Nordkapp 2010

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Živjo.

Evo, odločitev je padla, v letu 2010 gremo na sever. Predvidena pot je takale (zelo okvirna), po vzhodu gor, zahodu nazaj dol.
nordkapp2010.jpg

Čas: 12.6.2010-11.7.2010
Je še kdo za?
cool-1.gif


Tuši
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Pismu, točno podobno pot sem gledal, če bi si ubodel ali Ducati Multistrado ali pa BMW R1200GS Adventure.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38

Gledam avtovlak za nazaj......drago za dve osebi in motor.


Še prvi splanirani dnevi:

Norkapp 2010
Start of the journey is Saturday, 12th June 2010.
Day 1, 12.6.2010:
Motorbike: Slovenia – Prag, 579 km, 8 h 49 min
Sights: Prag

Day 2, 13.6.2010:
Motorbike: None
Sights: Prag

Day 3, 14.6.2010:
Motorbike: Prag – Krakow, 486 km, 7 h 29 min
Sights: Krakow

Day 4, 15.6.2010:
Motorbike: Krakow – Warsaw, 296 km, 4 h 40 min
Sights: Warsaw

Day 5, 16.6.2010:
Motorbike: None
Sights: Concert in Warsaw (Metallica, Slayer, Megadeath, Anthrax) http://www.eventim.pl/livenation/pl/muzyka/hard_heavy/sonisphere/62712/

Delamo naprej na planu
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Te vlake sem že jaz gledal. 1. problem je cena, 2. pa, da kljub EU moraš prestopati med državami. Kar nekaj.

Kar se pa severa tiče. Cela kopica uporabnih nasvetov je v temi: Norge by Alfist

Jaz sem že vse prevozil tle gor. Kaj ti naj rečem? Rit ti bo stran padla, to je 10 - 11k km, ta krog, s tem, da si na grobem planu izpustil celo kopico zanimivih destinacij.

Drugače jaz bi šel takoj, če bi bil frej
shocked-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Živjo.

Evo, odločitev je padla, v letu 2010 gremo na sever. Predvidena pot je takale (zelo okvirna), po vzhodu gor, zahodu nazaj dol.

Tuši

Svaka čast, če boš to izpeljal ....
wink-1.gif

Mi ostali lahko samo čakamo na res dober potopis, ki verjamem da ga boš naredil.
A to si že fiksno odločen ?

P.S.
Tudi sam že delam neke plane za to sezono.
cheer.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
A boste vmes delali kakšen servis (olje,...), ker 10.000km je pa za motocikel že, ohoho.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Tik pred štartom ter takoj po zaključku bo čisto ok. Pa ravno en komplet touring gum
tongue-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Na SV Poljske priporočam postanek v Wigry-ju. Čudovita pokrajina, jezera, veliko kampov, blizu Elk-a si lahko ogledate Wolfschanze: http://en.wikipedia.org/wiki/Wolfschanze Od tam je Hitler vodil Barbaroso ene 2 leti, vstopnina ene 10€ in ful zanimivo.

V Litvi se zapeljite v Palango in Šentvoje, če se najde kaj časa. Palanga je litvanski Portorož, le cene so deljeno s tri.

Priporočam postanek v Rigi, mi smo v strogem centru parkirali pred lokalom in si privoščili večerjo ter kavico za majhne solde, preden smo nadaljevali proti Estoniji.

Računaj, da je na severu Finske večina cest, tudi nekatere glavne, makedamske in te ceste vas bodo malce upočasnile. Na Norveškem in Švedskem je povsod asfalt in to tak, da vam bo na mopedih nasmešek privabil in to do ušes!

Pripravljeni bodite na vožnjo v minusu tudi sredi poletja ter na veliko vlage in morebitnega dežja na samem severu.

Več ti o poti napišem v nedeljo in ponedeljek.

Drugače pa boljše poti ne bi mogli zbrati, jaz bom pa doma
uf-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Pa spet si Lofote izpustil
bonk.gif


V Bodu in Mo-i-Rani sploh ni nič toliko zanimivega za videt, Lofoti pa so pravi biser na sicer pustem severu Norveške! Ti bom kakšno slikco zrihtal (svojo), da boš premislil.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
@Andy1...Yamaha ima servisni interval na 10k, tako da se bo ravno sešlo, prav tako bom gume zamenjal pred odhodom. Roadsmart gume so zakon.
@Valhalla...bom poskusil upoštevati tvoje predloge glede Poljske in Litve. Lofoti so zraven, vendar še iščem primeren trajekt, pot. Bodo sem dal zraven kot izhodno točko na Lofote.
Mon-i Rana je pa tudi še destinacija, ki čaka na kaj boljšega.
Bo pa to en mojih najbolj low budget tripov, kajti vsa spanja nameravam opraviti preko http://www.couchsurfing.org/ (na to sem nekako omejen) in pa nekajkrat v šotoru (nameravam osvojiti tudi pravi sever Evrope).

LpTuši
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
in pa nekajkrat v šotoru (nameravam osvojiti tudi pravi sever Evrope).
Pravilno, pa še lepa plaža je tam. Sem že sam razmišljal, da kaj takega izvedem, samo zaenkrat so druge prioritete.
15446569.jpg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Eh na taki relacijski (in umirjeni vožnji) ne bo nikakršne panike za olje....tako ali tako je predvidena menjava okoli 12.000 km.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Skutvik bo najboljši naslov za na Lofote, čeprav je tudi Bodo ok. Nam se je prav trapasto izšlo: 2 avta, eden bi lahko še šel na trajekt, drugi pa ne
grin1.gif
Skandinavci pa ni šans, da bi kaj popustili, čeprav je bilo na trajektu še za 10+ avtomobilov placa. To je bilo v Bodu, nato smo šli v Skutvik. Trajekta se ne rezervira, tam se samo pride in hopsa. Cene so dokaj normalne.

Drugače pa Dunlopke RoadSmart so pa zame najboljše gume dosedaj.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
@Snecer...Mislim da imajo ene 12.000 sedaj. Še za do potovanja bodo OK, potem pa za zamenjat. Je pa res, da je bilo 8000km umirjene vožnje (lani potovanje s sopotnico v Turčijo).
@keber... tole ane http://en.wikipedia.org/wiki/Cape_Nordkinn Precej ene hoje bo.
tongue-1.gif

@Valhalla...Jap, dunlopke prekašajo vse gume v tem razredu.
@HITMAN...Je treba znat brat profile in se ne zaletet. Vsakomur, pri komer si, pustiš referenco, on jo tebi, in takoj vidiš kje si. So pa povsod slabe in dobre starni, držimo se dobrih.
cheer.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Drugače pa Dunlopke RoadSmart so pa zame najboljše gume dosedaj.

Si katere že zvozil do konca...ker me zanima koliko se da narediti km z njimi.

(Po moje jih bom tudi sam menjal ko bojo originalne za v kanto, ker dvomim da rabim tisti odtenek športnosti, kijih nudi 'boljša gume, ker se meji verjetno niti na 70 % ne bom približal).

...............................................


OFF: ko smo pri menjavi gum...kako menjate gumo na motorju?
Peljete motor na servis, date ključ in poveste katere gume? Imate gume s sabo?

Date gumo/feltno sami dol z motorja, kupite prej gume..nesete k vulkanizerju..pa sami natikate gum,o/feltno nazaj na motor?

(ima garancija pri menjavi gum kaj veze...kaj lahko kaj ne smeš?)
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz sem do konce zvozil Bridgestone BT-020. Zdržala je točno 10 kkm. Ampak ker sem se motorja bolj navajal kot ne, bi sedaj zdržale neprimerno manj. In ko je bila na koncu, so kar naenkrat pogledali drati ven. Se je zelo hitro odluščila, po moje mnenju je bila tudi zelo slaba v mokrem, na suhem povprečna. Potem sem dal gor Metzeler Z6. Neprimerno boljša od Bridgestone, me je pa razočarala pri vzdržljivosti, saj sem naredil 8000km, vsi pa so pravili, da jih bom neprimerno več. Guma drugače zelo dobra v mokrem in na suhem. Nato sem dal gor Dunlop Roadsmart. Na otip je bila takoj mehkejša, sem si rekel, to bo pa hitro šla po gobe, a glej ga zlomka, se ne da. In tudi občutek pri vožnji mi je boljši kot pri Metzelerkah, na suhem niti ne toliko, na mokrem pa bi ji dal oceno več. Nove Roadsmartke me že čakajo doma, sem jih prekmalu kupil, stare se pa nočejo in nočejo znucat.
evil.gif


Ljudje res preveč dajejo gor te športne gume. Sam sem mnenja da jih ne rabijo, so bolj za šminko. Problem športnih gum je tudi, da se precej težje ogrejejo. Tako da za nas, normalne ljudi, so normalne gume čisto dovolj. Nismo vsi Rossiji.
wink-1.gif


Gume pa menjam pri kolegu. Gume prinesem s sabo. Včasih grem z motorjem, včasih pa peljem samo feltne z gumami.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na Roadsmartkah imam zdaj 9000 pa izgledajo kar solidno.
Zanimalo me je koliko drugi vozijo, na motosvetu je en prijavil celo 17.000
smile-1.gif