Obnovitev zavarovanja preko interneta vs. klasično

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Pozdravljeni!

Z ministrstva za javno upravo sem dobil pošto, da lahko prometno dovoljenje podaljšam kar preko spleta. Pa me je zamikalo, da bi si tudi zavarovanje podaljšal kar preko spleta.

Vse lepo in prav, premisjki razredi so se pomaknili navzdol 14>13 ... Zmotilo me je edino, ker je pisalo da sem enkrat uveljavljal splošni kasko, pa sem uveljavljal le delnega, vendar je bil premijski razred pravtako 13 (se pravi, se je premaknil na bolje). Sem jih poklical, pa so rekli da je bilo izplačano iz delnega kaska, ter da se nič ne odšteje in je vredu. Super. Pridem do konca, pa ugotovim, da je ~40€ manj za plačat kot lani. Pač posledica premijskih razredov. Pogledam popuste, pa je bilo namesto 10% popusta na veliki paket le 7% + 2% za zvestobo.

Sedaj pa me zanima, če bi pri agentu, oz. tam kjer bi podaljšal prometno, dobil kaj več popusta. (gotovina pa to)
Ja ja, saj vem da ne kupujemo popustov, pa vendar bo storitev povsem enaka, če dobim več ali pa manj popusta.

LP
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zavarovanje na spletu je popolnoma enako kot sklenjeno na sklepalnem mestu. Razen, da lahko pri agentu, če znaš in zmoreš, pridobiš še kakšen dodaten komercialni popust glede na višino in število premije in zavarovalnih vrst.

Poročaj kako se je s časovnicami izteklo. Je bila dovolj ena pot na pošto? V kolikem času je vse skupaj prispelo, itd.
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Uf, pošta ja. Časovno bi se sicer povsem izšlo, ker velja do 27.7 oz. imaš še en mesec več časa. Če bi šel osebno, bi za to porabil največ eno uro. Na pošto bi blo pa treba prvo po zavarovanje, potem po prometno, pa še staro prometno nazaj poslat verjetno ... Skratka več dela.

Hvala za namig.

Nekih pogajalskih sposobnosti pa nimam, niti mi ni želja barantati za vsako ceno. Pač rečeš za popust, če ga dobiš vredu, če ne, pa tudi. Vem da ga je bilo lani 10%, tu mi ga je pa "le" 7 ponudil.
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Kaj je pa to? Sem mislil, da je kasko pač kasko, da ti avto popravijo tako, ali pa tako.

Citat:
Poleg avtomobilske asistence COMFORT vam v paketih COMFORT in COMFORT PLUS ponujamo tudi zavarovanje avtomobilskega kaska brez lastne udeležbe pri škodi.
To, da je brez odbitne franšize je sicer mikavno, potem pa je tu drug hakeljc, da oni izberejo izvajalca in način popravila vozila. Vidim pa tudi, da mi želijo na vsak način "vsiliti" avtomobilsko asistenco, ki mi jo sicer nudi že Renault, ni asistence, 5% manj popusta. btw pride asistenca res le 0.01€?

Včasih je bil možnen informativni izračun, sedaj ga pa nikakor ne najdem.
13.gif


Edit: našel link za izračun na altru. Dejansko sem mislil, da se teli popusti bolj poznajo. Za tisti 2 kavi se pa skoraj ne splača šparat.
 
Nazadnje urejeno: