Novo pri Telemachu II.

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83

Obvestilo o napovedanih delih na mobilnem omrežju​


Spoštovani,
Uporabnike obveščamo, da bodo dne 23. maja 2023 med 20:00 in 02:00 uro na omrežju potekala vzdrževalna dela, zaradi katerih bo prišlo do motenj v delovanju naslednjih storitev: Mobilne govorne storitve, Sporočilne storitve.
Za morebitne nevšečnosti se opravičujemo.
Zahvaljujemo se vam za razumevanje,
Vaš Telemach
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

javr

Guru
6. dec 2011
1.617
1.068
113
vsake toliko, recimo 1x mesečno, me kličejo s kakšno ponudbo v stilu "tega in tega bo več, prvo leto boste plačevali s popustom, potem pa več kot zdaj....", potem pošljejo 2 kilometrska SMSa da nekaj preberi in pošlji DA123456 in se ti bo podaljšala pogodba itd.

Danes spet kliče in na brzino zdrdra "ste eden zadnjih s starim paketom, obiskal vas bo serviser, zamenjal staro TV škatlo z novo, imeli boste več programov, plačevali pa boste tudi več, bomo poslali SMS, odgovorite z DA da se strinjate...."
Še dobro da sem vsaj malo poslušal kaj mi je govorila, torej:

- serviser kao mora zamenjati to TV-škatlo z novejšo, o kateri pa se sliši in bere samo vse najslabše, npr. da ne moreš gledati enega programa, snemati pa drugega;
- zunanji 4TB HDD je zafilan s posnetki, ki pa najverjetnje na novi škatli ne bodo več vidni;
- več TV-programov ne rabim, tudi višje naročnine ne, že zdaj plačujem 60+€ mesečno;

A so že res vsem vam, naročnikom, zamenjali stare TV-sprejemnike z novimi, s katerimi vidite več programov zaradi česar ste tako veseli da zdaj z veseljem plačujete več? Ali časa jaz tu ne razumem?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Ce je s staro skatlo misljen D3 z novo pa EON box, potem imam jaz se vedno staro na paketu EON light. Natancneje: ze spet imam staro, ker sem ob preteku vezave vrnil EON box (na mojem paketu je brez doplacila samo za cas trajanja vezave). Kasneje mi ob novi vezavi niso vrnili EON boxa, dasiravno mi pripada in sem ga tudi zelel, pa se je moja zahteva veckrat izgubila neznano kam. Hkrati sem ugotovil, da imamo narocniki pravico do dveh instanc EON smart tv aplikacije: ena je ponavadi EON box, druga je klasicna aplikacija za tv. Ker prvega nimam, imam zato lahko aktivirani dve EON aplikaciji in to mi ustreza, zato sem obdrzal D3 box.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.617
1.068
113
Ce je s staro skatlo misljen D3 z novo pa EON box, potem
pa to ja moraš biti pravnik da vse tole razumeš... ja, imam 3 D3 sprejemnike, od katerih ima en uro, druga dva pa ne ker se to "kao" ne da, in na tista dva brez ure se ne da snemati nekaj, gledati pa nekaj drugega, kar naj bi tudi bila omejitev EON sprejemnikov, zato nikoli nisem odgovarjal na njihove ponudbe o zamenjavi, zdaj pa naenkrat da je to treba nujno zamenjati in da me bo serviser poklical.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Nujno verjetno ni, ker še vedno prodajajo pakete z osnovnim ali dodatnim starim boxom.
pri meni že kak teden na d3 ne deluje predvajanje "za nazaj". Se pa še nisem ukvarjal s tem kako to urediti...

A D3 je cenejši kot eon box? Ker imam trenutno paket Full in uporabljam 1x eon box, 1x smart aplikacijo na tv in dodatno plačujem 4€ za D3 škatlo, ki pa sem jo imel namen zamenjati za eon box.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Nisem gledal cenika ampak mislim, da je 1 eur razlike v prid D3, je pa uporabniška izkušnja na D3 bolj kilava. Sicer pa, če nimaš vezave jih pokliči in se izpogajaj za kakšen popust.

Poskusi z resetom opreme, vključno z modemom, če ne deluje previjanje nazaj in preveri ali je mrežni kabel dobro priklopljen. Drugače pokliči gor, da uredijo.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Dodatni box - osnovni je v ceni paketa.

Primerljiv stari in novi paket sta na evro enaka, dobiš pa predvsem večje internetne hitrosti in boljšo uporabniško izkušnjo - karkoli že to pomeni.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Če misliš s tem D3, potem menda že nekaj časa ne več...
Jao a je res treba vsak post pred sabo citirat? Odgovarjal sem na predhodni post o ceni 5€ za EON box. Prvi je zastonj, drugi in naslednji + 5€ vsak.

Imajo pa anekse za prehod na nov paket kretensko sestavljene in ti napišejo EON box + 5€, tudi če je prvi, ker jemljejo stari D3 boks kot osnovni in je ta drugi. Ko D3 boks vrneš pa ti teh 5€ potem odbijejo.
 

Sasek21

Pripravnik
25. feb 2023
56
0
6
26
Maribor
vsake toliko, recimo 1x mesečno, me kličejo s kakšno ponudbo v stilu "tega in tega bo več, prvo leto boste plačevali s popustom, potem pa več kot zdaj....", potem pošljejo 2 kilometrska SMSa da nekaj preberi in pošlji DA123456 in se ti bo podaljšala pogodba itd.

Danes spet kliče in na brzino zdrdra "ste eden zadnjih s starim paketom, obiskal vas bo serviser, zamenjal staro TV škatlo z novo, imeli boste več programov, plačevali pa boste tudi več, bomo poslali SMS, odgovorite z DA da se strinjate...."
Še dobro da sem vsaj malo poslušal kaj mi je govorila, torej:

- serviser kao mora zamenjati to TV-škatlo z novejšo, o kateri pa se sliši in bere samo vse najslabše, npr. da ne moreš gledati enega programa, snemati pa drugega;
- zunanji 4TB HDD je zafilan s posnetki, ki pa najverjetnje na novi škatli ne bodo več vidni;
- več TV-programov ne rabim, tudi višje naročnine ne, že zdaj plačujem 60+€ mesečno;

A so že res vsem vam, naročnikom, zamenjali stare TV-sprejemnike z novimi, s katerimi vidite več programov zaradi česar ste tako veseli da zdaj z veseljem plačujete več? Ali časa jaz tu ne razumem?
Nam niso nič zamenjali saj še vedno imamo pakete od prejšnje Arijo preko krožnika rekli so da še naprej lahko uporabljamo stare pakete le ime paketa so spremenili na Ario Full Plus internet +televizija z 135 programi + 1 mobilni paket.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.933
34
48
Je njihovo 4G in 5G omrežje dejansko boljše "splanirano" kot npr. A1, ali pa je samo tako malo uporabnikov? Če primerjam, so hitrosti kar precej stabilne (tudi upstream), na 5G na eni lokaciji downstream gre proti 900 Mbit, na 4G pa v najslabšem povprečnem primeru dobim skoraj simetrično med 25/25 do 60/50.
Pri A1 in T2/Telekom precej niha, upstream včasih celo na 0.2 Mbit, tudi slabši latency.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.366
3.450
113
Je njihovo 4G in 5G omrežje dejansko boljše "splanirano" kot npr. A1, ali pa je samo tako malo uporabnikov? Če primerjam, so hitrosti kar precej stabilne (tudi upstream), na 5G na eni lokaciji downstream gre proti 900 Mbit, na 4G pa v najslabšem povprečnem primeru dobim skoraj simetrično med 25/25 do 60/50.
Pri A1 in T2/Telekom precej niha, upstream včasih celo na 0.2 Mbit, tudi slabši latency.
Si na dobri lokaciji.
Sploh 5g jim DL šiba UL pa ima Telekom boljši.
Za A1 pa ne vem
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.617
1.068
113
Nam niso nič zamenjali saj še vedno imamo pakete od prejšnje Arijo preko krožnika rekli so da še naprej lahko uporabljamo stare pakete le ime paketa so spremenili na Ario Full Plus internet +televizija z 135 programi + 1 mobilni paket.
kličejo danes spet, da imajo odprt servisni nalog za naš naslov, kdaj se lahko serviser oglasi. Pa začnem spraševati to ono drugo tretje, "ja pol pa ni treba če nočete." Ja fajn, ane?
Zgleda da si je ena gospodična zamislila kako strankam prodajati stvari ki jih ne rabijo "ste eden zadnjih s tem paketom, vam bo serviser zamenjal nekaj, bo več tv programov, hitrejši internet, ogled za nazaj, višja naročnina..."
Plačam položnico vsak mesec, vem kam poklicat če rabim več tv programov, vem kam poklicat za hitrejši internet, zakaj za vraga ne pustijo ljudi pri miru
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol
27. jan 2022
4.801
1.738
113
kličejo danes spet, da imajo odprt servisni nalog za naš naslov, kdaj se lahko serviser oglasi. Pa začnem spraševati to ono drugo tretje, "ja pol pa ni treba če nočete." Ja fajn, ane?
Zgleda da si je ena gospodična zamislila kako strankam prodajati stvari ki jih ne rabijo "ste eden zadnjih s tem paketom, vam bo serviser zamenjal nekaj, bo več tv programov, hitrejši internet, ogled za nazaj, višja naročnina..."
Plačam položnico vsak mesec, vem kam poklicat če rabim več tv programov, vem kam poklicat za hitrejši internet, zakaj za vraga ne pustijo ljudi pri miru
Jaz sem celo pi.... naredil zaradi tega pri Telekomu (ni Telemach nič boljši). Pošljejo kar novo pogodbo staršem, pa cifre da glava peče. Ko sem vztrajal da mi vežejo podpisanega na pogodbi so nekako priznali, da je to pogodbena agencija, ki teži ljudem.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
kličejo danes spet, da imajo odprt servisni nalog za naš naslov, kdaj se lahko serviser oglasi. Pa začnem spraševati to ono drugo tretje, "ja pol pa ni treba če nočete." Ja fajn, ane?
Zgleda da si je ena gospodična zamislila kako strankam prodajati stvari ki jih ne rabijo "ste eden zadnjih s tem paketom, vam bo serviser zamenjal nekaj, bo več tv programov, hitrejši internet, ogled za nazaj, višja naročnina..."
Plačam položnico vsak mesec, vem kam poklicat če rabim več tv programov, vem kam poklicat za hitrejši internet, zakaj za vraga ne pustijo ljudi pri miru
KSZ
A če se doma najdejo založene neuporabljene, a pretečene, vrednostnice, se res ne da te vsote pripisat na Free2go številko?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
kličejo danes spet, da imajo odprt servisni nalog za naš naslov, kdaj se lahko serviser oglasi. Pa začnem spraševati to ono drugo tretje, "ja pol pa ni treba če nočete." Ja fajn, ane?
Zgleda da si je ena gospodična zamislila kako strankam prodajati stvari ki jih ne rabijo "ste eden zadnjih s tem paketom, vam bo serviser zamenjal nekaj, bo več tv programov, hitrejši internet, ogled za nazaj, višja naročnina..."
Plačam položnico vsak mesec, vem kam poklicat če rabim več tv programov, vem kam poklicat za hitrejši internet, zakaj za vraga ne pustijo ljudi pri miru
Mene kličejo enkrat na mesec:
Ona: "Pozdravljeni, kličem v imenu Telemacha... in tako naprej..."
Jaz: "Sem že na Telemachu in ne potrebujem nič več."
Ona: "Imamo boljšo... za vas... pa boste..."
Jaz: "Hvala za vaš trud, vem da morate do delat, ampak, res ne potrebujem nič..."
Ona: "ampak, a veste, kaj bi pridobili? Samo, da vam povem..."
Jaz: Če me še kdaj kličete, bo zabava..."
Klik...
Pa spet mesec dni mir, potem pa nova runda...