Notranja senčila za strešna okna

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.371
971
113
Katera notranja senčila uporabljate na strešnih oknih? Vem, da je odvisno od namembnosti prostora... Me pa v bistvu najbolj zanima kaj je najbolj pametno namestiti v kopalnico?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zunanja original senčilna mrežica za poleti, notranji rolo v spalnici - okna Velux - notranji rolo nek fejk iz D ebay - ampak je OK

Jaz v kopalnici nebi dal nič, oz samo odbojno folijo brez zatemnitve.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.371
971
113
Berem sedaj za sabo in ugotavljam, da res nisem bil razumljiv...
V kopalnici je bistvo ja, da se ne vidi notri. Povsod imam drugače že zunanja mrežasta senčila. A trenutno imam raztegnjeno le v kopalnici, da se ne vidi notri, ampak je verjetno treba ob minusu pospravit, oz. da ne bom vsak sneg čakal... In v kopalnici me zaradi vlage zanima kako se obnesejo določena notranja senčila?
Potrebujem pa jih tudi v drugih prostorih, a tu se lahko vidi notri. Okna pa so Velux. Rolete pa res ne bi rad vsak dan spuščal gor in dol, ker imam rad dnevno svetlobo.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
555
316
63
Lahko daš tudi siesta senčilo, ampak je isti problem, kot roleta, vsak dan gor in dol. Odvisno je tudi od višine kolenčnega zidu in višine okna, če jo lahko odpiraš z roko, ali rabiš palico.

Za kopalnico priporočam električno okno in senčilo. Kit motorja s sprejemnikom lahko vgradiš tudi naknadno. Zvečer se ob sončnem zahodu zapre, zjutraj pa nastaviš, kdaj naj se odpre. Pa še po tuširanju z enim klikom odpreš okno za 10 minut, da spustiš ven odvečno vlago.

Sicer imam pa jaz v eni sobi namen namestiti zaveso na tak način: https://i.pinimg.com/originals/15/5b/21/155b21b5e1c93a6704d8544031f4833e.jpg. Sicer zaradi estetike, ampak če daš zatemnilno zaveso, pa preprečiš poglede. Odvisno tudi od prostora.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.975
814
113
ravno tako kopalnica.
z zunanje strani tisto mrezasto roleto (proti toploti) - pozimi ga pospravim.
z notranje strani siesta sencilo - na vrhu in dnu okna "odprto" za kaksen cm, da zrak krozi. Sencilo je svetel odtenek - prepusca svetlobo.
kar sem gledal - se notr ne vidi