak ok, če mislis da je kitajska se vedn na riksah in rizu, pač misl.. Vmes te bojo pa kupl za drobiz.
Stupidity is a cancer not easily cured.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.282
5.580
113
Torej kitajci živijo boljše dnara majo več pa še vseeno jim rata nardit vse napol zastojn. Nekaj ne štima tu.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.461
988
113
Nekdo je Xiaomije, Huaweije omenjal, Foxconn celo Apple linijo stanca. Avto industrija je ze strah in trepet za naso, vrhunsko ter eno in edino za nekatere. Da o satelitih, kvantni mehaniki niti ne zacnemo. Ali gradbenistvu, kjer so z nam najblizje mostom na Peljesac pokazali, kako se stvarem streze. Ne vem kaj ti ne stima, ampak vec kot ocitno nekaj delajo prav. Mi se norca delamo, sam na koncu bomo ocitno mi tisti magarac. To je poanta. Nismo najpametnejsi, arogantni pa. Se nam bo mascevalo. Nam = zahod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15