Novo pri Telemachu II.

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Morda bi poskusil z outgoing serverjem tvojega mobilnega operaterja? Nimam pojma ,ideja samo:)
Ravno tega se ne dela. Vedno se uporablja strežnike ponudnika e-pošte z ustrezno avtentikacijo (ne pa nek random SMTP, ki ti morda celo pusti poslat pošto brez user/pass v istem omrežju), zato tudi ne bi smel bit noben problem z uporabo ne glede na mobilnega oziroma internega providerja. Razen če ti internet provider karkoli blokira.

Sicer zgodbe z slo-kabel.si ne poznam, ampak vsaj po DNSu je videt, da zadeva ni na istih strežnikih kot telemach.net mail, tevmeč skupaj z evj-kabel.net na pop3.evj.si/smtp.evj.si. Še več, meni se iz mašine, ki ni na telemachu, smtp.evj.si brez problema oglaša na SMTP portu 25:
Trying 213.143.67.113...
Connected to smtp.evj.si.
Escape character is '^]'.
220 pop3.evj.si ESMTP Postfix (Debian/GNU)
Zdej maila nisem probal pošiljat, ker nimam accounta, ampak zdeva bi morala it skozi, razen če ti drug ponudnik blokira port 25 na druge strežnike. Oziroma če ne gre, bi moral tudi videt kje se zatakne. Običajno se sicer uporablja preko TLS/SSL na drugem portu, ki običajno druge niso blokirani, ampak spet na pamet težko pametovat brez konkretnih infromacij....
 
  • Všeč mi je
Reactions: gasdopodna

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Hvala za vaše odgovore. Sedaj sem zvedel, da so prišli od telemacha na evj skopirali ves preomet in nastavitve od evj emaila na en drug server ,niti ne na Telemach, ker ima Telemach eNega zunanjega najetega, da upravlja pri njih z mailom od Telemacha ( ne vem če za vse maila od Telemacha, tega evj pa sigurno.). Sedaj se ne mislim več ukvarjat s tem Telemachom ,kot sem napisal, so trdi in te imajo za bedaka. Sploh pa, ker so mi fantje povedali, ki so bili zaposleni na evj, kaj naj vpišem za smtp server, da gre email naprej. To je sedaj vpisano in pošta se lepo odda.
Ko sem klical na podporo Telemacha in jih prosil, da naj mi dajo kakega odgovornega, da njemu razložim problem, tudi pod razno niso povedali ali me zvezali naprej. Sam pa tudi nisem iskal po imeniku o kakšnem Telemachovem direktorju.
Meni sedaj dela in po pravici povedano me briga za druge, če se Telemach ne zmiga, pa se tudi jaz ne bom, pa lepo ali grdo.
Će bo pa še kdo imel težave, mu pa rade volje povem kaj naj vpiše za smtp server.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
In bo letos neomejeno gostovanje na Hrvaškem ali po EU regelcih.
Glede na to da je sedaj omrežje telemach
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Sem testiral Telemach v predplacniskem sistemu net2go pa lahko recem da so iber cirkusanti .
Dobis oz kupis kartico katera naj bi bila data kartica pa vseeno lahko opravljas klice normalno. po kateri ceni samo operater ve.
Ko povprasas na 070 ti oseba blekne da kartica ni namenjena klicom...
Vtaknes kartico v modem, jasno komuniciras samo via sms.z komandami; posljes polni x na cifro y in dobis povratni sms da polnenje ni mozno ker je stevilka narocniska...
preverjanje stanja ni mozno preko sms...
skratka polom moje mneje.
Bi pa rad prebral uporabnika z taistim paketom in hendla zadevo da je zadovoljen.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Sem testiral Telemach v predplacniskem sistemu net2go pa lahko recem da so iber cirkusanti .
Dobis oz kupis kartico katera naj bi bila data kartica pa vseeno lahko opravljas klice normalno. po kateri ceni samo operater ve.
Ko povprasas na 070 ti oseba blekne da kartica ni namenjena klicom...
Vtaknes kartico v modem, jasno komuniciras samo via sms.z komandami; posljes polni x na cifro y in dobis povratni sms da polnenje ni mozno ker je stevilka narocniska...
preverjanje stanja ni mozno preko sms...
skratka polom moje mneje.
Bi pa rad prebral uporabnika z taistim paketom in hendla zadevo da je zadovoljen.
Ne razumem kaj je narobe, s tem, da lahko tudi kličeš. Pa tudi tarifa ni ravno skrivnosti. Jaz sem zraven NET2GO kartice dobil navodila, kjer lepo piše:
Paket NET2GO vsebuje kartico SIM, ki omogoča paketni prenos podatkov v Telemachovem mobilnem omrežju in storitve predplačniških mobilnih komunikacij (klici, sporočila SMS) po ceniku predplačniške tarife FREE2GO++.
Ampak na koncu sem za low data zadeve ala alarm ponucal kar avstrijski in slovenski HoT (avstrijski ima veljavnost 1 leto, slovenskega se pa da z workaroundom napolnit tudi za 1€ i s tem podaljšat veljavnost). Za primarno številko imam pa naročnino pri Telemachu, kjer nimam nekih težav.
 
