No love for Sony pri domačih operaterjih in slovencih

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
No se vam ljubiteljem pa vseeno obetajo boljsi casi, bodo telefoni na voljo spet pri nas ;)
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Koliko sem na hitro vrgel uč na kak review so letos kar pohvalili njihov flagship telefon. Samo ceno imajo previsoko (lahko, da je kaj padla že).
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
In spet tišijo 4K resolucijo v svoj flagship (Sony Xperia 1 II). Procesiranje kamer pa je spet ironično slabša, kot pri konkurenci. :bonk:
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Se pravi se ni veliko spremenilo, razen da so ubili ikonicni dizajn in odpustili polovico mobilnega oddelka.

Koliko sem na hitro vrgel uč na kak review so letos kar pohvalili njihov flagship telefon. Samo ceno imajo previsoko (lahko, da je kaj padla že).
Kar ni nujno slabo za koncnega kupca, vsaj dokler proizvajalec ne zapre vrat. Zadnji njihov flagship sem kupil 9 mesecev po market launchu, za 40% cene. Nov, v prosti prodaji.

In spet tišijo 4K resolucijo v svoj flagship (Sony Xperia 1 II). Procesiranje kamer pa je spet ironično slabša, kot pri konkurenci.
Le kaj drugega bi pricakoval od (nekoc) enega vodilnih proizvajalcev v foto svetu?

Zame je bil jezicek na tehtnici njihova (ne)podpora novim verzijam Androida. Pri cemer so imeli polna usta hvale o open android programu, ki je klavrno propadel oz. ostal omejen na zgolj nekaj, danes prastarih, mode!ov. OnePlus recimo ga tule povozi po celi crti.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Le kaj drugega bi pricakoval od (nekoc) enega vodilnih proizvajalcev v foto svetu?
? Sony je že precej časa številka 1 v proizvodnji foto senzorjev za mobitele glede na prodajne številke in glede na kvaliteto le teh. Pričakoval bi, da bo slika in video na njegovih lastnih produktih najboljša, pa temu ni tako. Ga marsikdo prehiti (Apple, Google, Huawei,...), ki uporablja njegove senzorje. Precej ironično.
Samsung diha za ovratnik Sonyu in odžira njegov tržni delež. Zahvala gre paktu s Xiaomi. Ampak za razliko od Sonya, Samsung iz svojih foto čipov iztisne največ. Xiaomi z istim senzorjem naredi slabše slike. Nekako bolj pričakovano, kot Sony.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Senzor za fotke je samo en del zgodbe. Ogromno naredi tudi post processing, katerega pač večje sw firme kot je apple in google enostavno obvladajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Nisem kakšen zelo zahteven uporabnik in sem z njihovimi telefoni - izključno compact format - sorazmerno zadovoljen.
Všeč mi je npr., da ima na strani gumb/sprožilec, ki tudi ob zaklenjenem zaslonu, direktno odpre fotoaparat.
Res ne želim/nimam potrebe nositi televizorja s sabo + ga v avtu ne morem dati na zato predvideno mesto.
Rabim telefon z max. višino 135 mm (raje 130 mm) in ko mi bo trenutni Xperia X Compact crknil bom očitno moral iti na Nokia 3310 :evil: .
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Men se noben Sony ni crknil. Vedno se je končalo z mehansko poškodbo. Dvakrat povozil viličar, enkrat avto enkrat sm ga pa v steno fuknu