Nokia OVI mape težave z posodabljanjem

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Kot v naslovu imam težave, da ne morem nikakor pregledati katero verzijo mape imam za katero državo v telefonu in potem samo posodobiti določene karte. Gre le tako, da na slepo pobrišem vse karte in jih na novo vse spet gor naložim, ker Nokia precej razlaga, kako naj bi se dalo videti verzijo pa meni nič ne pokaže .... imam celo Nokia Map updater, ki naj se nebi več uporabljal samo ko ga vklopim ima zmeram težavo, da ne zna razbrati, kake mape imam sam. Imam pa N97 in mape sem naložil enkrat aprila in takrat tisto novo beta verzijo ..... Imam pa vse možno posodobljeno in preko tel. direkt in preko Pc suita in sedaj je še en nov program, pa mi ni še nikoli ponudil, da bi kako mapo posodobil, sem pa takrat aprila program posodobil kar direkt z telefonom....

Kaka IDEJA kako torej videti kake mape imam in ali so novejše na netu in potem samo te posodobiti ?
sprasujem se.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Imam seveda tudi OVI Suite 2.2.1.22 zadnjo verzijo in jaz to nikjer ne vidim, pa nisem slep !
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jebemtiš, saj je bila nekje možnost posodabljanja map, zdaj je pa tudi sam ne najdem
confused-1.gif
ne v OVI ne v PcSuite

Se mi je samo sanjalo ali kaj
confused-1.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Meni se je ob kliku na "Maps" v Ovi Suite prikazala ikonica, ki sporoča, da so posodobitve na razlopago, to je tudi prvič, da se to zgodi odkar so Ovi zemljevidi zastonj.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mogoče je pa v tem fora - samodejno preverja in posodobitve ponudi le, ko so na voljo
smirk-1.gif
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
541
84
28
Jah... lahko bi vsaj tko zrihtali da bi delo, da ti izpiše da maš posodobljene karte. Ne pa tko... kr nekaj. Pa se znajdi. Navodila na nokiini strani so pa itak bol švoh...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Ja v bistvu nič ne najde in meni pokaže, kot je dal Jurij sliko samo ni te variante gor za posodobitev map, je pa čudno, ker sem nalagal aprila svoje mape, Nokija se pa ravno sedaj hvali kako zelo so spet popravili mape in po tej logiki, da meni ne predlaga niti 1 mape v posodobitev, pa imam pol evrope gor, mi je kar malo čudno.

Torej, če še kdo kaj odkrije naj tu zapiše !

Kaj pa lastne POI točke se da kaj narediti na teh Nokia navigacijah ?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Posodobitev imaš na voljo na zadnji ikonci (tm, k imaš ikonce za kontakte, SMSje, slike, ... ,) je zadnja ikona, kjer so tudi nove karte zacahnjene...

Kar se pa POI tiče, jih pa nemoreš dodajat.. Samo pod Favorites daš lahko kraje notr...
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Ker vidim da poznate zadeve me zanima kam se nalagajo zemljevidi...v spomin gsma ali na kartico in pa v katero mapo......imam pa nokio C6.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.829
2.575
113
internega spomina je samo 250 mb, evropa pride pa 2gb....

confused-1.gif


Parcialno pa logika odpove
tongue-1.gif