Odpoved najemne pogodbe

S1990

Zelenc'
10. jan 2012
29
0
1
okolica Maribora
Torej zanima me naslednje.. Sorodniki imajo najemnike v večstanovanjski hiši v kateri tudi sami bivajo. Pred kratkim so prekinili najemno pogodbo (podpisana je do novembra 2016), zaradi krivdnih razlogov najemnika (z plačilom najemnine so zamujali, brez vednosti lastnika so izvršili spremembe na vgrajeni opremi, nočejo plačati stroškov v povezavi s tem, nesramno obnašanje do vseh...). V prekinitev pogodbe smo napisali da je rok za izselitev 90 dni. Odkar so po pošti prejeli odpoved so začeli "nagajat".. Zanima me kaj se lahko stori, če se ne želijo izseliti po 90ih dneh? V samem zakonu ne piše nič konkretno, razen tožbe.. Ali se da kaj narediti, če sedaj več nebi plačevali najemnine in stroškov?
Če jim poiščemo drugo stanovanje ali se MORAJO izseliti ali preprosto pač ne?
Upam da bo kdo zna pomagat.
Hvala vsem..
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Stanovanje imajo v svoji posesti. Žal kaj dosti drugega (legalnega) kot vložiti tožbo na izpraznitev skoraj ne moreš narediti. ČE imate uradno pogodbo, potem takoj vložite izvršbo za neplačane najemnine in neplačane stroške do dobaviteljev. Če pogodbe niste prijavili na DURS in ne plačujete davka, potem lahko pričakuješ, da bodo izvedli prijavo...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Mogoče še to. Pol legalno ali pa malo preko meje je varijanta, da se s katerim od dobaviteljev komunalnih priključkov (elektro, vodovod,..) dogovoriš, da izvedejo odklop iz omrežja. Ampak verjetnost, da ti bo uspel takšen dogovor je žal zelo mala.
Če imate ključe stanovanja in se želite iti še malo manj legalno zadeve jih z dopisom obvesti, da boste čez 15 dni pričeli s prenovo oken, in da se naj do takrat izselijo. Potem pa pač 16 dan enostavno prideš z majstri in poberete dol za kaki dan ali dva okenska krila (to varijanto se mi zdi, da je enkrat en pisal tu na alterju).
C opcija dokaj legalna, s pogodbo greš na kako od firm za izterjavo in jim zadevo predaš v izterjavo. Bo stalo, ampak so ponavadi precej uspešni.
 

S1990

Zelenc'
10. jan 2012
29
0
1
okolica Maribora
Hvala za odgovor..
Glede davčne je urejeno, so prijavljeni in se plačuje davek.
Saj to je problem, elektrika je za dva stanovanja in če se odklopi so tudi oni brez. Vode pa se ne sme odklopit, nekak tak imam v spominu.
Ja kolikor zgleda, drugače ne bo šlo kot pa z tožbo, ali na kakšen manj legalen način.
Saj vem da mora tudi najemnik bit zaščiten, ampak grozno je da kot lastnik nimaš nekih pravic za svojo nepremičnino. Bizarno res
frown-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ce negre s silo potem bi jaz odmontiral okna ali vrata naj potem zivijo brez oken ce hocejo
smile-1.gif

Ce je to druzina z otroci potem ze lahko zacnes kregati in teziti bodo ze sli ven.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.573
2.422
113
A nismo že enkrat obdelal... da nimaš nič v stanovanje hodit. (v temi, ko si je lastnik prišel skuhat kavo, ko je že lih bil v ljubljani
hysterical-1.gif
)

Odmontiranje oken je za mene že poseg v stanovanje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik S1990 pravi:
Torej zanima me naslednje.. Sorodniki imajo najemnike v večstanovanjski hiši v kateri tudi sami bivajo. Pred kratkim so prekinili najemno pogodbo (podpisana je do novembra 2016), zaradi krivdnih razlogov najemnika (z plačilom najemnine so zamujali, brez vednosti lastnika so izvršili spremembe na vgrajeni opremi, nočejo plačati stroškov v povezavi s tem, nesramno obnašanje do vseh...). V prekinitev pogodbe smo napisali da je rok za izselitev 90 dni. Odkar so po pošti prejeli odpoved so začeli "nagajat".. Zanima me kaj se lahko stori, če se ne želijo izseliti po 90ih dneh? V samem zakonu ne piše nič konkretno, razen tožbe.. Ali se da kaj narediti, če sedaj več nebi plačevali najemnine in stroškov?
Če jim poiščemo drugo stanovanje ali se MORAJO izseliti ali preprosto pač ne?
Upam da bo kdo zna pomagat.
Hvala vsem..

Tožba na izselitev.

V končni fazi izpraznitev z izvršiteljem...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Druge zakonite rešitve ni, tako da je vprašanje neumestno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Ehm - zakaj naj bi vprašanje kako dolgo "traja tožba" za izselitev neumestno vprašanje?
17758-icon_confused.gif


("traja tožba" = od vložitve tožbe do prostega razpolaganja s svojo lastnino; povrnitev škode je potem še ena kalvarija
crazy1.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato ker čas tu sploh ni pomemben, preprosto moraš to storiti.

Lahko ga le potolažim, da so tile spori po zakonu prednosti, to je pa tudi vse.
 

S1990

Zelenc'
10. jan 2012
29
0
1
okolica Maribora
No, glede vstopa je urejeno 1x mesečno, zaradi popisa vode, ki je v njihovem stanovanju. Ampak so okna in vrata nova, tako da bi bilo čudno da bi jih zdaj ponovno menjavali.
Zgleda res nebo druge kot počakat 90 dni, če ne pa vložit tožbo.
Aja pa še nekaj me zanima ko berem te zakone. Kaj točno pomeni da je družina socialno ogrožena? Naj povem da subvencije najemnine nimajo, sta pa dve članici na socialni, sin pa dela.
Hvala vsem za odgovore.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik S1990 pravi:
Hvala za odgovor..
Glede davčne je urejeno, so prijavljeni in se plačuje davek.
Saj to je problem, elektrika je za dva stanovanja in če se odklopi so tudi oni brez. Vode pa se ne sme odklopit, nekak tak imam v spominu.
Ja kolikor zgleda, drugače ne bo šlo kot pa z tožbo, ali na kakšen manj legalen način.
Saj vem da mora tudi najemnik bit zaščiten, ampak grozno je da kot lastnik nimaš nekih pravic za svojo nepremičnino. Bizarno res
frown-1.gif

Jaz sem najemnika iz naše hiše prek sodišča metal PET LET.
Katastrofa v kakšni nepravni državi živimo in nekateri najemniki to zelo lepo izkoriščajo.

Nobenega sodišča nikoli več.
Samo še izklop elektrike, vode, telefona, kakšni črnogorci, stolčeš okna....
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja in ves cas sodnega postopka placujes poloznice pa se brez najemnine. Super drzava. Zaenkrat sem jaz imel sreco sem dva najemnika "vrgel" ven. V obeh prerih sem ostal brez najemnine z neplacanimi poloznicami ampak sem malo pokril stroske z kavcijo tako da nisem imel hudih izgub.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ne plačuješ in odklopijo.... pa se problem sam reši
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekaj ne razumem. V čem je sedaj sploh problem' A v "nagajanju"?
Dali ste odpoved zaradi krivdnih razlogov z 90 dnevno izselitvijo, oni so jo sprejeli, ampak "nagajajo"; ja in kaj potem? A so rekli, da ne bodo šli ven? Zakaj pa sploh 90 dnevni rok? Koliko časa pa so bili najemniki?
 

S1990

Zelenc'
10. jan 2012
29
0
1
okolica Maribora
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Nekaj ne razumem. V čem je sedaj sploh problem' A v "nagajanju"?
Dali ste odpoved zaradi krivdnih razlogov z 90 dnevno izselitvijo, oni so jo sprejeli, ampak "nagajajo"; ja in kaj potem? A so rekli, da ne bodo šli ven? Zakaj pa sploh 90 dnevni rok? Koliko časa pa so bili najemniki?

Odkar so prejeli odpoved večkrat dnevno zmanjka tople vode (prej se to ni dogajalo), odpovedi niso sprejeli saj bi naj podpisano vrnili, vendar tega niso storili. Niso dobesedno rekli da nebodo šli ven, ampak da to še bomo videli kaj bodo naredili. 90dni smo dali samo iz razloga, da imajo čas najti drugo stanovanje in "prišparati" za varščino.
Najemniki pa so bili dve leti, ampak zadnje pol leta je njihov odnos katastrofalen. Sorodniki so 4 meseci opozarjali, na koncu so sami prali zunanja del oken (na katerih je bilo ogromno cvetnega praha), tako da sta sedaj dve okni uničeni oziroma sta porumeneli. Stanovanje zračijo 1x na 14 dni, stanovanje ni vzdrževano oziroma očiščeno. Žal, vse to kar sem naštela piše v pogodbi katero so podpisali, sedaj pa se tega ne držijo.
Pa imajo kar neke zahteve, nadirajo sorodnike, če kdo parkira na "njihovem" parkingu (nikjer ni bilo rečeno da je kaj njihovega), enostavno se obnašajo kot da so oni lastniki.
In ob vsem tem se nam ne da več kregat in prosit za raznorazne stvari, tako da smo odpovedali pogodbo.
Glavni problem je da nas zanima kaj narediti ČE NE BODO hoteli ven(ker imamo vsi občutek da se bodo problemi šele začeli), samo to me je zanimalo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Čaki a ti nisi poslal po pošti priporočeno s povratnico odpoved?