Odstop od nakupa - ali je možno?

Aljaž23

Zelenc'
7. avg 2024
2
0
1
Torej stvar je taka, dobra 2 meseca nazaj sem naročil avto z dobavnim rokom 4 mesece, plačal tudi aro.
Zaradi nepredvidljivih okoliščin se mi je finančna in tudi življenska situacija drastično spremenila.
V pogodbi glede odstopa ne piše nič, razen da ima prodajalec v primeru neprevzema avtomobila, ko je ta že dobavljen, pravico ali odstopiti od pogodbe ali zahtevati prevzem in računati stojnino za vsak dan neprevzema.
Zanima me, če se od take pogodbe sploh lahko odstopi, predvsem primeri iz prakse.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.353
4.886
113
Zate bi bilo verjetno najugodneje, če sam najdeš kupca, ki te "zamenja".
Sicer pa je najbrž najbolje iti osebno v avtohišo, razložiti situacijo in lepo prositi, če ti lahko gredo naproti. Včasih lepa beseda lepo mesto najde.
V zadnjem planu pa ti preostane odstop od pogodbe po pogojih, ki jih predvideva zakonodaja, če v pogodbi ni ničesar. Tudi od take pogodbe bi se moralo dati odstopiti.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.472
4.579
113
Seveda lahko odstopiš kadarkoli, samo moraš pozabit na aro.

Če pa bi rad aro nazaj, je pa čisto odvisno od prodajalca (in včasih naročenega avta). V večini primerov seveda ne vračajo. Če ocenijo, da avto brez težav tak kot je prodajo takoj, pa imaš mogoče srečo...
 

GStar

Pripravnik
23. nov 2020
45
28
18
Seveda lahko odstopiš kadarkoli, samo moraš pozabit na aro.

Če pa bi rad aro nazaj, je pa čisto odvisno od prodajalca (in včasih naročenega avta). V večini primerov seveda ne vračajo. Če ocenijo, da avto brez težav tak kot je prodajo takoj, pa imaš mogoče srečo...
V mojem primeru ara ostaja aktivna 1 leto od vplačila.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.397
2.406
113
Vpraš če gre.
Pol pa napiš pri komu je to bilo, da narod ve kateri prodalejec je OK!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.135
58
113
Torej stvar je taka, dobra 2 meseca nazaj sem naročil avto z dobavnim rokom 4 mesece, plačal tudi aro.
Zaradi nepredvidljivih okoliščin se mi je finančna in tudi življenska situacija drastično spremenila.
V pogodbi glede odstopa ne piše nič, razen da ima prodajalec v primeru neprevzema avtomobila, ko je ta že dobavljen, pravico ali odstopiti od pogodbe ali zahtevati prevzem in računati stojnino za vsak dan neprevzema.
Zanima me, če se od take pogodbe sploh lahko odstopi, predvsem primeri iz prakse.

zakaj tukaj sprašuješ? zadeva je odvisna le od tvoje avtohiše in tvojega prodajalca. Vse ostalo je brezpredmetno, tudi izkušnje drugih. Pojdi v AH, obrazloži situacijo in upaj na ugodno rešitev za obe strani. Če pa ne bo šlo, pa vprašaš še odvetnika, ki se malo spozna na zakonodajo, pogodbe in rešita, kar se rešiti da.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.775
3.721
113
Daj na avto net.
Jaz sem za firmo kupil ravno en tak avto.
Prišel je za nas ravno ob pravem času.

Mogoče pa kdo rabi.
Upam da si dobil dobro ceno!!