Odstranjevanje lepila iz platišč

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Na alu platiščih je ostalo lepilo od uteži, ki se jih uporablja za centiranje. S čim bi to najlažje dol spravil, vsa klasična čistila so odpovedala. Kakšnega hudega alkohola pa doma tudi nimam. Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Pogret s fenom, pa probaj s kakšno mehko plastiko postrgat. Z nitro gre tudi, obstaja pa namenska gumica za na vrtalko pa samo odbrusiš lepilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
dobiš radirko za to ja. Daš na pormašino in brez sledi dol cukne.
Bi pa res rad videl vulkanizerja, ki ob menjavi puče še to lepilo od kvihtov za 5 let nazaj dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in igi

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
dobiš radirko za to ja. Daš na pormašino in brez sledi dol cukne.
Bi pa res rad videl vulkanizerja, ki ob menjavi puče še to lepilo od kvihtov za 5 let nazaj dol.

Hm, tisti vulkanizer, ki te želi videti tudi naslednjič (pa ti je prodal feltne in gume)....pa ve da imaš nekaj vozil, ki jih rade volje pripelješ k njemu.
Kot tisti mehanik, ki te želi videti tudi naslednjič, naredi nekaj več ob navadni menjavi olja....no ja, pa lepa beseda lepo mesto najde.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Do sedaj še nisem zasledil čistila kateri bi razžrl lepilo in pustil feltno nedotaknjeno.. Jaz prisegam na radirko.. Uporabljam jo za odstranjevanje nalepk, lepila od uteži, pa še za kaj drugega.. Za ta denar nimaš kej eksperimentirat.. Razen če moraš še vrtalnik kupit :D
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Do sedaj še nisem zasledil čistila kateri bi razžrl lepilo in pustil feltno nedotaknjeno.. Jaz prisegam na radirko.. Uporabljam jo za odstranjevanje nalepk, lepila od uteži, pa še za kaj drugega.. Za ta denar nimaš kej eksperimentirat.. Razen če moraš še vrtalnik kupit :D

Ustrezen breake cleaner z vonjem citrusov*.

* vonj citrusov ne kot dejansko vonj ampak dodatek dipentena (D-limonen), to je naravno topilo podobno bolj strupenemu/nevarnemu terpetinu. Še nisem videl lepila ki bi se upiralo taki kombinaciji + načeloma stvar ni agresivna do delov na vozilu saj je namenjena tovrstni uporabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX