Odpadne mastne krpe

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo ve, kam z odpadnimi mastnimi krpami in rokavicami?
Namreč v proizvodnji se je tega nabralo že kar precej [trenutno je pol en 200L sod, drugi se polne] in bi se radi "rešili" tega na ekološki način... [sežig bi bila sicer verjetno najbolj enostavna varijanta, vendar se nam nekako ne zdi sprejemljiva varijanta...
smirk-1.gif
].
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Nevem kako je organizirano na vasem koncu, ampak pri nas, lahko smeti odpeljes v zbirni center na komunali, kjer jih posortirajo in jih potem oni naprej zakopljejo/skurijo/prodajo/reciklirajo... Odvisno od tega kaj jim pripeljes. Aja pa da ne pozabim, vse sprejmejo brezplacno (vsaj zaenkrat je se tko). Predlagam da se pozanimas na lokalni komunali.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ja, za komunalne in ostale odpadke je tudi pri nas tako, ne vem pa, če je isto tudi za t.i. nevarne odpadke, kot so mastne odpadne krpe.
Sem poslal e-pošto lokalni komunali in pričakujem njihov odgovor...

Če ima še kdo kakšno uporabno informacijo, pa le na forum z njo
smile-1.gif
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Pri nas lahko v zbirnem centru oddas tudi nevarne odpadke (odpadno motorno olje, barve, lake, cistila...).
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Ja, za komunalne in ostale odpadke je tudi pri nas tako, ne vem pa, če je isto tudi za t.i. nevarne odpadke, kot so mastne odpadne krpe.
Sem poslal e-pošto lokalni komunali in pričakujem njihov odgovor...

Če ima še kdo kakšno uporabno informacijo, pa le na forum z njo
smile-1.gif

ce je zadeva stranski produkt gospodinjstva (beri ni od podjetja), lahko stvari odlozis na deponiji, v posebne kontejnerje, propravljene za to. prav tako vzamejo olja, barve, lake, akumulatorje, ...

ti samo odpelji, samo ne povej da stoji zadaj podjetje ....
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ima kdo izkušnje z izposojo in pranjem takih krp - kot to prodaja salesianer miettex? Je zadeva dobro oprana? So krpe v redu ali se dobjio tudi slabše kvalitete - ratrgane,.... ?

Najprej moram rešit s temi krpami, ki jih imamo doma - se bom pozanimal pri ekologija d.o.o....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
krpe so zagotovo zelo kvalitetne... (iz lastnih izkusnj)

ti poves kolicino ki jo rabis in kolikokrat ti jih pridejo zamenjati... oprane so pa odlicno...
 

Garfield

Pripravnik
19. avg 2007
223
0
16
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
khem chimay zakaj pa ne povprasas salisaner mitex-a... oni rentajo krpe in ko jih umazes ti jih zamenjajo...



Zanimivo je videti,da se tuki piše tudi o moji bivši firmi
 

Garfield

Pripravnik
19. avg 2007
223
0
16
Tako kot so že večinoma zgoraj povedali.
Dogovori se za eno količino krp, ki se lahko potem sproti prilagaja stanje, plačuje se mislim da zadoločeno količino krp, če se pa ta količina preseže se pa doplača. Menja se 1x mesečno, stranka dobi voziček-kontejner (cca 150L ) v katerega se odlaga umazane krpe, po dogovoru pa mislim da je možno imeti enega tudi za čiste krpe, ampak ne me držat za besedo, ker me že 1 leto ni v tej firmi pa nevem kako sedaj stojijo zadeve.



http://www.salesianer.si/


Še link pa malo poklikaj.