Normiranec in davčni obračun?

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kolikor vem, je bilo treba konec leta tako ali tako plačat? Vsaj jaz sem imel do konca leta pač preplačilo in se je potem pokrilo s tem, kar sem moral doplačat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
se pravi če imam nulo na kartici, potem je se OK? bi morala imeti minus? Mater, tele 2 leti stare zgodbe, nič grem zdaj spet preračunati vse skupaj... Res se spomnim, da nisem plačala, pa tega nisem hotela, ravno zaradi tega, kar zdaj pišem. Vse je malo megleno za 2 leti nazaj, kaj je bilo, pa kaj ne...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
se pravi če imam nulo na kartici, potem je se OK? bi morala imeti minus? Mater, tele 2 leti stare zgodbe, nič grem zdaj spet preračunati vse skupaj... Res se spomnim, da nisem plačala, pa tega nisem hotela, ravno zaradi tega, kar zdaj pišem. Vse je malo megleno za 2 leti nazaj, kaj je bilo, pa kaj ne...
Načeloma drži, ja, da ne bi rabila plačati, če imaš 0. Jaz sem imel tudi takšno zmedo, pa precej preplačila ravno zaradi te zgodbe. Pa sem jih poklical in smo razčistili, za ziher :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Prvič v življenju sem tudi prejela bolniško. Ta dohodek tudi kam vpisujem? Najbrž ne, tako kot OD ne. Ampak raje vprašam...
Bolniska ne gre v DDD, ampak v obicajno dohodninsko napoved. Ki je pri normirancih ponavadi "prazna", zato v tem primeru (ce je znesek nizji od splosne olajsave) dobis bolnisko neobdavceno / akontacijo vrnjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44 in Jabe