Nov pravilnik o načinu delitve in obračunu

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.067
1.008
113
Preveri, če lahko narediš tako kot pri vodnem števcu: ceneje novega montirat kot obstoječega kalibrirat.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Ksz.
Ker je ravno debata od "toplovodarjih"... V bloku ima vsako stanovanje svoj kalorimeter (torej, ne dellnikov na radiatorjih, ampak meri dovod in odvod vode v vsako stanovanje)i
ta teden nam je uletel upravnik z nekimi predračuni, ker menda, moramo na vsake 5 let narediti kalibracijo. Stvar je v tem, da hočejo za to kalibracijo ~130€ na stanovanje, kar se mi zdi kar konkretna cena. So si res v zakonu pustili pripravljeno tako, da nam lahko kar računajo neke zadeve, za katere so se odločili, da jih je "treba" delat
rolleyes-1.gif


Je še kdo dobil podobno zadevo/obvestilo o "dajatvi"
tongue-1.gif

Smo mi lani tudi kalibrirali... Mislim, da je bilo še malce dražje. Je pa kolikor je meninznano sicer to zapisano v zakonu, ampak ce bi se cel blok strinjal nebi bilo nic ce nebi naredili. Ker glavnega itak kalibrira dobavitel energije, ti so pa za pravicno zardelitev. In dokler stima sestevek vseh s tistim glavnim ( vsaj priblizno) je kalibracija metanje denarja skozi okno. Ampak mi smo imel enega tezaka, ki je dal raje 200eur kot pa da bi kje kaj za 5 centov slo narobe.
V glavnem natega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Raje niti ne razmišljam več o vsem tem. Očitno nas bodo tiste, ki se drugače ogrevamo, končno nategnili.
Upam, da si bo tisti birokrat, ki sedaj ŽE TRETJIČ v roku parih let popravlja to zadevo izplačal nadpovprečno uspešnost.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Pravilnik bi bilo treba ukinit (razen merjenja porabe in vsak pač plača po porabi energenta, ki ga pač uporablja), tale dva pa (po brci v rit v službi) še na prešercu na sramotilnega postavit.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Vsaj priznajo, da trenutno ni ok in iščejo boljšo rešitev. Da pa nikoli vsi ne bojo zadovoljni je pa itak jasno. Če prav štekam, bodo po novem vsi plačevali najmanj 40% povprečja, kar je meni čisto ok.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Vsaj priznajo, da trenutno ni ok in iščejo boljšo rešitev.
Priznajo?
Kaj bi ti naredil v službi ,če bi tvoj podrejeni že 2x zajeb... stvar in sedaj še tretjič ''iskal rešitev''. Seveda pa bi priznal...
In to ''iskal rešitev'' NE pomeni, da bodo sedaj končno našli ustrezno rešitev.
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Če prav štekam, bodo po novem vsi plačevali najmanj 40% povprečja, kar je meni čisto ok.
Ja, tebi je čisto ok, tistemu ki pa bo zaradi tega plačeval tvoje ogrevanje, pa ne bo ok, pošteno pa tudi ni.
In preden nekateri skočite v zrak: taki ŽE PLAČUJEMO toploto, ki NAJ bi jo dobili od vas preko fiksnega deleža. In nimamo popolnoma nič proti temu, saj je to pošteno.
To, kar se bo pa sedaj zgodilo je pa to, da bodo tisti, ki so si Z VLAGANJI zoptimizirali ogrevanje sedaj plačevali stroške ostalim...

