Odlomljen pin na HDD-ju oz. trdem disku

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Pozdravljeni! zdaj ne vem če sem v pravem kotičku, če nisem prestavite v pravega.

Po nerodnosti mi je uspelo zlomit pin na HDD-ju, enega od tistih ko je na priklopu ki je širok in je dosti teh malih pinov. Se da to kako popravit? Disk je 40 giga, po denarju praktično nič ni vreden.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Verjetno se že da. Ja zanima me če se splača? Verjetno se to nazaj prilota samo. Drugač če ga priklopim se čuje da na začetku nekaj "melje" ampak pač v BIOS-u ga ni videti da je priklopljen.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Na tistih pinih je vsak tadrug masa, tko da si verjetno imel smolo in zlomil kakšnega od signalnih. Ča maš kaj pametnega na disku, se splača prilotat nazaj. Če že pina ne, pa vsaj žičko na odlomljen priključek, da se sname fajle dol. Potem pa počakaš na kosovni odvoz... (aja, sej HDD se lohk tut u kanto flikne).
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Nesi ga na servis, recimo komu ki popravlja TV-je. Bi moral bit kos temu za malo ceno, po moje.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če maš kakega kolega, ki ima veselje brkljat po elektroniki... pomoje: prva opcija, da vzameš pokurjen disk in zamenjaš cel konektor, ali pa da samo malo okoli ovinka z eno žičko prevežeš pa upaš na dober kontakt
grin1.gif


lp
 

smartbuy

Zelenc'
6. dec 2007
8
0
1
Js sem pred kratkim mel isto smolo. pa ker so pini postavljeni v dve vrsti je bilo tolko bolj slabo ker se mi je odlomo pin iz spodnje vrste in je bil dostop zelo težek. Zato sem z diska odšravfal celotno kontrolno vezje in odlotal celotno ploščico s priključnimi pini. Odlomljen pin sem pa zamenjal s pinom ki skrbi za orientacijo priklopa ( master, slave cs... ) pa dela spet normalno.Malo živcev moreš meti pa cajta pa se vse da
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Meni je tudi na spodnji wrsti sel,cisto desni. Glede na to da mam se en starejsi,ampak precej manjsi disk ki je brezhiben ampak neuporabn ker je komaj dowolj velik za winse xp,bi si lahko kaj z njim pomagal? Recimo da mi je kar veliko do tega da unicen disk spravim nazaj v zivljenje- sicer ne za vsako ceno hehe