Nudiva prevoz iz Ljubljane do Munchna in nazaj

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
aplauz.gif


Hehe, ti se pa z vsakim postom potrdiš
hysterical-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
In potem sem jaz HEPAN iz tapravega KONCA...

očitno ne razumeš da on tako ali tako nima izbire . On gre v MUC ne glede na to če boš ti zraven ali ne, in tudi stroški se mu zaradi tebe ne povečajo. Tako da v bistvu ti njemu delaš uslugo in ne ON tebi, zato bi morala biti cena nižja, ne pa enaka vlakovskemu prevozu, ki je bolj varen, komot in točen. Tako pa ti njemu plačaš pot na katero mora tako ali tako it. Zato bi morala biti cena nižja ne pa da mu pokriva vse stroške...

Tole je edina prava razlaga....
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
385
83
Očitno vam nekaterim ni jasno, da bolj kot je avto obremenjen, več porabi.

In za 30€ jaz niti slučajno ne bi šel neznanca z interneta vabit v moj avto, da mi pol prdi zadi vse do bavarske prestolnice.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Skoraj pravilen izračun s tem da so Karavanke 2x6,5 € in ne 2x13, ravno tako Katschberg 2x10 €.

Za vse pametnjakoviče cene parkiranja na letališču MUC: PDF, 4. stran Pa izračunajte koliko to znese za 3 tedne parkiranja.

Vlak pride v eno smer enako (29 €) s tem da te pripelje v center mesta (do letališča okrog 11 €), pa še precej dlje traja. V to ceno moraš prišteti še nočitev, če imaš let dopoldne (zadnji vlak prispe iz SLO v Munchen ob 21:30, naslednji ob 6:15).

Koliko pa mislite da računajo za to pot razne transfer firme? Od 40 € naprej (če je kombi poln).

Sicer pa smo off topic.
bonk.gif

ne razumem zakaj razglagaš in opravičuješ ceno prevoza, če jo boš moral v vsakem primeru moral plačat..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.878
5.621
113
Jaz vidim 2 različna pogleda na stvar....oba sta nekak pravilna

ena realna ponudba za tja in nazaj......jebatga pokriješ 3/4 stroškov ampak še vseen ceneje kot v lastni režiji...

druga.........sej gre tkoaltko tja in bo zagonu 160eur......zakaj bi mu jst mogu krit 3/4 tega.....

Zdej pa čist odvisno al boš naletu na dolenjčka al pa na gorenjčka
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Cena je realna in vredna ce se poznate in pomeni to da se poberete v Ljubljani doma in se odlozite v Munchnu kjer se zmenite. (Ce mora se nekdo placati karto iz letalisca do mesta, ga to stane 10 EUR)

Slabost je vezanost na termine. In ce ves da bos potoval bistveno v naprej je alternative zeleznica.

http://www.bahn.de/p/view/angebot/international/europaspezial/slowenien.shtml

Ljubljana Munchen stane 39 EUR

(29.25 s popustom ce imas BahnCard (ta stane 10 Eur na leto za mlade)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
KSZ.

30e je tut za moje pojme čist realna cena, na prevozi.org, je cena do ljubljane (z mb) med 7 in 10e, pa je to
125km, do minhna pa je kok? okol 600? Vinjeta?

Če greš na vlak je vozovnica okol 40e, nato še taksi do letališča,... Tu pa 30e pa te pobere pa odloži na željenem placu...


Kaj se parkinga tiče, to pa ni stvar drugega potnika, še najmanj pa če on negre z voznikom nazaj.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Prej 400-450km. 30 eur je že skoraj govrivo do Minhna. Bil bi toliko karakterja, da ti, da za avstrijsko vinjeto pa si že na plusu. Vsaj jaz bi, če bi se šel takšno štorijo.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Skalkuliraj si stroške; Avtobus od doma do železniške, nato železniška karta do minhna, nato taxi do letališča, ni šans da mas
30tko dovolj.

Tu pa te pobere pred hišo pa odloži na letališču; win-win.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ampak samo v točno določenem terminu, enkratna varjanta

če bi bilo to redno potem je nedvomno zelo ugodno
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Malo morgen. Kot so ti že napisali, da je ura jebeno nehumana. Redko kdo te bo pobral pred hišo, bi ti kar lepo napisal, da se nariši na glavni avtobusni postaji v Ljubljani ali kaj podobnega.

Če malo zalaufaš Gugle, najdeš last minute ponudbe Ljubljana - Munchen s kombi prevozom že za 35 EUR naprej, s tem, da ima nekdo registrirano firmo za prevoz in se oni prilagajajo tebi in ne ti njima. S tem, da ne vem v kakšnem kršu se bom pelja, da ne vem kakšen je voznik niti sopotnik, s tem, da ne vem ali bom lahko dal vso svojo prtljago v njun avto itd.

Očitno sta želela "zaslužiti", kar v osnovi ni narobe, če najdeta takšno budalo.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
60€ za obe smerij ni dost. Samo ponudnik pozablja to, da on mora it, drugim pa ni nujno. Zato bi morala cena biti taka, da je privlačna in da ko dobiš ponudbo, že veš, da se splača. Tukaj pa je zadeva zelo na meji. Ali it s svojim avtom, imaš nadzor na časom in potjo, imaš možnost dodatnih postankov, varnost prevoza,.zanesljivost ponudnika, omejenost z št. potnikov, omejenost s terminom,.... seveda vse ob predpostavki, da gresta dva. Če gre eden, je zadeva ugodna, za dva ne več toliko. Pri treh je pa absolutno minus.

no pa smo zasral temo.
lp