Oddaja naročila za Siol Trio preko spleta

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Nisem čist razumu tega
grin1.gif


Ampak OK
redface-1.gif


Zdej sem s pomočjo tvojih kolegov oz tebe (če dobro razumem si eden od njih) porihtal zadevo.
Mam pa eno vprašanje in sicer;
A je to ''normalno'' da je slika na momente ful zrnata oz kvadratasta??
Ker na momente mi je šlo to mal na organ
smirk-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če je normalno za T1 ne vem. je pa dejstvo, da ne smeš imeti take slike, tko da kar prijavi napako.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Naj zastavim kar tukaj...

Ta teden dobimo (končno) siol trio; zdej me pa zanima, kaj moram vse naredit po tem, ko zvežem vso opremo.

Kako zaščitim wireless, da ne bo dostopen vsem (s kodo)? Kje to naštimam?
Moram še kaj drugega?

Hvala lepa za pomoč!
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Lepo prosim za pomoč..

Danes sem prejel opremo, priklop še ni bil izvršen (bo baje tekom tedna). Ampak ko priklopim, meni prepozna povezavo (ADSL) na računalniku, in tudi kaže kot da deluje... ko pa recimo odprem Google, pa noče najdt..

Kaj to pomeni?
Bo potrebno počakati, da mi priklopijo na centrali?
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Pred tem - dial-up, ga imam zaenkrat še vedno (prej pri nas sploh ni bil mogoč ADSL)

Dobil navodila...

Modem/router - Synopsis...

Kako pa zgleda ta preklop? Jst si predstavljam kot da oni samo v računalniku poklikajo kar max vzame minuto dela?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Predvidevam da ti morjo kar na centrali v tvojem kraju se oglasit. Pa ne pozabi da so prazniki in da...Sicer pa 080 8000 al kolko že?
Me prav zanima kdaj se bodo pri "moji" 1/2 oglasili. (poslano okrog 10.12.)
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hanzi, mi smo čakali za ADSL skoraj 2 meseca... Če ne bi imeli edino Siol možnost, bi zagotovo odstopu od pogodbe. Obljubljeno nam je bilo v roku enega meseca in vsekakor pred novim letom. Sedaj je datum priklopa naveden po novem letu.

A mi kdo zna vsaj približno povedat kje nastavim geslo, da ne more vsak dostopit do Wirelessa (to bo verjetno preko siol CD-ja?)

Lp.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala ti za pomoč!

Jst nikakor ne štekam slednjega....
Jst če priklopim net, mi ga zazna... Zdej me pa zanima, zakaj moram posebej ustvarjat povezavo Siol? A to pomeni, da ko jo bom ustvaril, se bo s tistim geslom in uporabniškim imenom zaščitla tudi Wireless? Ali moram to kje posebej uredit?

Hvala ti!
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
NI mi jasno še tole:

1. Ali moram kaj uporabil Siol zgoščenko, ki je priložena?
2. Ali moram posebej ustvarjat povezavo "siol", kljub temu, da že imam povezavo, ki mi deluje preko ADSL-a drugje...
3. Lahko vse te nastavitve opravim pred priklopom, čeprav mi izrecno piše, da moram počakat na priklop?

Hvala lepa za pomoč!
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Lepo prosim, da mi odgovorite tisti, ki se na to spoznate...

A lahko ustvarim povezavo in uredim ruter ter telefonijo predenj mi priklopijo ADSL?
Ker v navodilih piše, da moram počakat...

Kdo ve?
Hvala lepa!
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Kateri paket imaš?
Imaš telefonijo tudi preko SiOLa?
ADSL modem že imaš doma?

Vse lahko že prej nastaviš, saj kaj veliko niti ni za nastavljat...
Če se ti modem sinhronizira (gori lučka wan, potem si že priklopljen).
 
Nazadnje urejeno:

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hm... imamo trio. Razvezan dostop...

Povezavo mi prepozna... Samo ne dela....


Lahko vse opravim že ali moram počakat do jutri, ko bodo baje priklopil?

P.S. Modem in vse je že doma....
 
Nazadnje urejeno:

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Kakšno povezavo ti "prepozna"?
Ko priklopiš Ethernet kabel v modem in računalnik?
V tem primeru ti prepozna samo povezavo med modemom in računalnikom...

Se modem sinhronizira ali ne?
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Do sedaj sem samo prklopu računalnik na modem in napiše tisto standardno - 100kb/s, povezava vzpostavljena...

Sem pogledal na modem in tista lučka (WAN) zgolj utripa...

Nisem pa še nobenih nastavitev rihtal...


Kaj zdaj?
Moram počakat, da me priklopijo (ker imam naročen razvezan dostop) ali lahko rihtam nastavitve?
 
Nazadnje urejeno:

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Nastavitve lahko narediš, samo ti kaj dosti ne pomaga dokler se modem ne sinhronizira...

Lahko pa sedaj dostopaš do modema in si ogledaš njegov vmesnik (kjer boš kasneje lahko nastavil svoje uporabniško ime in geslo, da se ne bo potrebno povezovati ob vsakem vklopu računalnika)
smile-1.gif
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Ja, enim je lahko smešno, ko imamo eni v 21. stoletju še dial-up.
wink-1.gif


Hvala ti za nasvet...

Me pa zanima še nekaj, kar nisem razumel iz navodil... A ti pri registraciji siol dodeli posebno številko, al kako nardiš, da imaš potem tisto, ki smo jo prenesli iz Telekom omrežja?
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Mislim da ti pri registraciji ponudi SiOL-ovo številko, po končani registraciji pa se le-ta povozi (samodejno) s prenešeno telefonsko (če ste zahtevali prenos telefonske).

Ko končaš registracijo počakaš cca 10 minut (ali manj) in se povežeš s svojim uporabniškim imenom in geslom.
Nato stestiraš še telefon in seveda televizijo. Če katerakoli storitev ne deluje, preveri najprej če si vse pravilno priklopil (telefon na phone1, TV pa na pravi port - lahko ga nastaviš na samem modemu - port configuration). Po potrebi še resetiraš ADSL modem.

Če se kje ustavi pa pridi preko dial-upa na alter
smile-1.gif
(ali pa kontaktiraj Telekom - tehnično pomoč)
 
Nazadnje urejeno: