Okolju prijazni avtomobili

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.367
2.399
113
Pa kaj tem ni jasno s temi subvencijami in tiščijo z njimi, glavni problem niso EV sami po sebi, ampak cena avtomobilov.
In narod ni neumen, da bo nasedel poceni finti da bo dobil 3K, sam pa moral odcolati 30K za polizdelek.
Če bi masovno začeli izdelovati poceni avtomobile že pred leti bi bila slika danes čisto drugačna, ampak ne ker se avtomobilskim tovarnam "ne izplača" izdelovati poceni avtomobilov zaradi premalo zaslužka.
No zdaj jim bodo pa Kitajci pokazali, kako se to dela.

ID4 50k€, a do tja je že prilezel? ID3 46k..? A to je napaka v članku? Vem da so to polne cene ampak vseeno, budaleština?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.299
6.068
113
Pa kaj tem ni jasno s temi subvencijami in tiščijo z njimi, glavni problem niso EV sami po sebi, ampak cena avtomobilov.
In narod ni neumen, da bo nasedel poceni finti da bo dobil 3K, sam pa moral odcolati 30K za polizdelek.
Če bi masovno začeli izdelovati poceni avtomobile že pred leti bi bila slika danes čisto drugačna, ampak ne ker se avtomobilskim tovarnam "ne izplača" izdelovati poceni avtomobilov zaradi premalo zaslužka.
No zdaj jim bodo pa Kitajci pokazali, kako se to dela.

in še za pravne osebe:
 
27. jan 2022
5.623
2.203
113
Velika večina ljudi pravi da daleč od dovolj. In ti glasovi štejejo, ker ti ljudje kupujejo oz. ne kupujejo teh igrač.

Kaj EV drkađije menite je komplet irelevantno in ne zanima nobenega
Enako velja zate - hejterja. Očitno ti je edina preokupacija v življenju pljuvanje po EV.
Vozi dalje kar pač voziš in se nehaj obremenjevat z EVji, ki po tvojem mnenju niso zate, saj te prav noben ne sili v nič!
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

Steve

Guru
13. avg 2007
9.907
1.795
113
Enako velja zate - hejterja. Očitno ti je edina preokupacija v življenju pljuvanje po EV.
Vozi dalje kar pač voziš in se nehaj obremenjevat z EVji, ki po tvojem mnenju niso zate, saj te prav noben ne sili v nič!

Kaki hejter? Od kot ti to? Sem samo realist. In da me noben ne sili? Točno to je moj problem pri vsem tem...posiljevanje na vsakem koraku.

Če kar tu začnemo...armija ev drkađij, ki so komplet obsedeni
Potem politika...Ursula mi je rekla, da od 2035 naprej več ne morem normalnega avta kupit in bom s tem rešil arktične pingvine. Še vedno me po tvojem noben ne sili v nič?

Potem cela kolekcija medijev. Vsi prodajajo to zgodbo kot zagotovo dejstvo. Še nickname so mu dali: zeleni prehod.
Evji so po njihovem superiorni in čez 10 let več noben niti pomislil ne bo na kaj drugega. Realnost pa je taka, da 9 od 10 naključnih ljudi to niti pod točko razno nebi kupilo. Kar potrjujejo tudi prodajne številke.

Če gremo naprej...te blesarije mene osebno stanejo. Prvo gre moj denar za subvencije in kot drugo, vsi plačujemo dražje ICEje, zaradi faliranih naložb v EVje, ki so požrli ogromno denarja in ta denar je treba zdaj nazaj dobiti. Pač z dražjimi ICEji

In točno to posiljevanje mi gre blazno na organ in s tem imam problem. Za same evje mi je vseeno, naj kupi tisti ki mu paše.