Odlične gume:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Lanjskoletne sam da so cist po sredini pobran
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj zato pa delajo te nove gume iz več zmesi oz. je sredinska bolj obstojna, poleg tega pa se za težje motocikle dobi poseben model.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Yamaha Bulldog takšna kot jo je imel NenoSolo1;-) Black dogy ilitiga "crno keræe".

servisiran je bil pri Juretu pa servisno zgodovino ima. Prevoženih 27000km

čestitam, nabavil si japonskega Laha
smile-1.gif
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
@snecer: gume so definitivno za popravilo
zmaga.gif

če so gori še vedno pilot road, ki so ble kot prvovgradnja, potem ni čudno da je pobrana na sredini, je bila to zgleda kar slabost teh gum.... na mojem je bila pa še sprednja kar stopničasta...

zaj so gor Metz Z6, razlike je za svetlobna leta
smile-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Yamaha Bulldog takšna kot jo je imel NenoSolo1;-) Black dogy ilitiga "crno keræe".

servisiran je bil pri Juretu pa servisno zgodovino ima. Prevoženih 27000km

čestitam, nabavil si japonskega Laha
smile-1.gif

467716-post_slo.gif


a ti imaš Metzeler gor?kakšne so?
dal bi Bridgestone ker Avon gum ni več za dobiti.
prej ko so bile Avon pri Juretu sem bil ful zadovoljen na TDM
in kolega na dogyju
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz sem imel original Bridgestone BT-020. Jajca od gum. (letnik 2007)
Potem sem dal Metzeler Z6. Uredu guma, ampak po sredi malenkost premehka, zato sem ji naredil pussy štrajf. (letnik 2008)
Sedaj imam Dunlop Roadsmart, pomoje tretji komplet. Mi leži, gumo celo ponucam. V primerjavi z Metzelerko imam tudi precej boljši občutek na mokri cesti, pa drži tudi precej dlje (seveda odvisno od stila vožnje, v dvoje gre dlje). (letniki 2009, 2010, 2011)
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Dunlop pri meni odpadejo definitivno. Same slabe izkušnje:-(
Ti voziš popolnoma drugačen motor in se ne da primerjati.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Kolega je ravno na Bulldoga dal Roadsmart in jih ravno tako hvali, ni da ni. Ko nebi vedel se ne bi oglasil. Se pa veliko vozita z ženo tudi v dvoje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Dunlop pri meni odpadejo definitivno. Same slabe izkušnje:-(
Ti voziš popolnoma drugačen motor in se ne da primerjati.

Kakšne težave npr.? pa katera guma.
Jaz tudi sicer menim, da Roadsmartka ni primerna za težji motor, da jo prehitro snede.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Mogoče imaš prav. Mi bo povedal ta kolega z Bulldogom ter sodelavec ima Roadsmart na še težjem BMW RT 1150. Mislim, da ima 260kg ta moped. V naslednji sezoni bom vedel iz prakse...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, saj profil je enak kot na Z8, ki so bolj touring.
Ker je navajen nemške tehnologije, bi mu predlagal Z8, ki je zmagala kar na nekaj testih.

Imajo tudi verzijo za motorje na 240kg teže, tako da to je tisto pravo po moje.

Citat:
V besedilu, ki nam ga pošiljajo iz Metzelerja so v prvem stavku nanizali užitek, komfort, varnost in veliko število kilometrov. Kaj pa športnost? Je Metzeler Z8 Interact pnevmatika za potovalnike tipa BMW R 1200 RT ? Da in ne, sami povedo, da niso razvijali gume zgolj za tiste, ki naredijo rekordno število kilometrov letno, ampak take, ki jih bodo cenili tudi lastniki nagcev in superšportnikov.

V Z8 Interact so vtkali novo generacijo tako imenovane CMT tehnologije ali prilagodljivega preseka pnevmatike, ki za 5 odstotkov zmanjša silo, ki jo uporabi voznik za spreminjanje smeri vožnje. Pnevmatike je bolj zaobljena in bolj stabilna. Lažje jo je peljati v zavoj in se v zahvalo bolj predvidljivo obnaša tudi v paničnih situacijah, pri zaviranju v ovinek na mokrem ali v ovinkih sredi gorskih prelazov.

Interact pomeni tudi 8 odstotkov večjo stično površino gume s tlemi, če Z8 primerjamo z Z6 Interact. Tak rezultat prinaša optimizirana struktura znotraj Z8 Interact in izboljšan vzorec profila. Uporabili so novo tehnologijo karbonsko-silikonske matrike FCM, ki omogoča veliko prilagodljivost.

Poudarjajo več prevoženih kilometrov in dejstvo, da so Z8 Interact ves čas enako dobre, kot na začetku uporabe. Posebej pozorni so bili na oprijemljivost v mokrem, ki se po njihovem ne sme bistveno poslabšati niti pri močno izrabljeni pnevmatiki.

Gumena mešanica ima dodan karbon in siliko. Tako so prilagodili obnašanje na hladnem asfaltu in pri obremenjenem motorju na razbeljeni podlagi. Dezen je namenjen tako preračunani upogljivosti pnevmatike in prilagodljivem oprijemu, kot odstranjevanju vode izpod gume. Spremenjena struktura bočne stene pomaga Metzeler Z8 Interact k dobrim lastnostim v več režimih vožnje in zagotavlja potrebno udobje, ki ga zahtevajo vozniku športno-turnih motorjev.

Metzeler Z8 Interact so na voljo od začetka meseca junija, septembra pridejo še dimenzije 160/60 ZR17 in 190/55 ZR17. Izdelovali bodo tudi močnejšo C gumo za motorje, ki so težji od 240 kilogramov.

Mogoče tudi kakšna iz serije Continental (te tudi redno zmagujejo v nemških testih).
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
a ti imaš Metzeler gor?kakšne so?

po cca 4000 km se ji še nič ne pozna, pa je bilo kar več kot pol vožnje v dvoje, ko se ogreje ima na Bulldogu tudi precej rezerve, vsaj pri meni, ki sem bolj plašen na motorju...

kaj več pa trenutno ne morem povedati.... je blo premalo časa za vozit ...

proti Michelinki se mi je zdel po menjavi gum motor veliko lažji za vozit v ovinkih...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Pred bmwjem sem vozil paneurpean. teza pun qrac in se mal. pozrl je dunlopke na 8800km. drgac pa je bila za ovinke tatamata.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Pred bmwjem sem vozil paneurpean. teza pun qrac in se mal. pozrl je dunlopke na 8800km. drgac pa je bila za ovinke tatamata.
A to je malo kilometrov? Meni se glede na težo zdi kar veliko.