Pa še tole: tole večletno 3x ''iskanje rešitve'' s strani teh dveh (in verjetno še ostalih x, pa še x zunanjih pogodb) plačuješ ti in jaz, torej davkoplačevalci. Če bi se to dogajalo v privat podjetju se sploh ne bi sekiral, ker bi to šlo iz žepa lastnika, tukaj gre pa iz NAŠIH ŽEPOV. Namesto, da bi se recimo ta denar uporabil za skrajšanje čakalnih dob v zdravstvu, itd.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ja tudi pri nas je bilo potrebno kalibirirati / umeriti kalorimetre...najnižja cena, ki jo je pridobil upravnik 130 EUR / plačljivo v 3 obrokih. Ja ker je kalorimeter merilo, ga je potrebno zakonsko vsakih 5 let kalibrirati. Nov tak kalorimeter pride malo čez 300 EUR. Ja vem, da je cifra visoka, ampak tako pač je...če bi pa hoteli, da kalorimetrov ne bi več uporabljali, bi bilo potrebnih 100% podpisov v bloku...spet misija nemogoče.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pri nas so jih tudi pred kratkim menjali... cene se ne vem, se ni bilo položnice... zdaj pa menjajo še števce za vodo... vse naenkrat... pa bo mir za 5 let
rolleyes-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.139
3.609
113
Marlbor
Koliko pa vam zaračunavajo letno odčitavanje delilnikov? Pri nas oderuških 5eur na radiator, kar je spet lep strošek letno ... v bistvu več kot mesečni strošek samega ogrevanja.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ne ne nimamo mi delilnikov ampak števce kalorimetre, za vsako stanovanje posebej, peč je pa skupna oziroma jih je več.

So pa zaklenjeni v kotlovnicah tako da stanovalci nimamo dostopa do njih. Števec za vodo je pa v stanovanju v kopalnici.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
KSZ
Evo, so naumili uradniki novo rešitev za letošnje leto ali pa dokler spet ne bodo rabili zabiti časa oz. se delati, da delajo:
http://www.rtvslo.si/gospodars...grevanje/403534
http://www.finance.si/8849603/Tako-vam-bodo-po-novem-zaračunavali-ogrevanje?src=pj290916
Še 2 leti in tri nove ''rešitve'' pa bomo nazaj na pavšalu, isto kot je bilo pred uvedbo merilnikov/delilnikov.

Sicer pa je spet zadeva nejasna: ker če je ta izračun tako, da je 30% glede na površino od CELOTNIH stroškov in odpade dosedanji FIKSNI del, ki je bil določen s strani lastnikov (minimalno 25% se mi zdi) potem bo zadeva praktično skoraj enaka.
Če pa je ta izračun sedaj samo za variabilni del in fiksni del ostane smo pa praktično že na pavšalu za minimalno 55% stroškov ogrevanja. Bi kaj napisal, ampak je bolje da ne.
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Vsaj priznajo, da trenutno ni ok in iščejo boljšo rešitev. Da pa nikoli vsi ne bojo zadovoljni je pa itak jasno. Če prav štekam, bodo po novem vsi plačevali najmanj 40% povprečja, kar je meni čisto ok.

Njabolj smešno je to da po vseh popravkih so zdaj ugotovili, da je bil prvotni zakon posvem OK...le da je bil fiksni delež prenizko določen (oz. prepuščen odločitvi lastnikov).

evil.gif


Bi pa zakon lahko ločeval (morda cello ločuje ob vseh bistrih glavah ki ga sestavljajo?) med praznimi stanovanji in stanovanji, kjer se ljdurje v njih ogrejejo na druge vire kot je centralna kurjava. Ne pa da se to meče v en in isti koš.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Vsaj priznajo, da trenutno ni ok in iščejo boljšo rešitev. Da pa nikoli vsi ne bojo zadovoljni je pa itak jasno. Če prav štekam, bodo po novem vsi plačevali najmanj 40% povprečja, kar je meni čisto ok.

Njabolj smešno je to da po vseh popravkih so zdaj ugotovili, da je bil prvotni zakon posvem OK...le da je bil fiksni delež prenizko določen (oz. prepuščen odločitvi lastnikov).

evil.gif


Bi pa zakon lahko ločeval (morda cello ločuje ob vseh bistrih glavah ki ga sestavljajo?) med praznimi stanovanji in stanovanji, kjer se ljdurje v njih ogrejejo na druge vire kot je centralna kurjava. Ne pa da se to meče v en in isti koš.

Sem tega pisca zakona poslušal kakšen teden nazaj na TV in je lepo povedal, da za ogrevanje s klimo NI RAČUNICE. Da če bi ljudje vedeli koliko elektrike porabijo tega nebi počeli...
bonk.gif

No in dokler takšni pišejo zakone smo tam kjer smo.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če ti samo dogrevaš, kar ti ne ogrevajo sosedje, je računica. Če pa bi se cel blok ogreval s klimami, bi še bila računica?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Če se gleda stroškovni vidik računica drži vse dokler je 1 kWh toplote iz enega vira cenejši kot iz drugega.