nov wifi ruter s Sambo

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Potrebujem wifi ruter, ki ima 2x USB port in omogoča priklop USB tiskalnika in USB diska. Ter DLNA je tudi zaželjen.

Ima mogoče kdo že katerega stestiranega in deluje dobro?
Predvsem me zanima ali so kakšne težave s priklopom diska ter kakšne so kaj hitrosti branja/zapisovanja?


Nisem čisto na tekočem ali so Asus ruterji OK roba, trenutno sem vrgel oko na te 4 spodaj. Ima kdo izkušnje še s katerim drugim?

TP-LINK TL-WDR3600 N600

Asus WiFi N ROUTER N66U (RT-N66U)

Asus RT-N16

Asus RT-N56U


hvala za pomoč in nasvet
 
Nazadnje urejeno:

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Fritzbox
smile-1.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Imam TL-WDR3600. USB prenos deluje cca 10MB/s, tezav s priklopom ni - zazna takoj.

Imam pa drugo tezavo, ki sem jo ravno zelel zapisati, ko sem videl tale post. Ce mapiram disk v Windowsih in OSx deluje vse ok. Problem je, ker tega diska ne vidim na mrezi - v omrezni sosescini. Z iskanjem ga najde samo android naprava. Tukaj se mi pa pojavi problem, ker diska ne morem mapirati na Xtreamerju. Kaksna ideja?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Asus RT-N16 + Tomato je zmagovalna kombinacija!

N66U bi znal biti veliko boljši, ampak nazadnje Tomato zanj še ni bil doteran. Lahko da je sedaj že.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Tisti ki imate te naprave: kako se vidi disk na mreži, če ima več particij kot pa samo eno, so kakšne težave s tem?
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.825
205
63
Slovenija
za n66u, namesto tomata uporabljam predelan originalni rom od Merlin's tower. dosti boljši kot tomato, res pa nima vseh funkcij...
Je pa hitrost prenosa usb - lan, napram tomatu za 50% hitrejša.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Tisti ki imate te naprave: kako se vidi disk na mreži, če ima več particij kot pa samo eno, so kakšne težave s tem?

WDR3600 (orig. FW):
Vidijo se vse particije, nobenih problemov glede tega .
Sem pa na žalost opazil, da je upload preko interneta (npr. FTP) iz diska obupen (niha in se ustavlja navkljub 10/10 povezavi) in je odvisen tudi od ostalih aktivnosti routerja (hkratno downloadanje, surfanje...). Diska imam tako sedaj priklopljena na server - neprimerno boljša izbira.
 
Nazadnje urejeno:

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Asus RT-N16 + Tomato je zmagovalna kombinacija!

N66U bi znal biti veliko boljši, ampak nazadnje Tomato zanj še ni bil doteran. Lahko da je sedaj že.

Preglagam N66U, N-16 je sedaj star že nekaj let (vendar vseeno odličen router). Tudi stock FW na obeh routerjih ni slaba zadeva, in vsaj jaz nism imel problema na nobenem od obeh.

Razen če potrebuješ dodatne bonbončke ki jih nudi Tomato
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Pa si videl disk na mrezi ali samo ko si ga "mapiral"?

Kako to misliš, da ga vidiš? V "Network"? Do diskov dostopaš enostavno tako da v run vtipkaš " \\tplinklogin.net" (oz IP routerja). Najlažje je pa seveda da particije "mapiraš".
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Kakšen problem imaš pri xTreamerju?
V sami napravi moraš omogočiti sambo. V zagonsko vrstico računalnika vpišeš: \\192.168.xxx.xxx, počakaš nekaj trenutkov in potem z pritiskom na desni gumb miške vpneš disk (ali pač le določeno mapo). Stvar deluje brez problema že leta (XT. ser. 1).