Ni signala digitalne TV

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Kam se lahko pritožim, če v naši vukojebini nimamo signala digitalne TV? Analogna TV je bila pa precej snežena, ampak si vsaj kaj videl.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Česa ne razumeš? Saj govorim po zraku z navadno anteno dvbt ne šiba. Kar pomeni, da konec leta, ko odklopijo analogne signale, ostanemo brez kanalov in programov. Pa v vukojebini je cca. 5000 prebivalcev. No, lahko pa mirno gledam sosede. Pri njih imam čisto sliko.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
S kakšno anteno si to probal? Si kaj ojačal signal?

Zelo dvomim namreč, da če si imel prej sliko, da jo zdaj nebi imel. Razen, da si imel že prej z ojačevalci tako zanič signal, da slika sploh ni bila gledljiva.

Kateri konec Slovenije pa si?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Sobna antena z ojačevalcem. Kot sem že napisal je analogni signal snežen.
Aja, pa bolj kot tehnična rešitev me zanima, na koga naj pošljem pritožbo. Rtv, agencija,...?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Sobna antena z ojačevalcem. Kot sem že napisal je analogni signal snežen.
Aja, pa bolj kot tehnična rešitev me zanima, na koga naj pošljem pritožbo. Rtv, agencija,...?

Kako pritožbo neki? Zunanja antena in ojačevalec in bo slika super lepa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Hehe, švoh kaže, vsaj pri sosedih. Sicer pa je to skoraj mission impossible v prvem štuku bloka.
 

igor9x

Zelenc'
25. feb 2010
1
0
1
V karti pokritosti z dvb t signalom je še nekaj sivih lis,ki pa jih odpravljajo in širijo oddajnike.Vse vukojebina jaz mislim bodo pokrili in bo lepša slika kot je bila do zdaj.http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php
Jaz na počitnicah v Ratečah nisem nič ujel,sem gledal analogno obe sloveniji,pa še to sem telovadil z anteno.Računam da bodo do drugega leta to uredili.
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Pritoži se na upravljalca bloka. Ta bi moral poskrbeti da imate skupinski antenski sistem najmanj za lokalne TV signale v sklopu najemnine. Le to je edini pametni način sprejema DVB-T programov. Vse drugo pa je navadna šlamparija.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
E, to sem rabil, hvala.
Na karti sem ravno na robu pokritja signala, sem pa videl, da bodo še dodatno pokrili naše območje v prvi polovici 2010. Upam, da res. Tako da, izgleda sem paniko prezgodaj zganjal.
redface-1.gif

Da se potem končno losam Siol-a.
cheer.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Kaj ima pa upravljalec bloka z anteno ???? pa v sklopu kake najemnine ????
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik Dr1m pravi:
Če si na Siolu le zaradi tistih programov ki naj bi bili dostopni brezplačno, je velik nesmisel da ga imaš in podpiraš požrešnega velikana.
Se strinjam. Vendar je bila kalkulacija pri nas jasna, ko ssmo se odločil za Siol. Nas je kupil za 2 leti in to daleč najugodneje kot kdorkoli drug, za storitev, katero smo potrebovali. Storitev je ok, vendar bom sedaj probal it z internetom na alternativo, TV pa itak gledamo samo to, kar bo sedaj brezplačno na DTV
cheer.gif
. Če bo kalkulacija prava, se takoj spet zavežem za 2 leti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik igor9x pravi:
V karti pokritosti z dvb t signalom je še nekaj sivih lis,ki pa jih odpravljajo in širijo oddajnike.Vse vukojebina jaz mislim bodo pokrili in bo lepša slika kot je bila do zdaj.http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php
Jaz na počitnicah v Ratečah nisem nič ujel,sem gledal analogno obe sloveniji,pa še to sem telovadil z anteno.Računam da bodo do drugega leta to uredili.
nekaj sivih lis? Celi veliki kraji niso pokriti (poglej si Zagorje, recimo). Glede na to, da to vsi plačujemo, jim tega ne bi smeli dovoliti. Zapovedati bi jim morali vsaj 98% ali 99% pokritost prebivalstva (ne ozemlja) pred preklopom na digitalno. Tega zdaj ne dosegajo niti slučajno.
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Kaj ima pa upravljalec bloka z anteno ???? pa v sklopu kake najemnine ????
Kako je situacija v blokih ne vem, vem le to s kakšnimi težavami se srečujejo stanovalci blokov.
Velikokrat so stanovalci prisiljeni uporabljat alternative, kot so sobna antena, smreke in krožniki anten po oknih in balkonih, ali pa plačevati za nekaj kar ne potrebujejo. Že v prejšnjih zakonih(se ne spomnim kako se imenujejo) je bilo zapisano in tudi Evropska direktiva to pravi, da mora vsak blok imeti skupinski antenski sistem in ne frašče na strehah. V novejših blokih tega vejevja ni, ker so vse avtomatsko priključili na CATV. Žal pa je to za marsikoga nesprejemljivo. Tudi s strani varstva potrošnikov je nepravilno, da v nekaterih novejših blokih, stanovalci nimajo na voljo izbiro, ampak so prisiljeni plačevati za nekaj kar bi sicer uporabljali "brezplačno".
V starejših blokih pa se dogaja da zaradi nezainteresiranosti stanovalcev, lasten antenski sistem propada in je zato neuporaben. V vsakem primeru je za ta sistem dolžan skrbeti upravljavec, pa četudi gre le za enega od 20tih stanovalcev, ki ga uporablja.
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Kam se lahko pritožim, če v naši vukojebini nimamo signala digitalne TV? Analogna TV je bila pa precej snežena, ampak si vsaj kaj videl.

Evo. Imam enak problem. Živimo ravno na sivi lisi zemljevida. Obe sosednji vasi signal že iamta (prevrjeno), pri nas pa tema. niti enaga kanala DT ne lovimo. Imam sprejemnik priklopljen na zunanjo anteno na strehi. Poskusil bom še s sobno, in jo malo obražal. Mogoče mi rata vseeno kaj ujeti.
Res pa je, da pretvornik, na katerega smo do sedaj lovili tudi analogni signal, še ni šel na digitalno tehniko. In piše, da naj bi šel v prvi polovici leta 2010
cheer.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.161
1.351
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik igor9x pravi:
V karti pokritosti z dvb t signalom je še nekaj sivih lis,ki pa jih odpravljajo in širijo oddajnike.Vse vukojebina jaz mislim bodo pokrili in bo lepša slika kot je bila do zdaj.http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php
Jaz na počitnicah v Ratečah nisem nič ujel,sem gledal analogno obe sloveniji,pa še to sem telovadil z anteno.Računam da bodo do drugega leta to uredili.
nekaj sivih lis? Celi veliki kraji niso pokriti (poglej si Zagorje, recimo). Glede na to, da to vsi plačujemo, jim tega ne bi smeli dovoliti. Zapovedati bi jim morali vsaj 98% ali 99% pokritost prebivalstva (ne ozemlja) pred preklopom na digitalno. Tega zdaj ne dosegajo niti slučajno.

Jaz sem pri babici zrihtal da ne rabijo plačevati naročnine za 1 leto na račun tega da tam ni signala.
Ena izmed opcij je tudi ta da ti RTV sofinancira nakup satelitske antene in dekodirne kartice, s katero lahko pol spremljaš njihov program.

Pač eni zelo radi lajate da pa bi si kaj prebrali to pa ne.