Nazadnje urejeno:

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Ne razumem kaj je narobe, s tem, da lahko tudi kličeš. Pa tudi tarifa ni ravno skrivnosti. Jaz sem zraven NET2GO kartice dobil navodila, kjer lepo piše:

Ampak na koncu sem za low data zadeve ala alarm ponucal kar avstrijski in slovenski HoT (avstrijski ima veljavnost 1 leto, slovenskega se pa da z workaroundom napolnit tudi za 1€ i s tem podaljšat veljavnost). Za primarno številko imam pa naročnino pri Telemachu, kjer nimam nekih težav.
Vse stima z navodili, ampak firma blefira z dvema predplacniskima paketoma in navodili ki so v reznici prilagojeni free2go paketu in razmerju z narocnisko stevilko. Bi prodajali simko pa najjo uporabnik koristi po svoji preferenci in izbere sebi primerno opcijo. Enako naj postimajo opcije polnitve, pregleda porabe in polnitve uporabniku neta brez kot pravis workaraunda.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.436
100
63
40
Malo tu,malo tam :)

Telemach 5G – Telemach s 15.6.2021 v Ljubljani komercialno zaganja 5G omrežje / pokritost 5G Telemach / 3500 MHz / 3600 MHz​

Telemach 5G omrežje bo komercialno zaživelo v torek, 15.6.2021, so sporočili iz Telemacha. 5G Telemach omrežje bo delovalo na novih 5G frekvencah (3500 MHz / 3600 MHz), ki jih je Telemach pridobil na aprilski dražbi. V sklopu te dražbe je Telemach pridobil 440 MHz frekvenčnega spektra, zanj pa je odštel 51.5 mio €.
Telemach-5G-omrezje-vklop-Ljubljana-pokritost-5G-Telemach.jpg
Telemach 5G od 15.6.2021 v Ljubljani / Pokritost 5G Telemach

5G Telemach najprej na 3500 MHz / 3600 MHz​

Kot so sporočili iz Telemacha bo njihovo 5G Telemach mobilno omrežje komercialno zaživelo najprej na frekvenčnem pasu 3500 MHz / 3600 MHz. To je eden od primarnih 5G frekvenčnih pasov, ki jih je AKOS opredelil v razpisu. Preostala dva sta 700 MHz in 2100 MHz. Seveda pa lahko zaradi tehnološke nevtralnosti 5G omrežje vzpostavijo na katerikoli frekvenčnem pasu, ki ga imajo na voljo. Telemach je sicer na dražbi frekvenc, ki se je odvila aprila 2021 pridobil naslednje frekvence:
  • 2×10 MHz v frekvenčnem pasu 700 MHz
  • 1×20 MHz v frekvenčnem pasu 1500 MHz
  • 2×15 MHz v frekvenčnem pasu 2100 MHz
  • 1×30 MHz v frekvenčnem pasu 2300 MHz
  • 1×140 MHz v frekvenčnem pasu 3600 MHz
  • 1×200 MHz v frekvenčnem pasu 26 GHz

Telemach s 5G na trgu kot drugi operater​

Telemach bo od 15.6.2021 drugi operater, ki je v Sloveniji komercialno zagnal 5G omrežje. Prvi je bil Telekom Slovenije, ki je 5. oktobra 2020 5G omrežje vzpostavil na že obstoječih frekvencah (2600 MHz). Ker sta 5G omrežje testirala tudi A1 Slovenija in T-2, pa lahko tudi pri teh dveh operaterjih precej kmalu pričakujemo zagon njunega 5G omrežja.

5G Telemach – Ljubljana / Pokritost​

Skladno z obvestilom AKOS-a bodo frekvence v frekvenčnih pasovih 700 MHz FDD, 700 MHz SDL, 1500 MHz SDL, 3600 MHz in 26 GHz operaterjem na voljo s 15. 6. 2021. Telemach pa bo omrežje 5G Telemach vzpostavil takoj njihovi po pridobitvi. Pokritost s 5G Telemach signalom bo od jutri, 15.6.2021 na voljo v Ljubljani na dveh najbolj frekventnih območjih. To pa sta mestno središče in območje BTC Ljubljana. Pogoj za uporabo pa bo seveda ustrezen 5G mobilni telefon in vklop storitve 5G s poslanim SMS-om s ključno besedo 5G na 7070.