Nuvi 550 navtične karte

Vlado

Zelenc'
11. jul 2010
4
0
1
Pozdravljeni..
sem nov na forumu,sicer ga že kar nekaj časa prebiram in sem ga kar precej prebral.
Namreč imam en problem.
Kupil sem 1 leto star nuvi 550 z CN 2010.30. Nato sem si na kartico naložil AR 3.00 ,deluje vse kot mora.Na drugo kartico sem si naložil Bluechart G2 Vision karto EU452S.Odklenil sem jo in generirano kodo vpisal,kot je bilo že večkrat napisano na forumu.
Seveda je vse delalo kot mora.
Nato pa sem iz naprave zbrisal CN in naložil AR in topo na napravo.Seveda deluje,ko pa sem vstavil kartico z Bluechart,pa mi je napisalo,da karte ne more odkleniti.
Zato sem zopet dal nazaj na napravo CN in na drugo kartico dal AR,Stem sem hotel,da bi imel na napravi AR in topo,na eni kartici CN in na drugi kartici Bluechart.Ker mi na kartici ne bere dveh kart,bere samo gmapsupp file. In ko sem zopet vse naložil kot je bilo na začetku,BC še vedno ni delal,seveda sem še večkrat probal z drugimi kodami,pa še zmeraj nič.
Bi mogoče kdo vedel zakaj ne delujejo BC,ostalo deluje kot je prej.A se mogoče zapiše v kakšen file na napravi kaka koda,...Prosim za pomoč.
Lp Vlado
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.435
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Najprej poglej katere karte imaš v seznamu odklenjenih. Tista, ki ni zapisana ima težave s kodo.
Za SD kartico upoštevaj, da rabiš ID SD kartice in ne naprave!
 

Vlado

Zelenc'
11. jul 2010
4
0
1
Vse sem že poskusil.Je pa res,da sem nalagal .img karte,AR in TOPO sta bile odklenjene,pomorske pa ne.Mi je pa Bluechrat že delala,samo ko sem naložil na Garmina AR in TOPO(sta delale obe,sicer ena pod gmapsupp in druga gmapprom,drugih ne zazna),nato vstavim še kartico z BC,ki je že prej delala,ko je bil še na Garminu City Nav...sedaj ni več delala( BC),Zato sem zopet vse karte naložil,kot sem jih imel prej in še vedno nič,nato sem poskusil z novimi kodami in še vedno nič,nato sem se še lotil odklepanja kart BlueChart še na s/n kartice,in še vedno nič.
Tako da sem poskusil skoraj vse,kar sem prebral na forumu,me pa jezi to,da je prej vse delalo,zdej pa BC ne dela.
Sicer mi je že skoraj vseeno,ker sem našel že drugo BC,ki je odklenjena,pa še večja karta je EU014C (cel jadran z italijo in še malo Grčije)
Ampak mi ne da miru in bi zadevi rad prišel do konca.
Zato me zanima,če se mogoče koda kam skrivno shrani na garmina in da bi mogoče bil to problem.(Ne mislim v .unl ampak kam v sistem naprave)
Lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.435
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Na SD kartici imaš mapo \garmin\ in tamle naložen gmapsupp.img ?
17758-icon_confused.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.388
2.471
113
še v SLO - ampak komaj
tole mi deluje kot da bluechart ni pravilno odklenjen - daj ga preko JM in MapSourca ponovno odkleni - na napravo ali na kartico - in ponovno preko MapSource naloži

pa še ena lovska - probaj VSE unl kode vpisati v unl datoteko - mogoče ga to matra (pazi - brez razmaka med posameznimi 25 mestnimi kodami)
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Meni zadnjič nikakor ni hotela delati karta na SD kartici, ko pa sem kartico formatiral in vse ponovno gor naložil, pa ni bilo več problemov. Ponovno sem naložil že prej shranjeno karto in unl, ki pa pred formatiranjem ni delalo. Sicer ne vem v čem je fora, ker pred tem je bila gor shranjena prejšna različica karte, ki pa sem jo zbrisal in zamenjal z novo. Koda je stara. Govorim o AR.