Nexus 6P se ne prebudi

B81

22. jul 2007
34.958
9.248
113
Prva stvar, imam ga slabo leto, v uporabi "nonstop", baterija zdrži en dan.

Včeraj se je nekam dolgo polnil in še ni prišel do 100% in je bil vroč. Sem ga resetiral in se ni več zbudil, samo zaganja se.
On/Off gumbek sicer ni, ker potem bi ANDROID pisalo ob zagonu in bi se spet zagnal, ampak je nekaj drugega, samo okrogle ikone se sučejo, kot ob zagonu aplikacij.
Vse naloženo iz trgovine, nič posebnega. Podatkov pa gor mali milijon strela jasna.

Je že kdo tole dač skoz? na servis ne bi takoj dajal, ker se bojim, da bodo "format" naredili in bo joj.

Tnx
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
klasičen bootloop...
Vtipkaj YT nexus 6p bootloop fix...in probaj rešiti
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Jaz sem tudi v petek fasal bootloop na Nexus 5X
frown-1.gif

Mi je celo uspelo priti v recovery mode, ampak je ponovno flashanje prišlo le to ~10% preden je spet crknil in se ponovno zagnal. Zdaj je na servisu in čakam kaj bodo rekli.

Kaj se zgodi če držiš power gumb dalj časa? Ali pa power + volume down?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Nazadnje mi je naložilo marčevske popravke, ampak od tega je že več tednov. Crknil mi je med normalno uporabo. Stisnem power gumb da gre v sleep, pa čez sekundo nazaj spet power gumb da se zbudi (sem nekaj pozabil) in več ni reagiral
frown-1.gif


Potem sem kar lep čas držal power gumb in se je spet zbudil in se začel bootati, ampak je animacija na določeni točki (vedno isti) zmrznila, čez čas pa se je resetiral in jovo na novo (dokler se ni odločil da se bo ugasnil).

Sem mislil da je t.i. bootloop omejen samo na Nexus 5X pa vidim da temu ni tako
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Pri meni je težava da mi ga je zelo redko uspelo spraviti v recovery mode. V bootloader pride dokaj zanesljivo, v recovery mode pa mogoče vsaki desetkrat. Enkrat sem poizkusil naložiti OTA pa se mi je pri 13% ustavilo nalaganje.

V mojem primeru definitivno HW težava, zato sem po slabi uri "debugginga" kar lepo nesel nazaj v trgovino.
 

B81

22. jul 2007
34.958
9.248
113
Kako ti je pa uspelo sparit telefon z racunalnikom v recovery mode?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
V recovery stisneš power + volume up za prikaz menija, nato pa izbereš ADB opcijo.
 

B81

22. jul 2007
34.958
9.248
113
Do sem sem prisel, ampak daemon not running rece vedno...menda so tezave s 7.1.1.

Me zanima, kako na telerayu to resijo.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Isto sm mel jst na 5x....Bootloop nima veze z updejti ipd, ampak je napaka na maticni plosci. Meni so jo menjali na servisu in od takrat je bp.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik RagnarZ pravi:
Isto sm mel jst na 5x....Bootloop nima veze z updejti ipd, ampak je napaka na maticni plosci. Meni so jo menjali na servisu in od takrat je bp.
JTAG flash pomaga. Meni so ga tako rešili na servisu. Menjajo matično, ker običajno ne znajo popraviti.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik RagnarZ pravi:
Isto sm mel jst na 5x....Bootloop nima veze z updejti ipd, ampak je napaka na maticni plosci. Meni so jo menjali na servisu in od takrat je bp.
JTAG flash pomaga. Meni so ga tako rešili na servisu. Menjajo matično, ker običajno ne znajo popraviti.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Nvm kolk ne znajo popravit, ampak cele serije Nexusov majo faulty maticno in je bolj vprasanje kdaj bo sla, ne ce bo sla.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
674
49
28
Ljubljana
Tok tok moram potrkat zaenkrat mi še dela BP je pa star 6 mesecev.... Imam pa gor android 7.1.2 + aplikacij ni velik naloženih (5).....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik RagnarZ pravi:
Isto sm mel jst na 5x....Bootloop nima veze z updejti ipd, ampak je napaka na maticni plosci. Meni so jo menjali na servisu in od takrat je bp.
JTAG flash pomaga. Meni so ga tako rešili na servisu. Menjajo matično, ker običajno ne znajo popraviti.

Kolikor sem bral o bootloop je težava izključno HW narave. JTAG flash je zgolj začasna rešitev. Prej kot slej spet poči.