Okolju prijazni avtomobili

sad

Guru
24. avg 2007
20.850
9.528
113
Verjetno se pri vzgoji, pobiranju, predelavi tobaka tudi po(uporabljajo) fosilna goriva? Groza!
Samo ti ne razumeš. To je tam, nekje, globalno, stran. Tudi premog za EV se kuri nekje tam, stran, globalno.
Z ICE pa ti lokalno smradiš in kratiš pravico poštenim, nadizobraženim, vsevednim, bogaboječim državljanom mirno kadit na terasi. Svinja.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jonny77

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.369
2.401
113
Samo ti ne razumeš. To je tam, nekje, globalno, stran. Tudi premog za EV se kuri nekje tam, stran, globalno.
Z ICE pa ti lokalno smradiš in kratiš pravico poštenim, nadizobraženim, vsevednim, bogaboječim državljanom mirno kadit na terasi. Svinja.

Naj me nategne miss Češke Republike 2024 če nisem nekje prebral, da eden v Hondurasu prideluje tobak z 0% emisij. Ima menda multikuktivator na baterijo, sončne kolektorje, baterijo oz. hranilnik (ker net meteringa tam ni) ter vse ostale piz*darije, razne inverterje in ostalo sranje tako da ne bit tako črnogled ker očitno so, očitno se v tej smeri nekaj dogaja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.038
690
113
EU
Tako je, ta denar od nafte so zmetali v elektrifikacijo države za EV, ene 25 milijard evrov do zdaj in vsako leto še nekaj milijard. In zdaj bi radi mi isto? Kako? S čim? Denarjem ki smo ga prišparali iz SE:valjamse:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.369
2.401
113
Tako je, ta denar od nafte so zmetali v elektrifikacijo države za EV, ene 25 milijard evrov do zdaj in vsako leto še nekaj milijard. In zdaj bi radi mi isto? Kako? S čim? Denarjem ki smo ga prišparali iz SE:valjamse:

Ne razume on tega, je pretumast. Noveška je dvolična država, kao top of the top ampak roko na srce, lepo so izkoristili svojo pozicijo do obisti, tudi vojna v Ukrajini jim lepo sede saj nam lepo drago njihovo nafto prodajajo. Pri elektrifikaciji pa podobno sranje, lahko je s polno ritjo srat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.150
2.393
113
Pomurje
Tako je, ta denar od nafte so zmetali v elektrifikacijo države za EV, ene 25 milijard evrov do zdaj in vsako leto še nekaj milijard. In zdaj bi radi mi isto? Kako? S čim? Denarjem ki smo ga prišparali iz SE:valjamse:
Zakaj točno zapravljajo denar za EV in ne za ICE?

Mi bi lahko z denarjem ki ga imamo na TRR-jih. Po vzoru EU in ruskem premoženju
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.038
690
113
EU
Zato ker so oni že nekje v 90-ih prejšnjega tisočletja odločili za to. Predvidevam, da sami ne želijo biti odvisni od nafte, plina ipd.:geek:

Pa še oni z vsemi temi milijardami v EV infrastrukturo imajo težave in ne morejo še pokriti cele države.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.038
690
113
EU
In pa (ker zgoraj ne morem več urejat) oni imajo ogromno HE, torej dejansko tudi sami večino elektrike za poganjat vse to.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.354
5.494
113

Eni delajo, drugi jamrajo.
Norveška meni ni ravno nekaj po čem bi se zgledoval. Država brez kafičev, gostilen, in velikim procentom samomorov. Sicer čista in urejena, ampak da so judje tam srečni, no vsaj v mojih očeh niso, če se že sami pretvarjajo.