Nordkapp 2010

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Te vlake sem že jaz gledal. 1. problem je cena, 2. pa, da kljub EU moraš prestopati med državami. Kar nekaj.

Kar se pa severa tiče. Cela kopica uporabnih nasvetov je v temi: Norge by Alfist

Jaz sem že vse prevozil tle gor. Kaj ti naj rečem? Rit ti bo stran padla, to je 10 - 11k km, ta krog, s tem, da si na grobem planu izpustil celo kopico zanimivih destinacij.

Drugače jaz bi šel takoj, če bi bil frej
shocked-1.gif

Za jug Norveške si malo poglej še temo od Alfista, že tako me je malce zaneslo
tongue-1.gif
 

premiki

Zelenc'
9. feb 2010
2
0
1
60
medvode
zdravo. tud jaz sem zagret za to potovanje pa me zanima če je to že fiksno določeno 30 dni ali se da kaj skrajšat saj
vidim da je kar nekaj dni predvidenih za počitek oziiroma ogled znamenitosti.
lp
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Zaenkrat bom šel kar po Norveški strani dol. Če mi bo ostajal čas, pa bom šel pač tvojo pot. Verjamem, da mi nikjer ne bo dolgočasno. Se bomo pa na Švedsko še kdaj vrnili, ni panike.
evil.gif

Hvala za vse info.

Še zadnjemu:
Teh 30 dni je kar fiksnih, že to je precej natrpano. Res je, da so v večjih mestih malce daljši postanki, ampak že tako večino stvari preletiš. Lahko se pa dogovorimo, da kakšen del poti prevozimo skupaj.

Lp
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja saj se mi je zdelo, da boš imel verjetno nažalost premalo časa. Hudič je pri severu, ker je tako velik. Jaz sem gor že preživel na poti kakšna 2 meseca, pa je bilo povsem premalo.

Sporoči kasneje še popravke poti.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Evo. Sedaj je stvar splanirana takole. Popravljalo se bo res samo še minimalno. Švedsko bom tokrat bolj izpustil, pač bo prišla na vrsto drugič.


 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Rit ti bo stran padla
grin1.gif


11. in 13. etapo boš težko realiziral, sploh takšno kilometrino, ker boš fasal veliko makedama na tej poti, tako da se psihično pripravi
rolleyes-1.gif


Drugače pa vsaka čast
cheer.gif
bomo držali pesti!!!!
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Zivjo Alter! S punco sva ze na poti, trenutno vam posiljava pozdrave iz Krakowa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem videl slike kako si spakiral
smile-1.gif
samo si nisem mislil, da gre poleg pa da gre vse to na motor.
Upam da vidiš preko.

Sicer pa srečno vožnjo in previdno.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Pozdrav iz mesta Jonsikis.

Zaenkrat gre vse po nacrtih. Navadil sem se tudi, da je tukaj navada na avtocestah (hvalaboghu da jih ne uporabljam veliko) imeti prehode za pesce, avtobusne postaje, znake za divjad in sem pa ja kako luknjo in seveda kolesarje.
evil.gif

Cez tank torbo na cesto vidim normalno, na stevec pa ne, ttako da imam tudi garmina kar s karabinom na tank torbo zapetega.

Se se kaj oglasim, zaenkrat pa lep pozdrav in bodite fovs.
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lepo da si se javil
smile-1.gif


Osebno pa ti nisem fauš
smile-1.gif
omenjena lokacija ni na mojem seznamu želja z motorjem, hehe.
Dokler morda ne vidim tvojega potopisa.

Drugače pa je mi zdi, da nisi v Jonsikisu ampak Joniškisu
smile-1.gif
Litva a ne?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@TUŠI:

Lepo, da se nam javljaš, da te lahko vsaj tako spremljamo.
Tudi jaz sem videl slike pakiranja .... hehehe .... vsaka čast, da si zraven vsega tega dobil še punco in pa tebe na motor oz. da je bilo tudi za vaju še kaj prostora.

Kaj naj rečem?
Vozi previdno, uživajta in se še kaj javita. Do takrat pa srečno in lep pozdrav.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jap, v Litvi sva bila.

Sedaj sva v Helsinkih. Nastale so prve tezave, saj motor ne vzge vec. Nekaj je narobe s polnjenjem akumulatorja alı pa je crknıl akumulator. Sedaj ga polnım cez noc prı enem CouchSurferju, potem pa bomo vıdlı. Vrjetno se pa oglasım sele enkrat, ko bova na Norveskem.

Uzıvejete.Tusı
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Upam, da boš rešil težavo. Po moje bi lahko bil regler ja. Da se je pregrel in crknil.
Probaj do kakega električarja ali servisa stopiti, no jutri je nedelja... to se da dobiti takoj, tak da ni panike za ta del. Če pa je šel accu pa se tudi da dobiti.

Sem zadnjič ravno prebral, da je enemu tudi crknil regler na daljši furi.

Srečno pot dalje z minimalnimi težavami. Kako pa je kaj vreme in temperatura?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Zaenkrat sem nafılal akumulator, motor dela, kakega lıhtshowa na armaturı nı zaznatı. Bomo kmalu vıdl. Upam, da se je akumulator spraznıl samo zato, ker sem polnıl AA baterije.

Vreme je pa soncno zaenkrat. Sedaj se pojeva kosilo ın adıjo Helsınkı. Cav bav alter.
 

premiki

Zelenc'
9. feb 2010
2
0
1
60
medvode
Lep pozdrav!
Lepo da se javljaš, saj bodo te informacije prišle prav tudi nam ki se na pot šele pripravljamo. Od kos se pa javljaš? A maš leptop sabo ali preko telefona?
Pa srečno-upam da ne bo več težav z motorjem
LPP
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem se prejšnjo nedeljo vrnil z Nordkappa. (sicer z avtodomom)

Prav na Nordkappu sem bil 31.5 in 1.6. in je bilo še kar zimsko. -1st. snežilo ponoči, pa veter je pihal zelo močno. Je kamperje kar zibalo...

Vstopnina na Nordkapp je trenutno 235 kron na osebo. (do 1.6. je bila 215)

Srečno vožnjo vam ki že potujete
zmaga.gif


O mojem potovanju pa kaj več v prihodnjih dneh v svoji temi...

LP
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Zaenkrat sem nafılal akumulator, motor dela, kakega lıhtshowa na armaturı nı zaznatı. Bomo kmalu vıdl. Upam, da se je akumulator spraznıl samo zato, ker sem polnıl AA baterije.

Vreme je pa soncno zaenkrat. Sedaj se pojeva kosilo ın adıjo Helsınkı. Cav bav alter.

Me veseli, da sta uspela napolnit akku, če bi pa prej omenil, da si polnil baterije, potem bi takoj predvidevali, da je akku prazen.

12V polnilci baterij so dokaj požrešni .
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.440
362
83
Tuši ti pa si model, fajn se imejta in navijam da pianino opravi s potjo brez težav:)
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Zivjo spet po dolgem casu.

Sva v vasi Sarne, zelo blizu Nordkappa v druzbi dveh Francozov in Norvezana, kateri nas gosti. Smo ze malce pod dozo.
smile-1.gif


Skratka Yamaha sedaj normalno dela, mozno res, da jo je kaj zmotil polnilec, ampak vse skupaj je bilo cudno, ker ko sva prisla do motorja, je normalno vzgal, potem pa po 5 minutah voznje crknil. Na porivanje vzgal, sva se vozila 20 minut in accu se ni nic napolnil. Sedaj pa dela normalno, hvala bogu.
smile-1.gif


Lepo se imejte, pa se se kaj oglasim.

Lp, Tusi