Novo pri Izimobilu

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
S tem popustom pride 1500 enot 6,2 evra na mesec v mobitelovem omrežju.
cheer.gif


Samo dve leti nazaj smo za enako količino plačevali še vsaj 20 evrov na mnogokrat slabšem Tušmobilu.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A bo LTE delal s starimi micro sim karticami a bo tudi tu treba menjati za nove?

Ne najdem pa v tem glupem androidu 5, kje nastavim omejitev in blokado prenosa podatkov, ker 1GB bo na LTEju lahko šlo mimogrede;)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če so pametni, bodo pustili na polno in kasirali vsak MB posebej
wink-1.gif


3GB kolikor ima njihov največji paket se da z LTEjem porabiti v eni uri.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.960
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Če so pametni, bodo pustili na polno in kasirali vsak MB posebej
wink-1.gif


3GB kolikor ima njihov največji paket se da z LTEjem porabiti v eni uri.

Za začetek. Podatek je podatek. Popolnoma enako pokuriš v eni operaciji, samo z razliko, da je n-krat hitreješe. če boš recimo sinhroniziral mail, boš porabil enako podatkov, samo na LTE bo v sekundi ali dveh, na edge pa v eni minuti (karikiram), da me ne bo kdo za točne čase haklal. Edino kaj je več je pri streamanju video vsebin. Hitrejša kot je linija, boljšo kvaliteto slike ti bo predvajalo in posledično uporabilo več podatkov. Je pa kvaliteta slike po mojem odvisna tudi od resolucije zaslona, manjšo kot imaš, manj podatkov bo šlo. BTW za mobilno uporabo imam na dveh številkah skupno 5 giga, velik več kot 3 giga na 2 številkah ne prideva z sinom. On porabi nekja manj pogovorov, ap več date, jest obratno. Nikoli pa ne pridem čez 1000 enot za klice in SMS. tako bi imel za 11,90 približno 1000 SMS/MMS/klici, ostane cca 2g za podatke, dovolj. 2000 enot, bi blo pa že malo.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Ko se pošlje LTE na 4008:

Citat:
Vasa kartica SIM ne omogoca povezovanja v omrezje LTE. Potrebna je zamenjavakartice SIM s kartico USIM. Vec na 051800800 ali na www.izimobil.si

Sem poklical na HD in pravijo, da bo potrebno menjavo kartice plačat.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Jaz mam v telefonu NanoSim, kupljeno lani decembra in mi napiše isto... Kaj že pomeni USIM?
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Očitno vsi tega ne vejo. Ravnokar klical pa pravijo da trenutno ne gre.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
http://www.izimobil.si/Ugodnosti/LTE-4G

iziuporabniki, ki še nimate USIM kartice in želite uporabljati omrežje LTE/4G izpolnite e-obrazec za izdajo nove SIM kartice z obstoječo številko. Menjava SIM kartice stane 3,5 EUR in se zaračuna s trganjem dobroimetja iz iziračuna, zato pred oddajo e-obrazca zagotovite dobroimetje na iziračunu. V primeru, da na SIM kartico dobroimetja ni možno naložiti (kraja, izguba, poškodba SIM kartice), pokličite v Center za pomoč uporabnikom na številko 051 800 800.
 
Nazadnje urejeno:

severjug

Zelenc'
3. sep 2007
21
0
1
Kaj se bolj splača vzeti kot futureproof?Micro ali nano USIM?Da ne bom spet moral menjavati sim kartice, če nabavim aparat z nano slotom.Imam sicer micro slot na aparatu in če vzamem nano je še kak adapter zraven? Oz. ne mislim adapter temveč manjša nano v večji micro.

lp