Nokia N97 težava

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Mene pa zanima, če je kje opis za kaj je katera aplikacija, ker bi sam probal telefon pohitriti tako, da določene aplikacije, ki jih ne uporabljam odstranim. Zanima me pa tudi, kako in kje videti, kaj vse nalaga ob zagonu v stanje pripravljenosti? Vsak namig dobrodošel !
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Handy epocware (task manager ) koliko rama imaš , in še koliko ga je na voljo , in kaj imaš zagnano .DR.Jukka ( Y browser ) raziskovalec (urejanje, brisanje ,itd..) Netqin antivirus (blokiraš spam ,čiščenje spyware cockije ,mobile guard (kaj se ti zaganja ki ne rabiš itd . Je še veliko tega , ampak ne bom pisal ker je še v registru kaj za odstraniti , da se poveča spomin npr. c particija .
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
164
2
18
Pozdravljeni!
Mene pa zanima zakaj mi nokia N97 hitro prazni baterijo, zadnje čase mi drži samo en dan. Hvala za pomoč.
Lp.
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kaj pa imaš vse gor inštalirano od aplikacij .Naredi reset format pa novo fleshaj FW pri polni bateriji pa back up naredi .
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
kot izkušen uporabnik N97 vam svetujem le: zamenjajte telefon čimprej, jaz sem pršel na HTC Desire in je kot iz Cliota na Audija.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Se dela na novem updejtu Fw v30 ., tako da se bo vse popravilo kar je bilo narobe pri zadnjem FW . Kot tudi N97 mini dobi novi update FW v20.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Tudi jaz sem migriral iz N97 na HTC Desire in potem na Galaxy S. HTC in Galaxy sta proti N97 kot svež veter po 20 letih tiranije Nokie
smile-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Zakaj se primerja N97 s HTc-jem .To je tako kot bi rekel da je clio - renault jajca proti bmw m5 .Različni OS , gsm-ja sta si tuja in še še ....
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Primerjam ju samo zato, ker sem nokio prodal takrat za 250€, HTC Desire novega pa kupil za 300€. In ni denarne logike v tem primeru, kar se pa sistema itd. tiče pa vem vse podrobnosti, saj sem Symbian Nokie uporabljal od prvge modela, ki je bil pri nas 7650.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
584
42
28
Za vse tiste ki še očitno nevete....v30 nebo nikoli izšel.....nokia je sicer obljubila manjše popravke software.ja v tem letu in nobenih večjih posodobitev.

N97 lahko prmerjaš z vsemi telefoni, saj je tudi nokia v začetku ga primerjala z samim iPhonom.

Po 15 letih in 13 nokia telefonih bom šel na drugo znamko telefonov in android.....Nokia je zame mrtva


LP
Torus
 

Gmh

Pripravnik
15. okt 2007
30
1
8
@ alinko in PeternelG
Ni sicer nujno da tole velja tudi pri vama, vendar pa je na moji N97 mini enake probleme (tako white screen of death in tudi prehitro praznjenje baterije) povzročal Garminov background process TSRAutostart.exe (se mi zdi da je pravi filename, ker je ze vec kot leto od tega kar sem se ukvarjal s tem).

Kakorkoli ze, tezave z neuspesnim zagonom telefona so se pojavile tudi po hard resetu, takoj po tem ko sem nazaj namesitl garmin XT.
Zadevo sem resil takole:
Od Garmina v5.00.50 naprej je proces mogoce ustaviti tako da: (za starejse verzije-Google is your friend)
Zazenes Garmin.
Med nastavitami najprej omogocis proces.
Ugasnes Garmin in ga ponovno zazenes.
Med nastavitami izklopis background Process.
Ugasnes Garmin.

Preveris z enim od Task managerjev, ki omogoca pregled zagnanih procesov, da TSRAutostart.exe ni med njimi.

Problem z baterijo in nezaganjanjem telefona (vsaj v mojem primeru) rešen.
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
164
2
18
Nimam naloženega garmina imam samo to kot takrat ko sem ga kupil. Najbolj mi prazni baterijo ko je aparat v etuiju na pasu, zakaj se to dogaja ne vem....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Ali imaš blutooth vklopljen ali v pripravljenosti, ta precej elektrike požira ...., enako wifi