Novo pri A1

27. jan 2022
4.801
1.738
113
Sicer bi od kalbo ta pričakoval odziv na A1 nebuloze ampak, slika pove več kot 1000 besed - prvi krog je od 5G:

Screenshot 2024-02-28 at 18.40.06.png




PS: v krogu je % pokritosti OZEMLJA
Screenshot 2024-02-28 at 18.38.57.png
 

fat fuck

Pripravnik
1. dec 2019
77
10
8
shitopia
Kaj mislite, da se lahko zgodi, ce pri a1 prekinem pogodbo zaradi njihovega neizpolnjevanja pogojev? Sklenil sem novo narocnino in prenesel cifro k njim, ampak imam po vec kot mesecu se vedno zacasno in mi je se niso prenesli, kljub temu da sta pogodba in zahtevek za prenos pravilno izpolnjena in sam izpolnjujem vse pogoje. Poleg tega sem vzel pri njih telefon v akcijski ceni, bi ga moral vrniti? Ima kdo podobne izkusnje?
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Poglej priponko 81441Poglej priponko 81442za ostale tehnologije pa probaj približat malo pa se vidi veliko praznin :)
ps. ne ljubim podjetij

Točno tako kot si napisal , sem zagovornica tega, če je nekaj prikazano tako , tako naj bo realno IN NE MARAM NAPIHOVANJA, kot je v tem primeru A1, seveda tudi konkurenca Telekom in v prikazu pokritosti, ZAME JE ŠE VEDNO najboljše pokrit z GSM, sam kaj k je samo za klic in sms, ko bo ostala tehnologija 4G ali 5G na tej ravni pokritosti bom pa začela hvaliti, do takrat pa . FREKVENCE SO, naj se kupijo še dodatne bazne in pokrijejo celo SLO, ne more se pa pokriti cele SLO z cca 1500 baznimi na enega operaterja.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
lej vsa mesta majo pokrita pa dost skupkov vasi pride hitro gor %, ti zadnji so pa počasni
center je bil vedno dober pokrit, saj tako se je delalo, malo ven na vasi, pa K...C - moški spolni organ, slabo, zanič, brez posluha delajo operaterji, ni SLO samo ravni del, so tudi planote, hribi, take in drugačne, naselja v nekih luknjah - žepkih , kot pravijo operaterji , če bi samo obrnili bazno v ta del in naklon, lahko povečali moč oddajanja bi bilo boljše.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg
27. jan 2022
4.801
1.738
113
center je bil vedno dober pokrit, saj tako se je delalo, malo ven na vasi, pa K...C - moški spolni organ, slabo, zanič, brez posluha delajo operaterji, ni SLO samo ravni del, so tudi planote, hribi, take in drugačne, naselja v nekih luknjah - žepkih , kot pravijo operaterji , če bi samo obrnili bazno v ta del in naklon, lahko povečali moč oddajanja bi bilo boljše.
Nekaj so objektivne okoliščine - ne dobiš lokacije za bazno, idiotski prostorski plani (recimo max. višina stolpa 10m), naravovarstveni in kulturnovarstveni predpisi (recimo prepoved antene v naselju ker kazi enoten pogled), pa protesti tistih, ki imajo glih 5 minut cajta; na drugi strani pa subjektivne oz. bolje rečeno ekonomske odločitve operaterjev - ja za 100 prebivalcev od katerih lahko realno ujameš 10 na limance naročnine, se investicija 100+ tisoč € ne izplača, ali pa odločitev konkretnega operaterja, da omrežja ne bo več širil pač pa samo nujno vzdrževal in posodabljal, ter ven cuzal kolikor gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: andraz201 in WPT78

Feodor

Zelenc'
4. jan 2020
29
20
3
Kaj mislite, da se lahko zgodi, ce pri a1 prekinem pogodbo zaradi njihovega neizpolnjevanja pogojev? Sklenil sem novo narocnino in prenesel cifro k njim, ampak imam po vec kot mesecu se vedno zacasno in mi je se niso prenesli, kljub temu da sta pogodba in zahtevek za prenos pravilno izpolnjena in sam izpolnjujem vse pogoje. Poleg tega sem vzel pri njih telefon v akcijski ceni, bi ga moral vrniti? Ima kdo podobne izkusnje?
Prijava na Akos.. to prvo naredi..

Vsekakor prijava, sploh če te odpravijo vsakič ko kličeš, da je prenos v teku, ker rok za prenos številke je 1 delovni dan! Pokliči na Akos ti bodo povedali glede prijave v tvojem primeru.

Sem jih že enkrat prijavil, ker niso vklopili naročenega hitrejšega interneta, čeprav so trdili, da je vklopljen in seveda več mesecev računali višji znesek na položnici :bonk:
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ponavadi je za neprenos številke kriv prejšnji operater - recimo ne prepozna tvojega podpisa na nalogu za prenos in zavrne, novemu pa se fučka in te ne obvesti.
Če fat fuck prekineš boš vrnil oz. odplačal telefon in eventuelne ugodnosti, ne boš pa plačal kazni za odhod - tako je po pravilih, lahko pa ti bodo kako drugače prišli naproti.
 

fat fuck

Pripravnik
1. dec 2019
77
10
8
shitopia
Hvala vsem, ampak so me vceraj potem priklopili, samo PUK prejsnjega SIMa sem jim moral se posredovati.. In to je trajalo vec kot mesec ter par ur pogovorov, da smo prisli do tega.. :ok:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden